---
title: "ZEABUZ AS (924571179): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ZEABUZ AS i Trondheim hadde 2,25 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Øyvind Smogeli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924571179-zeabuz-as"
---

# ZEABUZ AS

Dataprogrammeringstjenester · Trondheim · Etablert 2019

- Org.nr: 924 571 179
- Daglig leder: Øyvind Smogeli

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,25 mill. kr (−69,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −17,8 mill. kr (Margin −789,2 %)
- Ansatte: 30

## Ansatte

- oktober 2025: 28
- desember 2025: 29
- januar 2026: 24
- april 2026: 26
- juni 2026: 28
- juli 2026: 30

### Per sted

- Trondheim: 30 ansatte
- Oslo: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −40,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −43,1 % i 2024
- Likviditet: 1,21 (tilfredsstillende). Ned fra 2,23 i 2024
- Soliditet: 36,4 % (god). Ned fra 78,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −75,4 % | −49,0 % | −43,1 % | −40,4 % |
| Driftsmargin | −146,4 % | −124,7 % | −87,6 % | −209,8 % | −789,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −89,8 % | −59,4 % | −75,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,03 | 2,23 | 1,21 |
| Soliditet | 70,6 % | 11,8 % | 73,8 % | 78,4 % | 36,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 7,5 | 0,4 | 0,3 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 917 | 7 010 | 12 177 | 7 479 | 2 252 |
| Driftsresultat | −8 660 | −8 741 | −10 664 | −15 691 | −17 774 |
| Årsresultat | −8 671 | −8 792 | −10 671 | −16 414 | −18 551 |
| Driftsmargin | −146,4 % | −124,7 % | −87,6 % | −209,8 % | −789,2 % |
| Sum gjeld | 2 995 | 11 471 | 7 900 | 9 091 | 28 162 |
| Sum driftskostnader | 14 577 | 15 751 | 22 842 | 23 169 | 20 026 |
| Finansresultat | −10 | −51 | −7 | −723 | −777 |
| Resultat før skatt | - | - | −10 671 | −16 414 | −18 551 |
| Anleggsmidler | 291 | 6 643 | 15 766 | 21 852 | 31 099 |
| Omløpsmidler | - | - | 14 365 | 20 287 | 13 150 |
| Sum eiendeler | 10 170 | 13 001 | 30 131 | 42 138 | 44 249 |
| Egenkapital | 7 175 | 1 530 | 22 231 | 33 048 | 16 087 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 7 073 | 9 091 | 10 901 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 827 | 0 | 17 261 |

## Ledelse og styre

- Øyvind Smogeli: Daglig leder
- Eirik Arne Barclay: Styrets leder
- Magnus Ullereng: Styremedlem
- Fridtjof Camillo Eitzen: Styremedlem
- Geir Bjørkeli: Styremedlem
- Louisa Rachel Brady: Styremedlem
- Jasper Jaap Schuringa: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skippergata 14, 7042 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 09.12.2019
- Aksjekapital: 12 429 361 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 1 734 av 4 925 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle og tilby maritime autonomi- og fjernstyringsløsninger som muliggjør effektiv, sikker og energioptimal drift av skip og mindre fartøy.

## Siste endringer

- 15.09.2026: Næringskode endret
- 10.09.2026: Formål endret
- 21.08.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 21.08.2026: Aksjekapital endret
- 14.08.2026: Regnskapsfører endret
- 02.06.2026: Styret endret
- 02.06.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 02.06.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 21.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000706614&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 21.08.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000706615&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 21.08.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000706616&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 21.08.2026: [Avtalepant i egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000706617&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000609023&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000332696&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000341163&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000332698&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 02.06.2026: [Fullmakt kapitalforhøyelse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000332699&sokeverdi=924571179&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000661358&sokeverdi=924571179&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 01.06.2026: Tilskudd fra SIVA - SELSKAPET FOR INDUSTRIVEKST SF, 72 000 kr
- 13.02.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 70 000 kr
- 25.06.2025: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 4,01 mill. kr
- 21.05.2024: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 15 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [F24 NORDICS AS](https://www.norscout.com/no/company/989590014-f24-nordics-as) | Trondheim | 32 | 111 mill. kr | +3,0 % |
| [VISIONTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/885583822-visiontech-as) | Trondheim | 29 | 78 mill. kr | +23,1 % |
| [MATIQ AS](https://www.norscout.com/no/company/985149437-matiq-as) | Trondheim | 32 | 322 mill. kr | −6,4 % |
| [99X INCREO AS](https://www.norscout.com/no/company/982057892-99x-increo-as) | Trondheim | 29 | 47,9 mill. kr | +8,3 % |
| [ITEMA AS](https://www.norscout.com/no/company/882067122-itema-as) | Trondheim | 34 | 54,5 mill. kr | +2,5 % |
| [INVERA CONSTRUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/934836286-invera-construction-as) | Trondheim | 28 | 117 mill. kr | - |
| [SYSTOR TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/979155034-systor-trondheim-as) | Trondheim | 35 | 139 mill. kr | +8,6 % |
| [EG CHECKWARE AS](https://www.norscout.com/no/company/990808414-eg-checkware-as) | Trondheim | 23 | 85,7 mill. kr | +2,0 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
