---
title: "ELBIO AS (923847723): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELBIO AS i Øvre Eiker hadde 3,07 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tomas Jenssen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923847723-elbio-as"
---

# ELBIO AS

Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning · Øvre Eiker

- Org.nr: 923 847 723
- Daglig leder: Tomas Jenssen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,07 mill. kr (+164,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,38 mill. kr (Margin 77,6 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,4 % (meget god). Opp fra 5,5 % i 2024
- Likviditet: 4,56 (meget god). Opp fra 3,41 i 2024
- Soliditet: 8,5 % (svak). Opp fra 0,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,9 % | 3,2 % | 5,5 % | 16,4 % |
| Driftsmargin | 11,3 % | 15,3 % | 8,0 % | 14,1 % | 77,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 131,9 % | −121,7 % | −175,7 % | 254,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,76 | 0,20 | 0,25 | 3,41 | 4,56 |
| Soliditet | 0,7 % | 7,5 % | 0,2 % | 0,0 % | 8,5 % |
| Gjeldsgrad | 150,9 | 12,4 | 466,1 | 5 203,8 | 10,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 150 | 594 | 779 | 1 158 | 3 066 |
| Driftsresultat | 17 | 91 | 62 | 163 | 2 379 |
| Årsresultat | 8 | 69 | −66 | −33 | 1 757 |
| Driftsmargin | 11,3 % | 15,3 % | 8,0 % | 14,1 % | 77,6 % |
| Sum gjeld | 4 980 | 1 259 | 16 780 | 18 265 | 18 893 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 995 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −198 | - |
| Resultat før skatt | 11 | 89 | −84 | −35 | 2 245 |
| Anleggsmidler | 1 240 | 1 115 | 15 277 | 17 376 | 16 034 |
| Omløpsmidler | 3 773 | 247 | 1 539 | 893 | 4 619 |
| Sum eiendeler | 5 013 | 1 362 | 16 816 | 18 269 | 20 654 |
| Egenkapital | 33 | 102 | 36 | 4 | 1 760 |
| Kortsiktig gjeld | 4 979 | 1 239 | 6 278 | 261 | 1 014 |
| Langsiktig gjeld | 1 | 20 | 10 502 | 18 004 | 17 880 |

## Ledelse og styre

- Tomas Jenssen: Daglig leder og styremedlem
- Thomas Haare: Styrets leder
- Tomas Sandnes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o ETA Norge, Fiskum næringsområde 31C, 3322 Fiskum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.300 Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning
- Etablert: 18.10.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Størrelse: Nr. 98 av 170 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive produksjon av biovarme, samt andre produkter og tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet, samt kjøp og salg av aksjer eller på annen måte engasjere seg i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000649007&sokeverdi=923847723&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000669340&sokeverdi=923847723&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOSELVA AS](https://www.norscout.com/no/company/895232432-loselva-as) | Øvre Eiker | - | 2,31 mill. kr | −3,2 % |
| [RIH BIOENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/929437535-rih-bioenergi-as) | Øvre Eiker | - | 3,1 mill. kr | −1,5 % |
| [RISTVEDT AS](https://www.norscout.com/no/company/989256394-ristvedt-as) | Øvre Eiker | - | 4,7 mill. kr | +129,2 % |
| [SKOGVARME BIOENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/932738082-skogvarme-bioenergi-as) | Øvre Eiker | - | 2,21 mill. kr | −20,9 % |
| [HELLEFOSS KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/912756734-hellefoss-kraft-as) | Øvre Eiker | - | 35,4 mill. kr | +36,1 % |
| [EIKER KRAFTPRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/979497563-eiker-kraftproduksjon-as) | Øvre Eiker | - | 47,3 mill. kr | +15,4 % |
| [EIKER STRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/993300012-eiker-strom-as) | Øvre Eiker | - | 62,2 mill. kr | +22,2 % |
| [EIKER ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/925993034-eiker-energi-as) | Øvre Eiker | 8 | 8,01 mill. kr | −11,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.08.2026.
