---
title: "HAATRE AS (923931015): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAATRE AS i Sula hadde 5,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Ronny Sætre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923931015-haatre-as"
---

# HAATRE AS

Oppføring av bygninger · Sula · Etablert 2019

- Org.nr: 923 931 015
- Daglig leder: Ronny Sætre (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,4 mill. kr (+6,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −314 820 kr (Margin −5,8 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −24,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 14,1 % i 2024
- Likviditet: 0,70 (svak). Ned fra 1,18 i 2024
- Soliditet: −33,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,4 % | −12,9 % | 14,1 % | −24,8 % |
| Driftsmargin | 0,5 % | −0,4 % | −3,6 % | 2,7 % | −5,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,68 | 1,18 | 0,70 |
| Soliditet | 9,4 % | 4,1 % | −16,6 % | 2,0 % | −33,1 % |
| Gjeldsgrad | 9,6 | 23,1 | - | 48,9 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 927 | 2 529 | 2 221 | 5 066 | 5 397 |
| Driftsresultat | 11 | −10 | −81 | 138 | −315 |
| Årsresultat | 1 | −28 | −112 | 95 | −385 |
| Driftsmargin | 0,5 % | −0,4 % | −3,6 % | 2,7 % | −5,8 % |
| Sum gjeld | 568 | 730 | 567 | 1 440 | 1 430 |
| Sum driftskostnader | 1 917 | 2 538 | 2 301 | 4 928 | 5 712 |
| Finansresultat | −9 | −21 | −31 | −43 | −70 |
| Resultat før skatt | - | - | −112 | 95 | −385 |
| Anleggsmidler | 380 | 409 | 320 | 867 | 627 |
| Omløpsmidler | - | - | 167 | 603 | 447 |
| Sum eiendeler | 627 | 762 | 486 | 1 470 | 1 074 |
| Egenkapital | 59 | 32 | −81 | 29 | −356 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 246 | 513 | 638 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 321 | 927 | - |

## Ledelse og styre

- Ronny Sætre: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Svingen 10, 6036 Mauseidvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 01.11.2019
- Tidligere navn: HAATRE & RØR VVS AS (2024)
- Aksjekapital: 45 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Regnskapsfører: [JEK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/967708933-jek-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 3 394 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Snekkervirksomhet, rør VVS og byggeledelse. Komplett leverandør av tjenester og produkter innen et tilpasset velfungerende og varig røropplegg for alt VVS-utstyr. Vi tilbyr hjelp med alt fra kartlegging av behov og forlag om konkrete løsninger. Til levering, montering og vedlikehold av utstyret, tjenester og ekspertise innen sanitær, vanninntak, bunnledning, varmepumper luft/vann og væske/vann til så vel vannbåren gulvvarme. Vannbåren varme fra andre varmekilder til radiatorer og alt av VVS. I nybygg eller eksisterende bygg og totalrehabilitering av våtrom.

## Siste endringer

- 11.03.2026: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000447098&sokeverdi=923931015&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AMAD BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/934092953-amad-bygg-as) | Sula | 7 | 4,03 mill. kr | +241,4 % |
| [FORDEGFLIS & BESTCLEANING AS](https://www.norscout.com/no/company/927761491-fordegflis-bestcleaning-as) | Sula | 6 | 5,1 mill. kr | +5,2 % |
| [ÅLESUND TØMRER SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/925380067-alesund-tomrer-service-as) | Sula | 9 | 0 kr | - |
| [RUDI BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/817181112-rudi-bygg-as) | Sula | - | 4,33 mill. kr | −19,9 % |
| [ÅLESUND BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/957364012-alesund-bygg-as) | Sula | 21 | 60,6 mill. kr | −10,8 % |
| [TREBYGG V/BYGGMESTER ALFRED LERVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/989501348-trebygg-v-byggmester-alfred-lervag-as) | Sula | - | 4,14 mill. kr | −18 % |
| [NIVELLE BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/996761878-nivelle-bygg-as) | Sula | - | 3,9 mill. kr | +29,2 % |
| [MOLVÆR BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/875998552-molvaer-bygg-as) | Sula | - | 2,52 mill. kr | −69,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.06.2026.
