---
title: "ELDE KRAFT AS (923750738): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELDE KRAFT AS i Bremanger hadde 679 085 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923750738-elde-kraft-as"
---

# ELDE KRAFT AS

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Bremanger

- Org.nr: 923 750 738
- Styreleder: Per Kristian Elde

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 679 085 kr (−22,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −114 963 kr (Margin −16,9 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,3 % i 2024
- Likviditet: 2,16 (meget god). Ned fra 4,72 i 2024
- Soliditet: 27,7 % (god). Ned fra 31,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,3 % | −0,5 % |
| Driftsmargin | 15,1 % | 5,0 % | −16,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −12,7 % | −16,6 % |
| Likviditetsgrad | 7,72 | 4,72 | 2,16 |
| Soliditet | 34,1 % | 31,2 % | 27,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 2,2 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 939 | 879 | 679 |
| Driftsresultat | 142 | 44 | −115 |
| Årsresultat | −665 | −827 | −949 |
| Driftsmargin | 15,1 % | 5,0 % | −16,9 % |
| Sum gjeld | 13 380 | 13 402 | 13 917 |
| Sum driftskostnader | 797 | 836 | 794 |
| Finansresultat | −807 | −871 | −834 |
| Resultat før skatt | −665 | −827 | −949 |
| Anleggsmidler | 18 956 | 18 566 | 18 799 |
| Omløpsmidler | 1 335 | 920 | 454 |
| Sum eiendeler | 20 291 | 19 486 | 19 252 |
| Egenkapital | 6 911 | 6 084 | 5 336 |
| Kortsiktig gjeld | 173 | 195 | 210 |
| Langsiktig gjeld | 13 207 | 13 207 | - |

## Ledelse og styre

- Per Kristian Elde: Styrets leder
- Monrad Elde: Styremedlem
- Cato Andreas Erichsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Elde, Sørsida 705, 6734 Rugsund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraft
- Etablert: 30.08.2019
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 491 av 620 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon og salg av fornybar energi i form av elektrisk kraft produsert i Eldeelva.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 30.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000319343&sokeverdi=923750738&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVELGEN KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/986530649-svelgen-kraft-as) | Bremanger | - | 263 mill. kr | +7,4 % |
| [BLÅLID KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/989362402-blalid-kraft-as) | Bremanger | - | 441 319 kr | - |
| [SETREDALEN KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/995773570-setredalen-kraft-as) | Bremanger | - | - | - |
| [MILJØVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/980053237-miljovarme-as) | Bremanger | - | 2,15 mill. kr | −7,3 % |
| [GULESLETTENE VINDKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/992528346-guleslettene-vindkraft-as) | Bremanger | - | 231 mill. kr | −7,7 % |
| [VOLLAKVERNFALLET AS](https://www.norscout.com/no/company/960760778-vollakvernfallet-as) | Kvinnherad | - | 682 472 kr | - |
| [BOTNAELVA KRAFTVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/821091152-botnaelva-kraftverk-as) | Kvinnherad | - | 674 403 kr | - |
| [STØLSLIA KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/889544422-stolslia-kraft-as) | Sunnfjord | - | 686 196 kr | −47,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.05.2026.
