---
title: "MOVON AS (923791728): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MOVON AS i Sandnes hadde 7,04 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Eva-Linn Tønnessen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923791728-movon-as"
---

# MOVON AS

Treningssentervirksomhet · Sandnes · Etablert 2019

- Org.nr: 923 791 728
- Daglig leder: Eva-Linn Tønnessen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,04 mill. kr (−3,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 330 502 kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 15 (Opp fra 9 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 9
- november 2025: 8
- mai 2026: 13
- juni 2026: 14
- juli 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god). Ned fra 41,7 % i 2024
- Likviditet: 4,07 (meget god). Opp fra 2,81 i 2024
- Soliditet: 77,7 % (meget god). Opp fra 67,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −89,1 % | 27,9 % | 41,7 % | 16,3 % |
| Driftsmargin | 2,9 % | −15,8 % | 5,8 % | 9,8 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 187,6 % | 75,4 % | 22,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,56 | 2,81 | 4,07 |
| Soliditet | 58,4 % | −26,6 % | 39,7 % | 67,1 % | 77,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | - | 1,5 | 0,5 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 398 | 5 877 | 5 773 | 7 318 | 7 038 |
| Driftsresultat | 156 | −926 | 333 | 719 | 331 |
| Årsresultat | 141 | −930 | 332 | 718 | 324 |
| Driftsmargin | 2,9 % | −15,8 % | 5,8 % | 9,8 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 491 | 1 137 | 901 | 644 | 470 |
| Sum driftskostnader | 5 242 | 6 803 | 5 440 | 6 599 | 6 708 |
| Finansresultat | −15 | −4 | −1 | −1 | −6 |
| Resultat før skatt | - | - | 332 | 718 | 324 |
| Anleggsmidler | 223 | 155 | 87 | 146 | 194 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 406 | 1 808 | 1 911 |
| Sum eiendeler | 1 181 | 898 | 1 494 | 1 954 | 2 105 |
| Egenkapital | 691 | −239 | 593 | 1 311 | 1 635 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 901 | 644 | 470 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Eva-Linn Tønnessen: Daglig leder
- Magnus Håmsø: Styrets leder
- Joachim Fidtje: Styremedlem
- Tord Morten Moen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Østerhus Arena, Jønningsheiveien 40, 4316 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 26.09.2019
- Aksjekapital: 67 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 28.02.2022
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 118 av 853 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av helse- og treningstjenester.

## Siste endringer

- 01.09.2026: Regnskapsfører endret
- 11.02.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000553281&sokeverdi=923791728&spraak=nb)
- 08.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000731170&sokeverdi=923791728&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000508416&sokeverdi=923791728&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PULZ TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/990798591-pulz-treningssenter-as) | Sandnes | 25 | 5,36 mill. kr | +5,7 % |
| [LEVEL UP TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/920396739-level-up-treningssenter-as) | Sandnes | 11 | 3,48 mill. kr | +13,9 % |
| [BALANZ FORUS AS](https://www.norscout.com/no/company/997079418-balanz-forus-as) | Sandnes | 8 | 3,63 mill. kr | −22,4 % |
| [CITY GYM SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/989957627-city-gym-sandnes-as) | Sandnes | 7 | 7,28 mill. kr | +20,9 % |
| [RGA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/913476581-rga-norway-as) | Sandnes | 7 | 3,14 mill. kr | +11,9 % |
| [REBEL FITNESS SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/936628435-rebel-fitness-sandnes-as) | Sandnes | 6 | 0 kr | - |
| [GO TRENING SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/936645437-go-trening-sandnes-as) | Sandnes | 5 | - | - |
| [HABITAT FOR FITNESS AS](https://www.norscout.com/no/company/924958871-habitat-for-fitness-as) | Sandnes | - | 6,73 mill. kr | +8,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
