---
title: "FACILITY SERVICES AS (923887989): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FACILITY SERVICES AS i Harstad hadde 5,79 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923887989-facility-services-as"
---

# FACILITY SERVICES AS

Rengjøring av bygninger · Harstad · Etablert 2019

- Org.nr: 923 887 989
- Styreleder: Ronny Melvoll (også forretningsfører)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,79 mill. kr (+6,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 649 496 kr (Margin 11,2 %)
- Ansatte: 10 (Opp fra 9 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 9
- november 2025: 10
- desember 2025: 11
- februar 2026: 12
- mars 2026: 11
- august 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,6 % (meget god). Ned fra 22,5 % i 2024
- Likviditet: 3,37 (meget god). Opp fra 2,99 i 2024
- Soliditet: 74,5 % (meget god). Opp fra 73,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 49,7 % | 57,1 % | 22,5 % | 17,6 % |
| Driftsmargin | 12,4 % | 24,0 % | 25,7 % | 13,9 % | 11,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 87,9 % | 32,5 % | 23,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,92 | 2,99 | 3,37 |
| Soliditet | 34,4 % | 66,9 % | 63,8 % | 73,4 % | 74,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 021 | 3 069 | 5 540 | 5 457 | 5 786 |
| Driftsresultat | 374 | 735 | 1 423 | 761 | 649 |
| Årsresultat | 286 | 638 | 1 046 | 622 | 561 |
| Driftsmargin | 12,4 % | 24 % | 25,7 % | 13,9 % | 11,2 % |
| Sum gjeld | 873 | 542 | 1 217 | 1 001 | 1 140 |
| Sum driftskostnader | 2 647 | 2 334 | 4 118 | 4 696 | 5 137 |
| Finansresultat | −9 | −1 | −1 | 36 | 67 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 421 | 797 | 717 |
| Anleggsmidler | 366 | 688 | 1 231 | 1 062 | 903 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 126 | 2 701 | 3 560 |
| Sum eiendeler | 1 330 | 1 637 | 3 357 | 3 763 | 4 463 |
| Egenkapital | 457 | 1 095 | 2 140 | 2 762 | 3 323 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 110 | 902 | 1 058 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 107 | 99 | - |

## Ledelse og styre

- Ronny Melvoll: Styrets leder og forretningsfører

## Fakta

- Adresse: Tunneset 10, 9407 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 81.210 Rengjøring av bygninger
- Etablert: 30.10.2019
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Regnskapsfører: [ENTER REVISJON HÅLOGALAND AS](https://www.norscout.com/no/company/997398610-enter-revisjon-halogaland-as)
- Størrelse: Nr. 283 av 1 207 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Brede anlegg- og håndverkstjenester. Renholdstjenester mot private og bedrifter. Vaktmestertjenester.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000616215&sokeverdi=923887989&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000606173&sokeverdi=923887989&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HØYT NIVÅ HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/926474375-hoyt-niva-harstad-as) | Harstad | 7 | 3,49 mill. kr | +13,2 % |
| [APRO HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/914946441-apro-harstad-as) | Harstad | - | 157 233 kr | - |
| [RONMEL AS](https://www.norscout.com/no/company/992125969-ronmel-as) | Harstad | - | 50 000 kr | - |
| [EDVARDSEN BYGG OG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/930702919-edvardsen-bygg-og-eiendom-as) | Harstad | 11 | 6,25 mill. kr | +255 % |
| [DALE ANLEGGSGARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/811810622-dale-anleggsgartner-as) | Harstad | 7 | 3,87 mill. kr | −29,2 % |
| [SKADESERVICE NOR 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/929766466-skadeservice-nor-1-as) | Harstad | 11 | 12 mill. kr | −14,4 % |
| [BRØDRENE FINSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/913761987-brodrene-finstad-as) | Harstad | 12 | 2,15 mill. kr | +37,4 % |
| [TI MULTISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920312837-ti-multiservice-as) | Harstad | - | 1,48 mill. kr | +16,3 % |

## Bedriftslister

- [Renholdsfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/oslo)
- [Renholdsfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/bergen)
- [Renholdsfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/baerum)
- [Renholdsfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/trondheim)
- [Renholdsfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/drammen)
- [Renholdsfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
