---
title: "THANSEN AS (923897682): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THANSEN AS i Nordre Follo hadde 1,14 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 495 ansatte. Daglig leder er Bent Jensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923897682-thansen-as"
---

# THANSEN AS

Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · Nordre Follo · Etablert 1973

- Org.nr: 923 897 682
- Telefon: 22 09 31 00
- E-post: thansen@thansen.no
- Nettsted: [thansen.no](https://www.thansen.no)
- Daglig leder: Bent Jensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,14 mrd. kr (+16,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 56,4 mill. kr (Margin 4,9 %)
- Ansatte: 495 (Opp fra 449 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 443
- oktober 2025: 449
- november 2025: 453
- desember 2025: 449
- januar 2026: 447
- februar 2026: 451
- mars 2026: 448
- april 2026: 442
- mai 2026: 447
- juni 2026: 457
- juli 2026: 483
- august 2026: 489
- september 2026: 485
- oktober 2026: 495

### Per sted

- Sofiemyr: 31 ansatte
- Oslo: 21 ansatte · 2 avdelinger
- Stavanger: 17 ansatte · 2 avdelinger
- Kristiansand S: 16 ansatte · 2 avdelinger
- Kleppe: 15 ansatte
- Horten: 13 ansatte
- Skien: 13 ansatte
- Tiller: 13 ansatte
- Mjøndalen: 12 ansatte
- Kristiansund N: 11 ansatte
- Moss: 11 ansatte
- Slitu: 11 ansatte
- Trondheim: 11 ansatte
- Molde: 10 ansatte
- Nesbru: 10 ansatte
- Rådal: 10 ansatte
- Sandefjord: 10 ansatte
- Steinkjer: 10 ansatte
- Vestby: 10 ansatte
- Arendal: 9 ansatte
- Drammen: 9 ansatte
- Haugesund: 9 ansatte
- Kongsberg: 9 ansatte
- Levanger: 9 ansatte
- Ålesund: 9 ansatte
- Bodø: 8 ansatte
- Elverum: 8 ansatte
- Jessheim: 8 ansatte
- Larvik: 8 ansatte
- Lierskogen: 8 ansatte
- Lillehammer: 8 ansatte
- Lyngdal: 8 ansatte
- Mo i Rana: 8 ansatte
- Narvik: 8 ansatte
- Nyborg: 8 ansatte
- Rolvsøy: 8 ansatte
- Straume: 8 ansatte
- Strømmen: 8 ansatte
- Hamar: 7 ansatte
- Mosjøen: 7 ansatte
- Namsos: 7 ansatte
- Orkanger: 7 ansatte
- Sarpsborg: 7 ansatte
- Stord: 7 ansatte
- Sogndal: 6 ansatte
- Stathelle: 6 ansatte
- Voss: 6 ansatte
- Eidsvoll: 5 ansatte
- Hunndalen: 5 ansatte
- Vinstra: 5 ansatte
- Bjørkelangen: Ingen oppgitt
- Egersund: Ingen oppgitt
- Fyllingsdalen: Ingen oppgitt
- Stjørdal: Ingen oppgitt
- Tønsberg: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,8 % (meget god)
- Likviditet: 1,28 (tilfredsstillende). Ned fra 1,62 i 2024
- Soliditet: 40,0 % (meget god). Ned fra 48,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,1 % | - | - | 24,8 % |
| Driftsmargin | 5,1 % | 4,4 % | 5,4 % | 5,2 % | 4,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 55,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,26 | - | 1,62 | 1,28 |
| Soliditet | - | - | - | 48,4 % | 40,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 1,1 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 496,8 | 575,5 | 771,2 | 980,2 | 1 143,6 |
| Driftsresultat | 25,6 | 25,3 | 41,8 | 51,2 | 56,4 |
| Årsresultat | 25,2 | 31,6 | 32,8 | 40,3 | 44,0 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 4,4 % | 5,4 % | 5,2 % | 4,9 % |
| Sum gjeld | 113,2 | 100,1 | - | 106,6 | 156,1 |
| Sum driftskostnader | - | - | 729,3 | 929,1 | 1 087,2 |
| Finansresultat | - | - | 0,3 | 0,5 | 0,5 |
| Resultat før skatt | 25,2 | 24,7 | - | 51,6 | 56,9 |
| Anleggsmidler | 43,9 | 51,0 | - | 34,2 | 61,3 |
| Omløpsmidler | 139,6 | 126,0 | - | 172,4 | 198,9 |
| Sum eiendeler | 183,5 | 177,0 | - | 206,6 | 260,2 |
| Egenkapital | - | - | - | 100,1 | 104,1 |
| Kortsiktig gjeld | 113,2 | 100,1 | - | 106,6 | 155,9 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | - | 0,0 | 0,2 |

## Ledelse og styre

- Bent Jensen: Daglig leder og styrets leder
- Kim Jensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sofiemyrveien 7, 1412 Sofiemyr
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.820 Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner
- Etablert: 04.04.1973
- Tidligere navn: TORSHOV BILREKVISITA AS (1995 til 2018)
- Aksjekapital: 4 125 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1973
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 543 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handels- og agenturvirksomhet, samt ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender med lignende formål.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 17.11.2025: Ny forretningsadresse
- 23.10.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000783026&sokeverdi=923897682&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000638134&sokeverdi=923897682&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000477207&sokeverdi=923897682&spraak=nb)
- 05.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000000358&sokeverdi=923897682&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000838279&sokeverdi=923897682&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000799304&sokeverdi=923897682&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AUTOLOOP AS](https://www.norscout.com/no/company/936867634-autoloop-as) | Nordre Follo | 7 | - | - |
| [ASLAM BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/892480532-aslam-bilservice-as) | Nordre Follo | 5 | 5,93 mill. kr | +15,7 % |
| [AUTOART AS](https://www.norscout.com/no/company/997870182-autoart-as) | Nordre Follo | - | 588 771 kr | - |
| [KONOW HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927585588-konow-holding-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [BCM AUTOPARTS AS](https://www.norscout.com/no/company/921894074-bcm-autoparts-as) | Nordre Follo | - | - | - |
| [RETAIL MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/965098100-retail-management-as) | Nordre Follo | 650 | 506 mill. kr | +5,5 % |
| [OUTLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/980583147-outland-as) | Nordre Follo | 233 | 382 mill. kr | +25 % |
| [PRINCESS-GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912567508-princess-gruppen-as) | Nordre Follo | 1 211 | 1,05 mrd. kr | +2,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
