---
title: "FINNÅS KRAFTLAG AS (923934170): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FINNÅS KRAFTLAG AS i Bømlo hadde 166 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Tor Bjarne Smedsrud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/923934170-finnas-kraftlag-as"
---

# FINNÅS KRAFTLAG AS

Handel med elektrisitet · Bømlo · Etablert 2019

Heleid av FINNÅS KRAFTLAG SA

- Org.nr: 923 934 170
- Nettsted: [finnas-kraftlag.no](https://finnas-kraftlag.no)
- Daglig leder: Tor Bjarne Smedsrud

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 166 mill. kr (+15,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,75 mill. kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 8 (Opp fra 6 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- november 2025: 6
- mai 2026: 7
- september 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,6 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Ned fra 1,04 i 2024
- Soliditet: 60,3 % (meget god). Ned fra 61,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,7 % | 5,3 % | 6,6 % | 6,7 % |
| Driftsmargin | 6,1 % | −2,9 % | 4,4 % | 5,6 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 10,5 % | 10,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 0,98 | 0,97 | 1,04 | 0,99 |
| Soliditet | - | - | 52,9 % | 61,4 % | 60,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 160 613 | 270 621 | 182 140 | 143 452 | 166 256 |
| Driftsresultat | 9 869 | −7 925 | 7 941 | 8 093 | 7 754 |
| Årsresultat | 7 735 | −10 038 | 4 688 | 6 264 | 6 163 |
| Driftsmargin | 6,1 % | −2,9 % | 4,4 % | 5,6 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 55 959 | 81 779 | 68 051 | 48 256 | 49 443 |
| Sum driftskostnader | - | - | 174 198 | 135 359 | 158 502 |
| Finansresultat | - | - | −1 931 | −62 | 152 |
| Resultat før skatt | 9 917 | −8 808 | 6 010 | 8 030 | 7 906 |
| Anleggsmidler | 87 441 | 83 416 | 81 057 | 76 492 | 76 385 |
| Omløpsmidler | 63 658 | 77 072 | 63 372 | 48 390 | 48 303 |
| Sum eiendeler | 151 099 | 160 488 | 144 430 | 124 882 | 124 688 |
| Egenkapital | - | - | 76 378 | 76 626 | 75 245 |
| Kortsiktig gjeld | 52 641 | 78 648 | 65 546 | 46 454 | 48 805 |
| Langsiktig gjeld | 3 318 | 3 131 | 2 505 | 1 802 | 638 |

## Konsern

3 selskaper.

- FINNÅS KRAFTLAG SA (Morselskap)
  - [BØMLO KRAFTNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/923934138-bomlo-kraftnett-as) (20 ansatte)
  - FINNÅS KRAFTLAG AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Tor Bjarne Smedsrud: Daglig leder
- Torleiv Fylkesnes: Styrets leder
- Signe Jansen: Styremedlem
- Johnny Rolfsnes: Styremedlem
- Vermund Hjelland: Styremedlem
- Nina Ingvaldsen: Styremedlem
- Jorunn Folgerø-Holm: Styremedlem
- Geir Ivar Ådnanes: Styremedlem
- Rune Nesse: Varamedlem
- Tove Lise Aasheim: Varamedlem
- Malin Sofi Rolfsnes: Varamedlem
- Aud Gunn Løklingholm: Varamedlem
- Øystein Våge: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hollundsdalen 1, 5430 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.150 Handel med elektrisitet
- Etablert: 18.11.2019
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 51 av 172 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Omsetja elektrisk energi. Produsera energi eller delta som eigar i produksjonsanlegg. Eiga, byggja og driva breibandsnett og andre elektroniske kommunikasjonsløysingar. Driva, yta midlar til eller delta i anna verksemd med naturleg tilknyting til føremålet.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000657934&sokeverdi=923934170&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BØMLO KRAFTNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/923934138-bomlo-kraftnett-as) | Bømlo | 20 | 101 mill. kr | +6,0 % |
| [PLUG RUBBEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929194187-plug-rubben-as) | Bømlo | - | 5,32 mill. kr | +17 % |
| [STAVLANDSNESET GRØNN ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/982551501-stavlandsneset-gronn-energi-as) | Bømlo | - | 496 719 kr | - |
| [RAUMA ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/971066547-rauma-energi-as) | Rauma | 9 | 91,3 mill. kr | −8,8 % |
| [DRANGEDAL KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/924862696-drangedal-kraft-as) | Drangedal | 7 | 101 mill. kr | +10,6 % |
| [TROMS KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/979468792-troms-kraft-as) | Tromsø | 10 | 35,5 mill. kr | +3,6 % |
| [VOSS ENERGI KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/918784594-voss-energi-kraft-as) | Voss | 7 | 97,9 mill. kr | +7,8 % |
| [SKS HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/985592144-sks-handel-as) | Fauske | 10 | 72,8 mill. kr | +2,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
