---
title: "DINDELI IMPORT AS (924475455): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DINDELI IMPORT AS i Nordre Follo hadde 111 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Thomas Nikolai Stabenfeldt. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924475455-dindeli-import-as"
---

# DINDELI IMPORT AS

Engroshandel med drikkevarer · Nordre Follo · Etablert 2020

Heleid av [FURSETGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997082923-fursetgruppen-as)

- Org.nr: 924 475 455
- Nettsted: [dindeliimport.no](https://dindeliimport.no)
- Daglig leder: Thomas Nikolai Stabenfeldt (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 111 mill. kr (+31,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,69 mill. kr (Margin 1,5 %)
- Ansatte: 30 (Opp fra 24 i oktober 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 136 mill. kr (+39,6 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 23
- oktober 2025: 24
- november 2025: 23
- desember 2025: 22
- januar 2026: 21
- februar 2026: 23
- mars 2026: 22
- april 2026: 26
- juni 2026: 29
- juli 2026: 33
- august 2026: 30

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,9 % (meget god). Opp fra −6,2 % i 2024
- Likviditet: 0,54 (svak). Opp fra 0,38 i 2024
- Soliditet: 0,9 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −0,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,6 % | 0,9 % | −6,2 % | 18,9 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | 5,3 % | −0,4 % | −1,8 % | 1,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4 097,9 % | −3 025,0 % | - | 2,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 0,90 | 0,93 | 0,38 | 0,54 |
| Soliditet | 0,3 % | 0,3 % | 0,1 % | −0,8 % | 0,9 % |
| Gjeldsgrad | 367,8 | 347,4 | 873,0 | - | 111,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 041 | 29 909 | 58 275 | 84 211 | 111 066 |
| Driftsresultat | 418 | 1 574 | −213 | −1 504 | 1 693 |
| Årsresultat | 242 | 1 037 | −1 018 | −2 555 | −11 |
| Driftsmargin | 2,3 % | 5,3 % | −0,4 % | −1,8 % | 1,5 % |
| Sum gjeld | 11 570 | 11 700 | 29 367 | 9 450 | 13 807 |
| Sum driftskostnader | - | - | 58 488 | 85 715 | 109 373 |
| Finansresultat | - | - | −805 | −1 755 | −1 692 |
| Resultat før skatt | 312 | 1 335 | −1 018 | −3 259 | 1 |
| Anleggsmidler | 28 | 1 182 | 2 117 | 5 784 | 6 522 |
| Omløpsmidler | 11 574 | 10 552 | 27 283 | 3 590 | 7 409 |
| Sum eiendeler | 11 602 | 11 734 | 29 400 | 9 374 | 13 931 |
| Egenkapital | 31 | 34 | 34 | −77 | 124 |
| Kortsiktig gjeld | 11 570 | 11 700 | 29 367 | 9 450 | 13 807 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 97 397 | 136 003 |
| Driftsresultat | −1 926 | 2 361 |
| Årsresultat | −3 118 | 201 |
| Driftsmargin | −2,0 % | 1,7 % |
| Sum gjeld | 38 821 | 49 084 |
| Sum driftskostnader | 99 324 | 133 642 |
| Finansresultat | −2 053 | −2 079 |
| Resultat før skatt | −3 979 | 282 |
| Anleggsmidler | 3 718 | 3 813 |
| Omløpsmidler | 35 134 | 45 503 |
| Sum eiendeler | 38 852 | 49 316 |
| Egenkapital | 31 | 232 |
| Kortsiktig gjeld | 34 372 | 44 455 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 |

## Konsern

15 selskaper.

- [BJØRN TORE FURSET AS](https://www.norscout.com/no/company/988913014-bjorn-tore-furset-as) (Morselskap)
  - [FURSETGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997082923-fursetgruppen-as) (93,8 % · 34 ansatte)
    - [DINDELI AS](https://www.norscout.com/no/company/924474742-dindeli-as) (25 ansatte)
    - DINDELI IMPORT AS (Denne bedriften)
      - [VIVA VINO AS](https://www.norscout.com/no/company/989941054-viva-vino-as) (5 ansatte)
    - [DYNA FYR AS](https://www.norscout.com/no/company/983200605-dyna-fyr-as) (15 ansatte)
    - [EKEBERGRESTAURANTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987286369-ekebergrestauranten-as) (94 ansatte)
    - [FESTNINGEN RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/983194222-festningen-restaurant-as) (44 ansatte)
    - [GRAND CAFÈ OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/985142602-grand-cafe-oslo-as) (102 ansatte)
    - [L.L. OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/917655405-l-l-oslo-as)
    - [PALEET RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/913133854-paleet-restaurantdrift-as) (18 ansatte)
    - [RESTAURANTHUSET LOFOTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980308405-restauranthuset-lofoten-as) (35 ansatte)
    - [RESTAURANTHUSET OPERAEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991642676-restauranthuset-operaen-as) (66 ansatte)
    - [TJUVHOLMEN SJØMAGASIN AS](https://www.norscout.com/no/company/993546402-tjuvholmen-sjomagasin-as) (50 ansatte)
  - [HJORTH EIENDOM OG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/977251141-hjorth-eiendom-og-invest-as)

## Ledelse og styre

- Thomas Nikolai Stabenfeldt: Daglig leder og styremedlem
- Bjørn Tore Furset: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Lienga 7, 1414 Trollåsen
- Postadresse: Grev Wedels plass 2, 0151 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 02.01.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [INVENTUM AS](https://www.norscout.com/no/company/950352728-inventum-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 27 av 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import og grossistsalg av vin og matprodukter, herunder lagring og salg av spesial- og årgangsvin. Investering i fast eiendom i Norge og utlandet. Investering i andre selskaper innen vin- og vinproduksjon (også i utlandet) og tilhørende virksomheter. Investering i selskap i Norge og utenlands med lignende forretningsvirksomhet som formål.

## Siste endringer

- 28.10.2026: Revisor endret
- 12.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000820759&sokeverdi=924475455&spraak=nb)
- 18.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000699384&sokeverdi=924475455&spraak=nb)
- 13.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000694412&sokeverdi=924475455&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BREWERY INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927088428-brewery-international-as) | Nordre Follo | 71 | 170 mill. kr | +17,3 % |
| [NORDIC BEVERAGE SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/920572308-nordic-beverage-solutions-as) | Nordre Follo | 8 | 12 mill. kr | +84,3 % |
| [CHAMPAGNEINWEST AS](https://www.norscout.com/no/company/913984056-champagneinwest-as) | Nordre Follo | - | 13,8 mill. kr | −2,7 % |
| [VINI VERI AS](https://www.norscout.com/no/company/995278936-vini-veri-as) | Nordre Follo | - | 6,04 mill. kr | +67,3 % |
| [OPPEGÅRD BRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/924783869-oppegard-brus-as) | Nordre Follo | - | 1,73 mill. kr | −59 % |
| [TONNEAU AS](https://www.norscout.com/no/company/921440456-tonneau-as) | Nordre Follo | - | 651 332 kr | −76,4 % |
| [NYE BØLGER AS](https://www.norscout.com/no/company/914447321-nye-bolger-as) | Nordre Follo | - | 307 097 kr | - |
| [PRUNE AS](https://www.norscout.com/no/company/928490661-prune-as) | Nordre Follo | - | 20 300 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.08.2026.
