---
title: "ORBOTECH NORWAY AS (923779094): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ORBOTECH NORWAY AS i Namsos hadde 23,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Mats Kvamsø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923779094-orbotech-norway-as"
---

# ORBOTECH NORWAY AS

Detaljhandel med klær · Namsos · Etablert 2019

- Org.nr: 923 779 094
- Nettsted: [orbotech.no](https://orbotech.no)
- Daglig leder: Mats Kvamsø (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23,2 mill. kr (+104,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,25 mill. kr (Margin −5,4 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

### Per sted

- Kjeller: Ingen oppgitt
- Spillum: Ingen oppgitt
- Tiller: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −14,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −20,2 % i 2024
- Likviditet: 1,03 (tilfredsstillende). Ned fra 1,45 i 2024
- Soliditet: 3,5 % (svak). Ned fra 33,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,4 % | 10,2 % | −20,2 % | −14,6 % |
| Driftsmargin | 12,1 % | −2,8 % | 4,6 % | −12,4 % | −5,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 17,7 % | −55,3 % | −138,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,85 | 1,45 | 1,03 |
| Soliditet | 68,3 % | 68,7 % | 48,9 % | 33,0 % | 3,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 1,0 | 2,0 | 27,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 769 | 8 010 | 13 196 | 11 338 | 23 229 |
| Driftsresultat | 1 182 | −224 | 608 | −1 403 | −1 249 |
| Årsresultat | 910 | −171 | 475 | −1 627 | −1 676 |
| Driftsmargin | 12,1 % | −2,8 % | 4,6 % | −12,4 % | −5,4 % |
| Sum gjeld | 1 565 | 1 459 | 3 838 | 4 165 | 10 274 |
| Sum driftskostnader | 8 587 | 8 235 | 12 588 | 12 741 | 24 478 |
| Finansresultat | −9 | 5 | 1 | −179 | −427 |
| Resultat før skatt | - | - | 609 | −1 582 | −1 676 |
| Anleggsmidler | 836 | 648 | 406 | 168 | 440 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 106 | 6 044 | 10 206 |
| Sum eiendeler | 4 936 | 4 658 | 7 512 | 6 212 | 10 646 |
| Egenkapital | 3 371 | 3 200 | 3 675 | 2 047 | 372 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 838 | 4 165 | 9 876 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 398 |

## Ledelse og styre

- Mats Kvamsø: Daglig leder og styrets leder
- Anneli Iversen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 4, 7820 Spillum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 16.10.2019
- Tidligere navn: MK SALG AS (2019 til 2024)
- Aksjekapital: 59 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [IN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/978685188-in-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMIHUSET MAGNUSSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/957219438-okonomihuset-magnussen-as)
- Størrelse: Nr. 176 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og kjøp av klær, renholdsartikler, papir, plast og profilering til private og næringsdrivende, samt reparasjoner av renholdsutstyr. Selskapet skal også kunne engasjere seg i annen økonomisk virksomhet som styret til enhver tid finner økonomisk forsvarlig.

## Siste endringer

- 09.04.2026: Næringskode endret
- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 8

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000404588&sokeverdi=923779094&spraak=nb)
- 20.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000794638&sokeverdi=923779094&spraak=nb)
- 20.10.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000794639&sokeverdi=923779094&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000661259&sokeverdi=923779094&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ERIK SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/915687881-erik-sandnes-as) | Namsos | 9 | 16,7 mill. kr | +6,8 % |
| [HAVNEGATA 21 AS](https://www.norscout.com/no/company/990795908-havnegata-21-as) | Namsos | - | 517 280 kr | - |
| [PARTNER TREND AS](https://www.norscout.com/no/company/887967172-partner-trend-as) | Namsos | 14 | 6,07 mill. kr | −1,1 % |
| [MOTE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/996564673-mote-invest-as) | Namsos | - | 60 000 kr | - |
| [STEINKJER MOTE AS](https://www.norscout.com/no/company/976655877-steinkjer-mote-as) | Namsos | 23 | 24,8 mill. kr | +2,6 % |
| [BORKMO AS](https://www.norscout.com/no/company/933851494-borkmo-as) | Namsos | - | 43 162 kr | - |
| [VERO MODA NAMSOS AS](https://www.norscout.com/no/company/952305433-vero-moda-namsos-as) | Namsos | - | 0 kr | - |
| [VERO MODA STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/956166993-vero-moda-steinkjer-as) | Namsos | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.06.2026.
