---
title: "BRUVEGEN AS (923835628): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRUVEGEN AS i Vennesla hadde 36,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Rune Eriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923835628-bruvegen-as"
---

# BRUVEGEN AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Vennesla · Etablert 2019

- Org.nr: 923 835 628
- Daglig leder: Rune Eriksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36,6 mill. kr (+1,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 500 440 kr (Margin 1,4 %)
- Ansatte: 20

## Ansatte

- september 2025: 18
- februar 2026: 19
- april 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,7 % (god)
- Likviditet: 1,42 (tilfredsstillende). Opp fra 1,37 i 2024
- Soliditet: 31,1 % (god). Opp fra 28,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,3 % | - | - | 12,7 % |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,3 % | 2,4 % | 2,2 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 70,8 % | 67,1 % | 68,0 % | 41,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,47 | 1,53 | 1,34 | 1,37 | 1,42 |
| Soliditet | 20,8 % | 28,1 % | 23,5 % | 28,4 % | 31,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,8 | 2,6 | 3,3 | 2,5 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 346 | 33 791 | 34 745 | 36 134 | 36 585 |
| Driftsresultat | 714 | 780 | 822 | 813 | 500 |
| Årsresultat | 517 | 574 | 616 | 637 | 396 |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,3 % | 2,4 % | 2,2 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 3 466 | 2 994 | 3 855 | 3 087 | 2 696 |
| Sum driftskostnader | - | - | 33 923 | 35 322 | 36 085 |
| Finansresultat | - | - | −33 | 5 | 7 |
| Resultat før skatt | 663 | 736 | 789 | 817 | 507 |
| Anleggsmidler | 416 | 261 | 98 | 77 | 87 |
| Omløpsmidler | 3 960 | 3 902 | 4 941 | 4 231 | 3 827 |
| Sum eiendeler | 4 376 | 4 162 | 5 039 | 4 309 | 3 914 |
| Egenkapital | 910 | 1 168 | 1 184 | 1 222 | 1 217 |
| Kortsiktig gjeld | 2 694 | 2 549 | 3 695 | 3 087 | 2 696 |
| Langsiktig gjeld | 772 | 445 | 160 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Eriksen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bruveien 7, 4706 Vennesla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler
- Etablert: 04.11.2019
- Aksjekapital: 430 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [REVISJONSFIRMA ELIASSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915380875-revisjonsfirma-eliassen-as)
- Regnskapsfører: [NORGESGRUPPEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/883743512-norgesgruppen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 039 av 2 780 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Dagligvarehandel samt alt som står i forbindelse med dette, samt deltakelse i andre selskaper med formål dagligvarehandel.

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000360391&sokeverdi=923835628&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TREKANTEN MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/918175474-trekanten-mat-as) | Vennesla | 32 | 74,9 mill. kr | +6,1 % |
| [HÆGELAND MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/925345105-haegeland-mat-as) | Vennesla | 15 | 30,7 mill. kr | +1,8 % |
| [TERJE VIK SCHEI AS](https://www.norscout.com/no/company/918275614-terje-vik-schei-as) | Vennesla | 14 | 66,4 mill. kr | +10,3 % |
| [LEIFS MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/863361842-leifs-mat-as) | Vennesla | 14 | 22,6 mill. kr | +4,4 % |
| [TINE MARIE REKVE STEIN AS](https://www.norscout.com/no/company/929123824-tine-marie-rekve-stein-as) | Vennesla | 11 | 51,4 mill. kr | +2,5 % |
| [KVARSTEIN KOLONIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/880808842-kvarstein-kolonial-as) | Vennesla | 11 | 12,7 mill. kr | +8,2 % |
| [HANOL VENNESLA AS](https://www.norscout.com/no/company/886239262-hanol-vennesla-as) | Vennesla | 7 | 13 mill. kr | +9,6 % |
| [LIBLI AS](https://www.norscout.com/no/company/935858852-libli-as) | Vennesla | 6 | 458 406 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.06.2026.
