---
title: "GRATANGSFJELLET ALPINSENTER AS (923673245): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GRATANGSFJELLET ALPINSENTER AS i Gratangen hadde 620 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tommy Sedeniussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923673245-gratangsfjellet-alpinsenter-as"
---

# GRATANGSFJELLET ALPINSENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Gratangen

- Org.nr: 923 673 245
- Daglig leder: Tommy Sedeniussen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 620 000 kr (+319 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 29 105 kr (Margin 4,7 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,8 % (svak). Opp fra −11,7 % i 2024
- Likviditet: 1,08 (tilfredsstillende). Ned fra 1,27 i 2024
- Soliditet: 18,0 % (god). Ned fra 44,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −11,7 % | 4,8 % |
| Driftsmargin | −34,0 % | −21,1 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −18,5 % | 19,3 % |
| Likviditetsgrad | 13,60 | 1,27 | 1,08 |
| Soliditet | 97,4 % | 44,5 % | 18,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 1,2 | 4,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 134 | 148 | 620 |
| Driftsresultat | −46 | −31 | 29 |
| Årsresultat | −45 | −31 | 32 |
| Driftsmargin | −34 % | −21,1 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 5 | 188 | 833 |
| Sum driftskostnader | 180 | 179 | 591 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 3 |
| Resultat før skatt | −45 | −31 | 32 |
| Anleggsmidler | 120 | 100 | 119 |
| Omløpsmidler | 67 | 239 | 897 |
| Sum eiendeler | 187 | 339 | 1 016 |
| Egenkapital | 182 | 151 | 183 |
| Kortsiktig gjeld | 5 | 188 | 833 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tommy Sedeniussen: Daglig leder og styremedlem
- Roy Arne Bertheussen: Styrets leder
- Hjalmar Evald Larssen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Øseveien 137, 9470 Gratangen
- Postadresse: Postboks 770, 8510 Narvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 07.09.2019
- Aksjekapital: 450 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Regnskapsfører: [REGNSKAP I NOR AS](https://www.norscout.com/no/company/930840351-regnskap-i-nor-as)
- Størrelse: Nr. 413 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av alpinanlegg og utleie med mer.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000518299&sokeverdi=923673245&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MORGANS SKIP AS](https://www.norscout.com/no/company/994040138-morgans-skip-as) | Gratangen | - | 93 257 kr | - |
| [LILLEØYEN FJORDHEST AS](https://www.norscout.com/no/company/926186701-lilleoyen-fjordhest-as) | Midtre Gauldal | - | 630 783 kr | - |
| [SKILLEVOLLEN IS & TENNIS AS](https://www.norscout.com/no/company/917936056-skillevollen-is-tennis-as) | Rana | - | 617 579 kr | - |
| [IGOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/928956814-igolf-as) | Bergen | - | 634 675 kr | - |
| [TRONDHEIM KUNSTGRESS SYD AS](https://www.norscout.com/no/company/982322707-trondheim-kunstgress-syd-as) | Trondheim | - | 603 926 kr | - |
| [SAGA SKIANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/934630491-saga-skianlegg-as) | Nordreisa | - | 636 130 kr | - |
| [GULL-SPOR AS](https://www.norscout.com/no/company/935819172-gull-spor-as) | Suldal | - | 580 200 kr | - |
| [RØROS INDOOR GOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/834531402-roros-indoor-golf-as) | Røros | - | 644 874 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.07.2026.
