---
title: "RENTOX AS (924576820): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RENTOX AS i Bergen hadde 22,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Stian Erdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924576820-rentox-as"
---

# RENTOX AS

Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking · Bergen · Etablert 2020

Heleid av [RENTOX HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924528184-rentox-holding-as)

- Org.nr: 924 576 820
- Telefon: 55 19 66 00
- E-post: post@rentox.no
- Nettsted: [rentox.no](https://www.rentox.no)
- Daglig leder: Stian Erdal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,4 mill. kr (+19,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,89 mill. kr (Margin 12,9 %)
- Ansatte: 16 (Ned fra 17 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- mars 2026: 16
- april 2026: 15
- august 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,9 % (meget god). Opp fra 26,0 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Opp fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 36,6 % (god). Ned fra 39,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,0 % | 51,1 % | 26,0 % | 37,9 % |
| Driftsmargin | 11,3 % | 4,8 % | 15,2 % | 8,5 % | 12,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 41,2 % | 134,5 % | 62,9 % | 98,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,50 | 1,67 | 1,36 | 1,49 |
| Soliditet | 27,7 % | 31,6 % | 40,4 % | 39,9 % | 36,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,2 | 1,5 | 1,5 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 517 | 9 754 | 15 387 | 18 716 | 22 429 |
| Driftsresultat | 1 299 | 466 | 2 334 | 1 583 | 2 890 |
| Årsresultat | 982 | 341 | 1 791 | 1 205 | 2 199 |
| Driftsmargin | 11,3 % | 4,8 % | 15,2 % | 8,5 % | 12,9 % |
| Sum gjeld | 2 676 | 2 414 | 3 397 | 3 937 | 5 567 |
| Sum driftskostnader | 10 218 | - | 13 053 | 17 133 | 19 539 |
| Finansresultat | −40 | - | −34 | −35 | −17 |
| Resultat før skatt | - | 441 | 2 300 | 1 547 | 2 872 |
| Anleggsmidler | 1 084 | 761 | 871 | 1 557 | 650 |
| Omløpsmidler | - | 2 768 | 4 832 | 4 991 | 8 127 |
| Sum eiendeler | 3 700 | 3 529 | 5 703 | 6 548 | 8 777 |
| Egenkapital | 1 024 | 1 115 | 2 306 | 2 611 | 3 209 |
| Kortsiktig gjeld | - | 1 840 | 2 896 | 3 658 | 5 452 |
| Langsiktig gjeld | - | 574 | 500 | 279 | 116 |

## Konsern

2 selskaper.

- [RENTOX HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924528184-rentox-holding-as) (Morselskap)
  - RENTOX AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Stian Erdal: Daglig leder og styremedlem
- Steffen Holm: Styrets leder
- Stig Ove Holm: Styremedlem
- Svein Svendsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Arnadalsflaten 7, 5262 Arnatveit
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 81.230 Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking
- Etablert: 31.01.2020
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Revisor: [ICI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/999079539-ici-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [VKST AS](https://www.norscout.com/no/company/997862945-vkst-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 298 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skadedyrkontroll og bekjempelse av skadedyr, hussoppkontroll, muggsoppkontroll og sanering, samt utbedring av bygningskader, droneinspeksjoner av takkonstruksjoner, meglertakster skadedyr, leveranse og montering av avfuktingsanlegg og det som herunder faller naturlig.

## Siste endringer

- 31.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 28.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000216787&sokeverdi=924576820&spraak=nb)
- 28.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000034031&sokeverdi=924576820&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SHINYWINGS AS](https://www.norscout.com/no/company/918929800-shinywings-as) | Bergen | 17 | 1,06 mill. kr | −25,1 % |
| [KM VESTLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/915018831-km-vestland-as) | Bergen | 9 | 6,98 mill. kr | +285,2 % |
| [BERGEN BRØYTING AS](https://www.norscout.com/no/company/920954596-bergen-broyting-as) | Bergen | 9 | 5,65 mill. kr | +15,5 % |
| [SKADEDYRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/933946266-skadedyrservice-as) | Bergen | 5 | 4,76 mill. kr | +12,9 % |
| [OMSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/913161335-omservice-as) | Bergen | 5 | 3,27 mill. kr | −16,5 % |
| [BETE HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/975856046-bete-handel-as) | Bergen | - | 2,48 mill. kr | +5,5 % |
| [BERGEN VINTERDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930194204-bergen-vinterdrift-as) | Bergen | - | 2,04 mill. kr | −17,6 % |
| [SKADEDYRKONTROLL 1, AVD. VESTLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/832951102-skadedyrkontroll-1-avd-vestland-as) | Bergen | - | 1,94 mill. kr | +87,7 % |

## Bedriftslister

- [Renholdsfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/bergen)
- [Renholdsfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/oslo)
- [Renholdsfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/baerum)
- [Renholdsfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/trondheim)
- [Renholdsfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/drammen)
- [Renholdsfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
