---
title: "LANGEDRAG NATURPARK AS (924291737): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LANGEDRAG NATURPARK AS i Nore og Uvdal hadde 46,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 135 ansatte. Daglig leder er Tuva Thorson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924291737-langedrag-naturpark-as"
---

# LANGEDRAG NATURPARK AS

Aktiviteter utført ved leirskoler · Nore og Uvdal · Etablert 1960

- Org.nr: 924 291 737
- Telefon: 32 74 25 50
- Nettsted: [langedrag.no](https://www.langedrag.no)
- Daglig leder: Tuva Thorson

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 46,8 mill. kr (−4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,48 mill. kr (Margin 7,4 %)
- Ansatte: 135 (Opp fra 83 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 84
- oktober 2025: 81
- november 2025: 83
- desember 2025: 84
- mars 2026: 87
- mai 2026: 88
- juni 2026: 90
- juli 2026: 100
- august 2026: 121
- september 2026: 135

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,8 % (svak). Ned fra 13,2 % i 2024
- Likviditet: 3,25 (meget god). Opp fra 3,02 i 2024
- Soliditet: 87,0 % (meget god). Opp fra 85,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,2 % | 6,9 % | 13,2 % | 4,8 % |
| Driftsmargin | 25,7 % | 13,1 % | 12,6 % | 21,6 % | 7,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 14,9 % | 5,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,80 | 4,33 | 4,13 | 3,02 | 3,25 |
| Soliditet | - | - | 90,7 % | 85,4 % | 87,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,1 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 36 789 | 33 227 | 36 958 | 48 730 | 46 762 |
| Driftsresultat | 9 452 | 4 367 | 4 653 | 10 548 | 3 479 |
| Årsresultat | 7 502 | 3 688 | 4 339 | 9 270 | 3 684 |
| Driftsmargin | 25,7 % | 13,1 % | 12,6 % | 21,6 % | 7,4 % |
| Sum gjeld | 7 398 | 6 955 | 7 840 | 14 380 | 12 919 |
| Sum driftskostnader | - | - | 32 305 | 38 182 | 43 283 |
| Finansresultat | - | - | 911 | 1 341 | 1 248 |
| Resultat før skatt | 9 620 | 4 730 | 5 564 | 11 889 | 4 728 |
| Anleggsmidler | 40 690 | 48 641 | 51 555 | 66 797 | 69 791 |
| Omløpsmidler | 35 515 | 30 102 | 32 411 | 31 389 | 29 745 |
| Sum eiendeler | 76 205 | 78 743 | 83 966 | 98 186 | 99 536 |
| Egenkapital | - | - | 76 126 | 83 806 | 86 617 |
| Kortsiktig gjeld | 7 398 | 6 955 | 7 840 | 10 405 | 9 143 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 3 975 | - |

## Ledelse og styre

- Tuva Thorson: Daglig leder
- Ragnhild Kvernberg: Styrets leder
- Helge Nordskar: Styremedlem
- Laila Rognaldsen: Styremedlem
- Marie Natten: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Langedragvegen 274, 3544 Tunhovd
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.596 Aktiviteter utført ved leirskoler
- Etablert: 01.11.1960
- Tidligere navn: E K T AS (1995 til 2014)
- Aksjekapital: 1 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1980
- Revisor: [REVISORKOLLEGIET AS](https://www.norscout.com/no/company/987593636-revisorkollegiet-as)
- Regnskapsfører: [RYGR ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/976899709-rygr-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 16 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av og investering i fjellgård, villmarkspark inklusive dyrepark, leirskole, samt handel og produksjon tilknyttet slik virksomhet.

## Siste endringer

- 25.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000822062&sokeverdi=924291737&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000623127&sokeverdi=924291737&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 17.12.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4 mill. kr
- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 4,11 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EPIC EVENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/993496774-epic-events-as) | Nore og Uvdal | 8 | 2,23 mill. kr | −4,4 % |
| [VEKTCOACHEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931436813-vektcoachen-as) | Nore og Uvdal | - | - | - |
| [DRAGEID LEIRSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/981481992-drageid-leirskole-as) | Osen | 23 | 7,77 mill. kr | +13,6 % |
| [GUDBRANDSDAL LEIRSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/983043410-gudbrandsdal-leirskole-as) | Sør-Fron | 18 | 9,68 mill. kr | −1,4 % |
| [OKSNØEN LEIR AS](https://www.norscout.com/no/company/936969399-oksnoen-leir-as) | Råde | 16 | - | - |
| [VANGEN SKISTUE AS](https://www.norscout.com/no/company/990424586-vangen-skistue-as) | Enebakk | 15 | 7,39 mill. kr | +6,1 % |
| [RONDEDRØM, DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/921902158-rondedrom-drift-as) | Sel | 13 | 5,83 mill. kr | −1,1 % |
| [JOTUNFJELL LEIRSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/977051231-jotunfjell-leirskole-as) | Lom | 13 | 3,68 mill. kr | +11,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.10.2026.
