---
title: "SUBARU NORGE AS (924563273): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SUBARU NORGE AS i Nittedal hadde 247 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Torbjørn Lie. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924563273-subaru-norge-as"
---

# SUBARU NORGE AS

Engroshandel med motorvogner · Nittedal · Etablert 1971

- Org.nr: 924 563 273
- Telefon: 67 06 24 00
- E-post: firmapost@subaru.no
- Nettsted: [subaru.no](https://subaru.no)
- Daglig leder: Torbjørn Lie

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 247 mill. kr (+94,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,57 mill. kr (Margin 3,5 %)
- Ansatte: 11 (Opp fra 7 i november 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 509 mill. kr (+34,5 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 6
- november 2025: 7
- desember 2025: 6
- januar 2026: 7
- februar 2026: 9
- april 2026: 8
- juli 2026: 10
- september 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,6 % (svak). Opp fra −1,5 % i 2024
- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Ned fra 2,27 i 2024
- Soliditet: 31,4 % (god). Ned fra 75,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,6 % | 41,1 % | −1,5 % | 5,6 % |
| Driftsmargin | −8,5 % | 10,7 % | 11,3 % | −2,0 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4,8 % | 67,8 % | −3,6 % | −11,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,62 | 1,16 | 1,40 | 2,27 | 1,18 |
| Soliditet | 46,8 % | 46,5 % | 48,8 % | 75,1 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,0 | 0,3 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 91 900 | 307 733 | 505 957 | 126 721 | 246 998 |
| Driftsresultat | −7 836 | 33 052 | 57 304 | −2 475 | 8 571 |
| Årsresultat | −12 040 | 728 | 38 478 | −2 321 | −9 104 |
| Driftsmargin | −8,5 % | 10,7 % | 11,3 % | −2,0 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 75 838 | 77 679 | 86 620 | 26 605 | 156 093 |
| Sum driftskostnader | - | - | 448 653 | 129 196 | 238 427 |
| Finansresultat | - | - | −6 399 | −446 | −17 619 |
| Resultat før skatt | −12 746 | 3 240 | 50 905 | −2 921 | −9 048 |
| Anleggsmidler | 95 606 | 55 260 | 47 716 | 46 647 | 43 472 |
| Omløpsmidler | 47 008 | 89 924 | 121 573 | 60 305 | 183 947 |
| Sum eiendeler | 142 615 | 145 184 | 169 288 | 106 952 | 227 419 |
| Egenkapital | 66 777 | 67 505 | 82 668 | 80 347 | 71 325 |
| Kortsiktig gjeld | 75 838 | 77 279 | 86 620 | 26 605 | 156 093 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 400 | 0 | 0 | 0 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 712 591 | 378 536 | 509 180 |
| Driftsresultat | 59 165 | 1 253 | 10 461 |
| Årsresultat | 37 769 | −2 819 | −989 |
| Driftsmargin | 8,3 % | 0,3 % | 2,1 % |
| Sum gjeld | 173 090 | 100 405 | 257 959 |
| Sum driftskostnader | 653 425 | 377 283 | 498 719 |
| Finansresultat | −11 014 | −4 095 | −12 246 |
| Resultat før skatt | 48 152 | −2 842 | −1 785 |
| Anleggsmidler | 41 174 | 43 704 | 48 762 |
| Omløpsmidler | 205 458 | 125 864 | 277 051 |
| Sum eiendeler | 246 631 | 169 568 | 325 813 |
| Egenkapital | 73 542 | 69 163 | 67 852 |
| Kortsiktig gjeld | 156 935 | 86 761 | 242 336 |
| Langsiktig gjeld | 16 155 | 13 644 | 15 623 |

## Ledelse og styre

- Torbjørn Lie: Daglig leder
- Lars Hansen: Styrets leder
- Keitaro Kodama: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Masteveien 4, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 33, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.710 Engroshandel med motorvogner
- Etablert: 03.06.1971
- Tidligere navn: AUTOINDUSTRI AS (1998 til 2001); BILCOMPANIET AS (1995 til 1998)
- Aksjekapital: 70 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 208 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, investeringsvirksomhet samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette ved aksjekjøp eller på annen måte.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000783102&sokeverdi=924563273&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000539550&sokeverdi=924563273&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000477282&sokeverdi=924563273&spraak=nb)
- 17.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000746685&sokeverdi=924563273&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000676388&sokeverdi=924563273&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 18.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 30 mill. kr
- 18.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 30 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AI LEASE AS](https://www.norscout.com/no/company/982310520-ai-lease-as) | Nittedal | - | 8,99 mill. kr | +15 % |
| [SSANGYONG NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/936898505-ssangyong-norge-as) | Nittedal | - | 1,42 mill. kr | −53,4 % |
| [BRITISK BILIMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/921361726-britisk-bilimport-as) | Nittedal | - | - | - |
| [KARL STORZ ENDOSKOPI NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993346292-karl-storz-endoskopi-norge-as) | Nittedal | 12 | 61,1 mill. kr | +0,1 % |
| [K. BULL MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/896391712-k-bull-maskin-as) | Nittedal | 11 | 829 365 kr | - |
| [NORDIC TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/998877393-nordic-tools-as) | Nittedal | 12 | 68,6 mill. kr | −5,2 % |
| [CIMBERIO AS](https://www.norscout.com/no/company/960417151-cimberio-as) | Nittedal | 10 | 59,9 mill. kr | −6,1 % |
| [SELMATEC AS](https://www.norscout.com/no/company/984580312-selmatec-as) | Nittedal | 12 | 78,8 mill. kr | +22,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
