---
title: "SOUTH COL SAVINGS AS (923855440): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SOUTH COL SAVINGS AS i Oslo hadde 550 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørn Kjørsvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923855440-south-col-savings-as"
---

# SOUTH COL SAVINGS AS

Annen undervisning ellers · Oslo

- Org.nr: 923 855 440
- Daglig leder: Jørn Kjørsvik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 550 000 kr (+22,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 510 712 kr (Margin 92,9 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,1 % (meget god). Ned fra 42,5 % i 2024
- Likviditet: 3,07 (meget god). Ned fra 4,01 i 2024
- Soliditet: 67,9 % (meget god). Ned fra 75,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 42,5 % | 23,1 % |
| Driftsmargin | 79,4 % | 97,1 % | 92,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 53,4 % | 24,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,27 | 4,01 | 3,07 |
| Soliditet | 77,3 % | 75,5 % | 67,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 425 | 450 | 550 |
| Driftsresultat | 338 | 437 | 511 |
| Årsresultat | 2 833 | 4 030 | 2 361 |
| Driftsmargin | 79,4 % | 97,1 % | 92,9 % |
| Sum gjeld | 1 807 | 2 986 | 4 910 |
| Sum driftskostnader | 87 | 13 | 39 |
| Finansresultat | 2 545 | 3 657 | 1 887 |
| Resultat før skatt | 2 882 | 4 094 | 2 397 |
| Anleggsmidler | 221 | 221 | 221 |
| Omløpsmidler | 7 723 | 11 958 | 15 095 |
| Sum eiendeler | 7 944 | 12 179 | 15 316 |
| Egenkapital | 6 137 | 9 193 | 10 406 |
| Kortsiktig gjeld | 1 807 | 2 986 | 4 910 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jørn Kjørsvik: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Voksenkollveien 11J, 0791 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.597 Annen undervisning ellers
- Etablert: 13.11.2019
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [EMINENTIA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/995453355-eminentia-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 860 av 1 765 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Annen undervisning ikke nevnt annet sted.

## Kunngjøringer

- 16.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000387705&sokeverdi=923855440&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIRKELUNDEN STUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/935575788-birkelunden-studio-as) | Oslo | - | 574 754 kr | - |
| [NEW 2 NORWAY RORS AS](https://www.norscout.com/no/company/824197342-new-2-norway-rors-as) | Oslo | - | 546 617 kr | - |
| [STYRELEDERSKOLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991773053-styrelederskolen-as) | Oslo | - | 591 523 kr | - |
| [CELINA KARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/931911236-celina-karine-as) | Oslo | - | 518 693 kr | - |
| [MONITUM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/919273712-monitum-holding-as) | Oslo | - | 602 300 kr | −51,6 % |
| [CULTURAS AS](https://www.norscout.com/no/company/999028195-culturas-as) | Oslo | - | 515 257 kr | - |
| [OSLO NEGLER AS](https://www.norscout.com/no/company/921438893-oslo-negler-as) | Oslo | - | 603 938 kr | - |
| [NORSK INTERIØRSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/980371042-norsk-interiorskole-as) | Oslo | - | 513 092 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.06.2026.
