---
title: "NLI OVERFLATE AS (924412879): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NLI OVERFLATE AS i Larvik hadde 41,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Ken Erling Filling. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924412879-nli-overflate-as"
---

# NLI OVERFLATE AS

Overflatebehandling av metaller · Larvik · Etablert 2019

- Org.nr: 924 412 879
- Nettsted: [nli.no](https://nli.no)
- Daglig leder: Ken Erling Filling

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,4 mill. kr (+50,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,06 mill. kr (Margin 2,6 %)
- Ansatte: 20

## Ansatte

- februar 2026: 16
- mars 2026: 17
- april 2026: 18
- mai 2026: 19
- juli 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,1 % (tilfredsstillende). Opp fra −6,5 % i 2024
- Likviditet: 1,03 (tilfredsstillende). Opp fra 1,02 i 2024
- Soliditet: 10,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 11,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,6 % | 7,2 % | −6,5 % | 8,1 % |
| Driftsmargin | 2,6 % | 4,9 % | 4,2 % | −3,2 % | 2,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 72,1 % | 38,4 % | −70,3 % | 51,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,04 | 1,09 | 1,10 | 1,02 | 1,03 |
| Soliditet | 12,1 % | 11,7 % | 14,6 % | 11,4 % | 10,4 % |
| Gjeldsgrad | 7,3 | 7,6 | 5,9 | 7,8 | 8,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 423 | 24 304 | 24 032 | 27 481 | 41 434 |
| Driftsresultat | 602 | 1 192 | 1 002 | −879 | 1 061 |
| Årsresultat | 322 | 703 | 566 | −935 | 628 |
| Driftsmargin | 2,6 % | 4,9 % | 4,2 % | −3,2 % | 2,6 % |
| Sum gjeld | 6 584 | 12 167 | 12 754 | 9 624 | 16 106 |
| Sum driftskostnader | - | - | 23 030 | 28 360 | 40 374 |
| Finansresultat | - | - | −277 | −320 | −255 |
| Resultat før skatt | 413 | 905 | 726 | −1 198 | 805 |
| Anleggsmidler | 709 | 716 | 1 072 | 1 005 | 1 377 |
| Omløpsmidler | 6 780 | 13 059 | 13 854 | 9 857 | 16 595 |
| Sum eiendeler | 7 489 | 13 775 | 14 927 | 10 862 | 17 972 |
| Egenkapital | 904 | 1 608 | 2 173 | 1 238 | 1 866 |
| Kortsiktig gjeld | 6 547 | 11 928 | 12 638 | 9 624 | 16 106 |
| Langsiktig gjeld | 38 | 239 | 115 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ken Erling Filling: Daglig leder
- Henning Jørnsen: Styrets leder
- Maren Charlotte Wetlesen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ryes gate 28, 3263 Larvik
- Postadresse: Postboks 2016 Stubberød, 3255 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 04.12.2019
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 114 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industri- og handelsvirksomhet, herunder overflatebehandling og mekaniske tjenester og hva dermed står i forbindelse, samt å delta som aksjonær eller på annen måte i andre selskap med økonomisk formål.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000447138&sokeverdi=924412879&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,23 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PCS PULVERLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/950034017-pcs-pulverlakk-as) | Larvik | 17 | 32,6 mill. kr | +0,7 % |
| [OVERFLATETJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/921130309-overflatetjenester-as) | Larvik | 16 | 15,6 mill. kr | −29,9 % |
| [VESTFOLD SANDBLÅSING AS](https://www.norscout.com/no/company/990913609-vestfold-sandblasing-as) | Larvik | 11 | 16,1 mill. kr | +19,6 % |
| [ANLEGGS-SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/986415327-anleggs-service-as) | Larvik | 22 | 25,2 mill. kr | +16 % |
| [HERMAN NILSEN & SØNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/917889090-herman-nilsen-sonner-as) | Larvik | 18 | 24,1 mill. kr | +5,7 % |
| [JHS CONSTRUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/990768617-jhs-construction-as) | Larvik | 26 | 27,2 mill. kr | +27,8 % |
| [FASTLANE SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/925686581-fastlane-services-as) | Larvik | 39 | 34,2 mill. kr | +55,7 % |
| [LETT-TAK SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/988782300-lett-tak-systemer-as) | Larvik | 127 | 256 mill. kr | +2,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
