---
title: "STANSEFABRIKKEN HOME AS (924032146): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STANSEFABRIKKEN HOME AS i Sarpsborg hadde 17 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Trond Hallvard Bergstuen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924032146-stansefabrikken-home-as"
---

# STANSEFABRIKKEN HOME AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Sarpsborg

- Org.nr: 924 032 146
- Nettsted: [postkasse.no](https://postkasse.no)
- Daglig leder: Trond Hallvard Bergstuen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17 mill. kr (−18,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,99 mill. kr (Margin −23,5 %)
- Etablert: 2019

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −32,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −20,9 % i 2024
- Likviditet: 1,74 (god). Ned fra 2,05 i 2024
- Soliditet: 54,1 % (meget god). Ned fra 67,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,8 % | 3,9 % | −20,9 % | −32,4 % |
| Driftsmargin | 13,8 % | 5,3 % | 1,7 % | −12,9 % | −23,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,0 % | 4,0 % | −32,3 % | −54,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,60 | 2,34 | 2,05 | 1,74 |
| Soliditet | 41,9 % | 51,3 % | 67,9 % | 67,2 % | 54,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 161 | 29 385 | 26 351 | 20 888 | 16 980 |
| Driftsresultat | 4 155 | 1 554 | 453 | −2 689 | −3 988 |
| Årsresultat | 2 814 | 1 398 | 282 | −2 059 | −3 145 |
| Driftsmargin | 13,8 % | 5,3 % | 1,7 % | −12,9 % | −23,5 % |
| Sum gjeld | 10 343 | 8 403 | 4 415 | 3 639 | 6 112 |
| Sum driftskostnader | 26 006 | - | 25 897 | 23 578 | 20 968 |
| Finansresultat | −548 | - | −91 | −21 | −30 |
| Resultat før skatt | - | 1 793 | 362 | −2 710 | −4 018 |
| Anleggsmidler | 3 959 | 4 035 | 3 737 | 3 852 | 2 857 |
| Omløpsmidler | - | 13 219 | 9 998 | 7 251 | 10 468 |
| Sum eiendeler | 17 796 | 17 254 | 13 734 | 11 103 | 13 325 |
| Egenkapital | 7 453 | 8 851 | 9 320 | 7 465 | 7 213 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 253 | 4 267 | 3 534 | 6 007 |
| Langsiktig gjeld | - | 150 | 147 | 105 | - |

## Ledelse og styre

- Trond Hallvard Bergstuen: Daglig leder
- Ingvar Apeland: Styrets leder
- Inger Skorstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjørnstadmyra 22, 1712 Grålum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 15.10.2019
- Aksjekapital: 157 410 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2019
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [LUNDEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/978616070-lunden-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 666 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og salg av postkassesystemer, postpakke distribusjonsløsninger med tilhørende produkter og tjenester, samt annen virksomhet som står i nær sammenheng med dette.

## Siste endringer

- 26.10.2026: Styret endret
- 02.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 26.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000817444&sokeverdi=924032146&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000586053&sokeverdi=924032146&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000332068&sokeverdi=924032146&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000606181&sokeverdi=924032146&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SONO NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/991625216-sono-norge-as) | Sarpsborg | 8 | 53 mill. kr | +17,1 % |
| [COMLIGHT SALES AS](https://www.norscout.com/no/company/931760599-comlight-sales-as) | Sarpsborg | - | 11 mill. kr | +108,1 % |
| [JWJ BRANN & SIKKERHET AS](https://www.norscout.com/no/company/833481762-jwj-brann-sikkerhet-as) | Sarpsborg | 9 | 35,6 mill. kr | −1,0 % |
| [BERNINA NORDIC NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/997347048-bernina-nordic-norge-as) | Sarpsborg | - | 9,27 mill. kr | −3,2 % |
| [FRANKERING & KOPISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/938391734-frankering-kopiservice-as) | Sarpsborg | 10 | 37 mill. kr | +6,1 % |
| [GASS OG ENERGITEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/927835401-gass-og-energiteknikk-as) | Sarpsborg | - | 6,84 mill. kr | −21,4 % |
| [EL AV SOL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/925077097-el-av-sol-norge-as) | Sarpsborg | 11 | 16,4 mill. kr | −38,4 % |
| [FORMU-GRAF AS](https://www.norscout.com/no/company/950204850-formu-graf-as) | Sarpsborg | - | 3,66 mill. kr | −7,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.07.2026.
