---
title: "BØMLO KRAFTNETT AS (923934138): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BØMLO KRAFTNETT AS i Bømlo hadde 101 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Tor Bjarne Smedsrud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923934138-bomlo-kraftnett-as"
---

# BØMLO KRAFTNETT AS

Distribusjon av elektrisitet · Bømlo · Etablert 2019

Heleid av FINNÅS KRAFTLAG SA

- Org.nr: 923 934 138
- Telefon: 53 42 89 30
- E-post: firmapost@bomlo-kraftnett.no
- Nettsted: [nett.finnas-kraftlag.no/forside](https://nett.finnas-kraftlag.no/forside/)
- Daglig leder: Tor Bjarne Smedsrud

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 101 mill. kr (+6,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 25,5 mill. kr (Margin 25,2 %)
- Ansatte: 20

## Ansatte

- november 2025: 18
- februar 2026: 17
- mai 2026: 18
- juli 2026: 21
- august 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 8,3 % i 2024
- Likviditet: 1,64 (god). Ned fra 1,86 i 2024
- Soliditet: 90,2 % (meget god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 8,3 % | 8,3 % | 8,7 % |
| Driftsmargin | 8,5 % | 6,2 % | 29,4 % | 26,3 % | 25,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 9,4 % | 9,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,32 | 1,41 | 1,86 | 1,64 |
| Soliditet | - | - | 84,4 % | 90,2 % | 90,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,2 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 79 316 | 96 221 | 82 128 | 95 715 | 101 418 |
| Driftsresultat | 6 758 | 6 005 | 24 124 | 25 164 | 25 509 |
| Årsresultat | 5 298 | 5 015 | 19 767 | 20 113 | 20 583 |
| Driftsmargin | 8,5 % | 6,2 % | 29,4 % | 26,3 % | 25,2 % |
| Sum gjeld | 25 789 | 29 227 | 50 298 | 30 297 | 30 949 |
| Sum driftskostnader | 72 558 | - | 58 004 | 70 551 | 75 909 |
| Finansresultat | 34 | - | 1 173 | 654 | 866 |
| Resultat før skatt | - | 6 429 | 25 297 | 25 819 | 26 375 |
| Anleggsmidler | - | 248 671 | 261 587 | 269 888 | 285 533 |
| Omløpsmidler | - | 44 087 | 59 869 | 38 300 | 31 187 |
| Sum eiendeler | - | 292 759 | 321 456 | 308 188 | 316 720 |
| Egenkapital | - | - | 271 158 | 277 890 | 285 771 |
| Kortsiktig gjeld | - | 18 993 | 42 540 | 20 607 | 19 050 |
| Langsiktig gjeld | - | 10 233 | 7 758 | 9 691 | 11 899 |

## Konsern

3 selskaper.

- FINNÅS KRAFTLAG SA (Morselskap)
  - BØMLO KRAFTNETT AS (Denne bedriften)
  - [FINNÅS KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/923934170-finnas-kraftlag-as) (8 ansatte)

## Ledelse og styre

- Tor Bjarne Smedsrud: Daglig leder
- Torleiv Fylkesnes: Styrets leder
- Signe Jansen: Styremedlem
- Johnny Rolfsnes: Styremedlem
- Vermund Hjelland: Styremedlem
- Nina Ingvaldsen: Styremedlem
- Geir Ivar Ådnanes: Styremedlem
- Jorunn Folgerø-Holm: Styremedlem
- Rune Nesse: Varamedlem
- Tove Lise Aasheim: Varamedlem
- Malin Sofi Rolfsnes: Varamedlem
- Aud Gunn Løklingholm: Varamedlem
- Øystein Våge: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hollundsdalen 1, 5430 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.140 Distribusjon av elektrisitet
- Etablert: 18.11.2019
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 49 av 134 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie, bygge og drifte anlegg for energiforsyning samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000657933&sokeverdi=923934138&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PLUG RUBBEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929194187-plug-rubben-as) | Bømlo | - | 5,32 mill. kr | +17 % |
| [FINNÅS KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/923934170-finnas-kraftlag-as) | Bømlo | 8 | 166 mill. kr | +15,9 % |
| [STAVLANDSNESET GRØNN ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/982551501-stavlandsneset-gronn-energi-as) | Bømlo | - | 496 719 kr | - |
| [GUDBRANDSDAL ENERGI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914888956-gudbrandsdal-energi-holding-as) | Nord-Fron | 22 | 32,9 mill. kr | +15,5 % |
| [ELVENETT AS](https://www.norscout.com/no/company/979497482-elvenett-as) | Øvre Eiker | 19 | 107 mill. kr | +14,5 % |
| [NORANETT HADSEL AS](https://www.norscout.com/no/company/917983550-noranett-hadsel-as) | Hadsel | 22 | 74,4 mill. kr | −0,2 % |
| [EVERKET AS](https://www.norscout.com/no/company/966731508-everket-as) | Notodden | 19 | 89,5 mill. kr | +2,1 % |
| [S-NETT AS](https://www.norscout.com/no/company/923819177-s-nett-as) | Surnadal | 22 | 87,7 mill. kr | −2,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
