---
title: "BABYCARE DETALJ STAVANGER AS (923707263): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BABYCARE DETALJ STAVANGER AS i Sandnes hadde 15,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Harald Andersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923707263-babycare-detalj-stavanger-as"
---

# BABYCARE DETALJ STAVANGER AS

Detaljhandel med klær · Sandnes · Etablert 2019

- Org.nr: 923 707 263
- Nettsted: [babycare.no](https://babycare.no)
- Daglig leder: Harald Andersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,4 mill. kr (−7,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 325 592 kr (Margin 2,1 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,5 % i 2024
- Likviditet: 1,14 (tilfredsstillende). Opp fra 1,12 i 2024
- Soliditet: 16,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 16,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,1 % | 12,6 % | 5,5 % | 8,9 % |
| Driftsmargin | 2,6 % | 1,8 % | 3,1 % | 1,3 % | 2,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 97,6 % | 19,6 % | 40,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,07 | 1,12 | 1,14 |
| Soliditet | 3,3 % | 6,2 % | 13,8 % | 16,3 % | 16,1 % |
| Gjeldsgrad | 29,5 | 15,2 | 6,3 | 5,1 | 5,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 480 | 13 140 | 15 816 | 16 621 | 15 410 |
| Driftsresultat | 300 | 237 | 494 | 213 | 326 |
| Årsresultat | 201 | 128 | 308 | 90 | 186 |
| Driftsmargin | 2,6 % | 1,8 % | 3,1 % | 1,3 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 2 950 | 3 461 | 3 638 | 3 046 | 3 076 |
| Sum driftskostnader | 11 180 | 12 903 | 15 322 | 16 407 | 15 084 |
| Finansresultat | −42 | −73 | −99 | −98 | −88 |
| Resultat før skatt | - | - | 395 | 115 | 238 |
| Anleggsmidler | 437 | 362 | 314 | 233 | 153 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 905 | 3 408 | 3 514 |
| Sum eiendeler | 3 050 | 3 689 | 4 219 | 3 641 | 3 667 |
| Egenkapital | 100 | 228 | 581 | 595 | 591 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 637 | 3 041 | 3 073 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 | 5 | 3 |

## Ledelse og styre

- Harald Andersen: Daglig leder
- Lars Jacob Engelsen: Styrets leder
- Lise-Katrine Larsen: Styremedlem
- Ole-Bjørn Gjerde: Styremedlem
- Lise Wulff: Styremedlem
- Øyvind Kalvø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Kvadrat, L-26, Gamle Stokkavei 1, 4313 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 15.09.2019
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: [REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915380875-revisjonsfirma-eliassen-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 268 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikkdrift og netthandel. I tillegg kan selskapet delta som aksjonær eller deltaker i andre selskap, samt foreta utleie av egen eller leid fast eiendom.

## Siste endringer

- 15.10.2025: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 27.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000717504&sokeverdi=923707263&spraak=nb)
- 01.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000721374&sokeverdi=923707263&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SOMAX AS](https://www.norscout.com/no/company/998265215-somax-as) | Sandnes | 7 | 3,56 mill. kr | +34,3 % |
| [VOLONTE VÅGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/893616772-volonte-vagen-as) | Sandnes | 6 | 9,1 mill. kr | +4,0 % |
| [BUNADHJØRNET AS](https://www.norscout.com/no/company/970996311-bunadhjornet-as) | Sandnes | 7 | 4,56 mill. kr | −10,2 % |
| [VELVET SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/918608419-velvet-sandnes-as) | Sandnes | 6 | 7,88 mill. kr | +8,0 % |
| [CONCEPT33 AS](https://www.norscout.com/no/company/926622617-concept33-as) | Sandnes | 7 | 5,45 mill. kr | +25,2 % |
| [KAJA AS](https://www.norscout.com/no/company/988260509-kaja-as) | Sandnes | 6 | 6,65 mill. kr | +12 % |
| [SANS MOTE AS](https://www.norscout.com/no/company/997488555-sans-mote-as) | Sandnes | 7 | 6,02 mill. kr | +2,2 % |
| [BY M AS](https://www.norscout.com/no/company/979844166-by-m-as) | Sandnes | 6 | 6,58 mill. kr | +3,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.08.2026.
