---
title: "BMI HOLDING AS (923745424): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BMI HOLDING AS i Rana hadde 175 867 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Benn-Anders Mikalsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923745424-bmi-holding-as"
---

# BMI HOLDING AS

Tjenester tilknyttet husdyrhold · Rana

- Org.nr: 923 745 424
- Daglig leder: Benn-Anders Mikalsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 175 867 kr (−2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 93 174 kr (Margin 53 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,7 % (meget god). Opp fra 17,0 % i 2024
- Likviditet: 10,17 (meget god). Ned fra 10,88 i 2024
- Soliditet: 91,9 % (meget god). Ned fra 93,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,0 % | 21,7 % |
| Driftsmargin | 46,2 % | 38,8 % | 53,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,2 % | 23,4 % |
| Likviditetsgrad | 7,38 | 10,88 | 10,17 |
| Soliditet | 92,3 % | 93,6 % | 91,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 196 | 180 | 176 |
| Driftsresultat | 91 | 70 | 93 |
| Årsresultat | 71 | 55 | 73 |
| Driftsmargin | 46,2 % | 38,8 % | 53 % |
| Sum gjeld | 34 | 24 | 38 |
| Sum driftskostnader | 106 | 110 | 83 |
| Finansresultat | - | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 91 | 70 | 93 |
| Anleggsmidler | 243 | 204 | 177 |
| Omløpsmidler | 197 | 181 | 295 |
| Sum eiendeler | 440 | 385 | 472 |
| Egenkapital | 406 | 361 | 434 |
| Kortsiktig gjeld | 27 | 17 | 29 |
| Langsiktig gjeld | 7 | 8 | 9 |

## Ledelse og styre

- Benn-Anders Mikalsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Øvre Fageråsen 28, 8624 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.620 Tjenester tilknyttet husdyrhold
- Etablert: 13.10.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 161 av 190 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i selskaper, eiendom, utstyr og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer, samt konsulentvirksomhet eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.

## Siste endringer

- 28.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 26.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000083122&sokeverdi=923745424&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RANA HUNDESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/816602092-rana-hundesenter-as) | Rana | 13 | 3,25 mill. kr | +6,7 % |
| [HATTÅKEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/827929182-hattakeren-as) | Rana | - | 0 kr | - |
| [KLOSTERSKOGEN HAGE OG PARKANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/925852724-klosterskogen-hage-og-parkanlegg-as) | Rana | - | 1,47 mill. kr | +5,7 % |
| [LØNNUM GARTNERI & BLOMSTERFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/938060231-lonnum-gartneri-blomsterforretning-as) | Rana | 11 | 14,9 mill. kr | +26,1 % |
| [SOLHEIM LANDBRUKSTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/935851025-solheim-landbrukstjenester-as) | Rana | - | - | - |
| [CATCH HUNDETRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/915042147-catch-hundetrening-as) | Ringerike | - | 176 825 kr | - |
| [RISSA HESTESPORTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918278257-rissa-hestesportsenter-as) | Indre Fosen | - | 174 871 kr | - |
| [FEELGOOD HUNDEMASSASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/916610149-feelgood-hundemassasje-as) | Arendal | - | 188 097 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
