---
title: "TANGEN UTEANLEGG AS (923700390): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANGEN UTEANLEGG AS i Rana hadde 14,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Rune Tangen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923700390-tangen-uteanlegg-as"
---

# TANGEN UTEANLEGG AS

Beplantning av hager og parkanlegg · Rana · Etablert 2019

- Org.nr: 923 700 390
- Nettsted: [tangen-uteanlegg.no](https://tangen-uteanlegg.no)
- Daglig leder: Rune Tangen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,7 mill. kr (+4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 505 161 kr (Margin 3,4 %)
- Ansatte: 14 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 15
- november 2025: 14
- desember 2025: 15
- mars 2026: 14
- mai 2026: 15
- juni 2026: 16
- juli 2026: 19
- august 2026: 15
- september 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,6 % (svak). Ned fra 10,2 % i 2024
- Likviditet: 8,66 (meget god). Opp fra 6,79 i 2024
- Soliditet: 48,2 % (meget god). Opp fra 45,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 10,2 % | 3,6 % |
| Driftsmargin | 10,6 % | 22,5 % | 13,8 % | 12,3 % | 3,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 23,6 % | 7,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 6,17 | 6,79 | 8,66 |
| Soliditet | - | - | 41,0 % | 45,4 % | 48,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,4 | 1,2 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 856 | 16 316 | 12 978 | 14 048 | 14 704 |
| Driftsresultat | 1 256 | 3 667 | 1 787 | 1 730 | 505 |
| Årsresultat | 970 | 2 869 | 1 417 | 1 454 | 526 |
| Driftsmargin | 10,6 % | 22,5 % | 13,8 % | 12,3 % | 3,4 % |
| Sum gjeld | - | - | 10 298 | 10 348 | 9 827 |
| Sum driftskostnader | 10 600 | 12 649 | 11 191 | 12 318 | 14 199 |
| Finansresultat | −12 | 11 | 32 | 130 | 170 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 819 | 1 860 | 675 |
| Anleggsmidler | - | - | 3 612 | 3 779 | 3 980 |
| Omløpsmidler | - | - | 13 839 | 15 176 | 14 981 |
| Sum eiendeler | - | - | 17 451 | 18 956 | 18 961 |
| Egenkapital | - | - | 7 153 | 8 607 | 9 134 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 244 | 2 234 | 1 730 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 8 054 | 8 114 | 8 097 |

## Ledelse og styre

- Rune Tangen: Daglig leder og styremedlem
- Bjørn Krokstrand: Styrets leder
- Unni Anita Lillealter: Styremedlem
- Sveinung Johannessen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mellomvika 39, 8622 Mo i Rana
- Postadresse: Postboks 249, 8601 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 81.300 Beplantning av hager og parkanlegg
- Etablert: 27.09.2019
- Tidligere navn: RT DRIFT AS (2019)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [HELGELAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823130422-helgeland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [LURØY BYGG OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/928521532-luroy-bygg-og-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 81 av 510 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive virksomhet som anleggsgartner, samt virksomhet som hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 27.10.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 27.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000819157&sokeverdi=923700390&spraak=nb)
- 20.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000188573&sokeverdi=923700390&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000887270&sokeverdi=923700390&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000539312&sokeverdi=923700390&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MALUS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/914079934-malus-eiendom-as) | Rana | - | 874 104 kr | - |
| [PRUNUS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/923654607-prunus-holding-as) | Rana | - | - | - |
| [NORTHROADS AS](https://www.norscout.com/no/company/815644042-northroads-as) | Rana | 41 | 156 mill. kr | +19,3 % |
| [SØSTRENE RENHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/920537197-sostrene-renhold-as) | Rana | 11 | 7,48 mill. kr | +2,4 % |
| [MILJØ RENT NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/998088054-miljo-rent-nord-as) | Rana | 48 | 14,5 mill. kr | +7,5 % |
| [AREAL RENHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/934192702-areal-renhold-as) | Rana | 5 | 982 685 kr | - |
| [KVIKK RENHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/876335522-kvikk-renhold-as) | Rana | 81 | 55,1 mill. kr | +6,8 % |
| [LK RENHOLD & EIENDOMSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927515547-lk-renhold-eiendomservice-as) | Rana | - | 3,93 mill. kr | −12 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
