---
title: "SPORT 1 MANDAL AS (924487836): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPORT 1 MANDAL AS i Lindesnes hadde 19,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Thomas Magnussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924487836-sport-1-mandal-as"
---

# SPORT 1 MANDAL AS

Detaljhandel med sportsvarer · Lindesnes · Etablert 2020

- Org.nr: 924 487 836
- Nettsted: [sport1.no](https://sport1.no)
- Daglig leder: Thomas Magnussen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,1 mill. kr (+1,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 704 817 kr (Margin 3,7 %)
- Ansatte: 10 (Ned fra 14 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 13
- november 2025: 14
- januar 2026: 15
- juli 2026: 11
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 3,8 % i 2024
- Likviditet: 2,99 (meget god). Opp fra 2,93 i 2024
- Soliditet: 13,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 10,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,1 % | 1,2 % | 3,8 % | 7,8 % |
| Driftsmargin | 8,1 % | 2,7 % | 0,6 % | 1,9 % | 3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 11,7 % | −30,8 % | −15,7 % | 20,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,16 | 1,53 | 2,93 | 2,99 |
| Soliditet | 19,1 % | 14,3 % | 11,7 % | 10,3 % | 13,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,2 | 6,0 | 7,5 | 8,7 | 6,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 678 | 19 222 | 19 026 | 18 773 | 19 131 |
| Driftsresultat | 1 751 | 513 | 121 | 364 | 705 |
| Årsresultat | 1 221 | 137 | −413 | −166 | 226 |
| Driftsmargin | 8,1 % | 2,7 % | 0,6 % | 1,9 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 7 483 | 9 261 | 8 555 | 8 459 | 7 524 |
| Sum driftskostnader | 19 927 | - | 18 904 | 18 409 | 18 426 |
| Finansresultat | −155 | - | −535 | −530 | −479 |
| Resultat før skatt | - | 194 | −413 | −166 | 226 |
| Anleggsmidler | 2 195 | 1 988 | 1 853 | 1 498 | 1 223 |
| Omløpsmidler | - | 8 822 | 7 838 | 7 931 | 7 496 |
| Sum eiendeler | 9 246 | 10 810 | 9 691 | 9 429 | 8 720 |
| Egenkapital | 1 762 | 1 549 | 1 136 | 970 | 1 196 |
| Kortsiktig gjeld | - | 7 621 | 5 107 | 2 706 | 2 506 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 639 | 3 447 | 5 753 | 5 018 |

## Ledelse og styre

- Thomas Magnussen: Daglig leder og styrets leder
- Andreas Irgens: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skarvøyveien 36, 4517 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 13.01.2020
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2020
- Revisor: [REVISORSENTERET MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/988481580-revisorsenteret-mandal-as)
- Regnskapsfører: [AJOUR REGNSKAP MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987209704-ajour-regnskap-mandal-as)
- Størrelse: Nr. 174 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Detaljhandel med sportsutstyr som sykler, klær, sko, treningsapparater, ski o.l. Selskapet skal også ha verksted for reparasjon og klargjøring av sykler, ski, skøyter og annet sportsutstyr, samt drive utleie av treningsutstyr. I tillegg skal selskapet kunne drive med tilrettelegging og test av sportsutstyr, samt arrangere seminarer, foredrag, messer og andre typer arrangementer innen sportsbransjen. Selskapet skal også kunne investere i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 14.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000743654&sokeverdi=924487836&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000661340&sokeverdi=924487836&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INTERSPORT MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/971586680-intersport-mandal-as) | Lindesnes | 20 | 19,5 mill. kr | +4,2 % |
| [SALTEAMET AS](https://www.norscout.com/no/company/986399135-salteamet-as) | Lindesnes | 6 | 13,3 mill. kr | −32,2 % |
| [FISKEHJØRNET AS](https://www.norscout.com/no/company/976518918-fiskehjornet-as) | Lindesnes | - | 8,47 mill. kr | −5,1 % |
| [UGLE AS](https://www.norscout.com/no/company/992458062-ugle-as) | Lindesnes | - | - | - |
| [MANDALITTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/995293064-mandalitten-holding-as) | Lindesnes | - | - | - |
| [MANDAL ELEKTROMARKED AS](https://www.norscout.com/no/company/976583612-mandal-elektromarked-as) | Lindesnes | 10 | 42,6 mill. kr | +10,6 % |
| [AGDER FJORDFERIE AS](https://www.norscout.com/no/company/913125770-agder-fjordferie-as) | Lindesnes | 10 | 2,21 mill. kr | +51,4 % |
| [MORTAZAVI AS](https://www.norscout.com/no/company/938064857-mortazavi-as) | Lindesnes | 11 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
