---
title: "UNISIGN AS (923792201): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "UNISIGN AS i Rælingen hadde 3,52 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Håvard Ellefsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923792201-unisign-as"
---

# UNISIGN AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Rælingen

- Org.nr: 923 792 201
- Daglig leder: Håvard Ellefsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,52 mill. kr (−40,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 17 610 kr (Margin 0,5 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,6 % (svak). Ned fra 9,5 % i 2024
- Likviditet: 2,33 (meget god). Opp fra 1,44 i 2024
- Soliditet: 7,7 % (svak). Ned fra 11,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,0 % | −8,5 % | 9,5 % | 1,6 % |
| Driftsmargin | −0,8 % | 5,4 % | −2,1 % | 1,8 % | 0,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −48,4 % | 11,0 % | −72,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,59 | 1,44 | 2,33 |
| Soliditet | 14,8 % | 23,3 % | 16,9 % | 11,7 % | 7,7 % |
| Gjeldsgrad | 5,8 | 3,3 | 4,9 | 7,6 | 12,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 701 | 3 803 | 3 877 | 5 909 | 3 521 |
| Driftsresultat | −21 | 207 | −82 | 103 | 18 |
| Årsresultat | −29 | 158 | −92 | 17 | −86 |
| Driftsmargin | −0,8 % | 5,4 % | −2,1 % | 1,8 % | 0,5 % |
| Sum gjeld | 455 | 778 | 707 | 1 219 | 905 |
| Sum driftskostnader | 2 722 | 3 596 | 3 959 | 5 806 | 3 503 |
| Finansresultat | −6 | −10 | −11 | −87 | −104 |
| Resultat før skatt | - | - | −92 | 17 | −86 |
| Anleggsmidler | 0 | 47 | 47 | 160 | 120 |
| Omløpsmidler | - | - | 804 | 1 219 | 860 |
| Sum eiendeler | 534 | 1 015 | 851 | 1 380 | 980 |
| Egenkapital | 79 | 236 | 144 | 161 | 75 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 507 | 848 | 370 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 200 | 371 | - |

## Ledelse og styre

- Håvard Ellefsen: Daglig leder og styrets leder
- Christian Hæ: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stallbakken 9, 2005 Rælingen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 15.10.2019
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2020
- Regnskapsfører: [A TIL Å REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/887726612-a-til-a-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 094 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Totalleverandør av brannsikring og skilting.

## Siste endringer

- 22.06.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000525524&sokeverdi=923792201&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SENSORS AS](https://www.norscout.com/no/company/982517346-sensors-as) | Rælingen | - | 3,73 mill. kr | +38,7 % |
| [T STENSRUD OG SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/916139349-t-stensrud-og-sonn-as) | Rælingen | - | 563 720 kr | - |
| [STRØMBERGS AS](https://www.norscout.com/no/company/976115449-strombergs-as) | Rælingen | 14 | 125 mill. kr | +13 % |
| [AS GÅRDFINANS](https://www.norscout.com/no/company/930691895-as-gardfinans) | Rælingen | - | 399 869 kr | - |
| [DAFFODIL AS](https://www.norscout.com/no/company/965003428-daffodil-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [STRØMBERGS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989257137-strombergs-holding-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [NORBINS AS](https://www.norscout.com/no/company/936631657-norbins-as) | Rælingen | - | - | - |
| [TALWAR GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/917600945-talwar-group-as) | Rælingen | - | 3,54 mill. kr | −40,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.07.2026.
