---
title: "EBM-PAPST AS (924273038): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EBM-PAPST AS i Oslo hadde 89,8 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 8 ansatte. Daglig leder er Tom Cooper. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924273038-ebm-papst-as"
---

# EBM-PAPST AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Oslo · Etablert 1979

- Org.nr: 924 273 038
- Telefon: 22 76 33 40
- E-post: mailbox@ebmpapst.no
- Nettsted: [ebmpapst.no](https://www.ebmpapst.no)
- Daglig leder: Tom Cooper

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 89,8 mill. kr (+2,3 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 8,72 mill. kr (Margin 9,7 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

### Per sted

- Oslo: 7 ansatte
- Trondheim: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2026

- Likviditet: 1,40 (tilfredsstillende). Opp fra 1,30 i 2025
- Soliditet: 42,0 % (meget god). Opp fra 36,2 % i 2025

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,1 % | - |
| Driftsmargin | 14,3 % | 12,2 % | 9,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 59,3 % | 47,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,29 | 1,30 | 1,40 |
| Soliditet | 38,5 % | 36,2 % | 42,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,8 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 90 711 | 87 786 | 89 769 |
| Driftsresultat | 12 994 | 10 709 | 8 718 |
| Årsresultat | 10 358 | 8 670 | 7 098 |
| Driftsmargin | 14,3 % | 12,2 % | 9,7 % |
| Sum gjeld | 29 447 | 33 665 | 26 496 |
| Sum driftskostnader | 77 716 | 77 077 | 81 051 |
| Finansresultat | 283 | 409 | 383 |
| Resultat før skatt | 13 278 | 11 118 | 9 102 |
| Anleggsmidler | 9 873 | 9 155 | 8 586 |
| Omløpsmidler | 37 993 | 43 599 | 37 097 |
| Sum eiendeler | 47 866 | 52 753 | 45 683 |
| Egenkapital | 18 419 | 19 089 | 19 186 |
| Kortsiktig gjeld | 29 447 | 33 665 | 26 496 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tom Cooper: Daglig leder
- Frank Mayer: Styrets leder
- Massimo Horst Hartsarich: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nordåsveien 5, 1251 Oslo
- Postadresse: Postboks 173  Holmlia, 1203 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 20.08.1979
- Tidligere navn: ZIEHL EBM AS (1995 til 2007)
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1979
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 77 av 379 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av ventilasjonsprodukter og elektronikkomponenter til produsenter og entreprenører i ventilasjonsbransjen og elektronikkindustrien. Oppføre og drive fast eiendom og annen forenlig virksomhet.

## Siste endringer

- 04.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000665425&sokeverdi=924273038&spraak=nb)
- 04.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000095367&sokeverdi=924273038&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000527864&sokeverdi=924273038&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SCHÜCO NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/931978357-schuco-norway-as) | Oslo | 8 | 125 mill. kr | −10,6 % |
| [ITW CONSTRUCTION PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/914780985-itw-construction-products-as) | Oslo | 7 | 77,1 mill. kr | −7,4 % |
| [VARME SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/911468255-varme-systemer-as) | Oslo | 9 | 56,4 mill. kr | −1,6 % |
| [OULIE-HANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917515328-oulie-hansen-as) | Oslo | 7 | 33 mill. kr | −30,7 % |
| [UPONOR INFRA AS](https://www.norscout.com/no/company/911567555-uponor-infra-as) | Oslo | 11 | 114 mill. kr | +27,1 % |
| [RK-SMIA AS](https://www.norscout.com/no/company/917431744-rk-smia-as) | Oslo | 7 | 16,7 mill. kr | +3,3 % |
| [FM MATTSSON NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/980347745-fm-mattsson-norway-as) | Oslo | 12 | 71,7 mill. kr | +3,8 % |
| [MOLO AS](https://www.norscout.com/no/company/981352734-molo-as) | Oslo | 7 | 10,9 mill. kr | +2,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 06.08.2026.
