---
title: "AS NORSAND (924590300): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AS NORSAND i Stad hadde 19,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Svein Rune Vedvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924590300-as-norsand"
---

# AS NORSAND

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Stad · Etablert 1975

- Org.nr: 924 590 300
- Telefon: 57 86 28 51
- Nettsted: [norsand.no](https://www.norsand.no)
- Daglig leder: Svein Rune Vedvik (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,7 mill. kr (−4,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −644 516 kr (Margin −3,3 %)
- Ansatte: 13 (Ned fra 17 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 18
- november 2025: 17
- desember 2025: 16
- mai 2026: 15
- september 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −1,1 % i 2024
- Likviditet: 2,10 (meget god). Ned fra 2,54 i 2024
- Soliditet: 13,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 20,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −21,0 % | −13,1 % | −1,1 % | −3,3 % |
| Driftsmargin | 0,5 % | −19,0 % | −12,8 % | −1,1 % | −3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −21,6 % | −49,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,40 | 2,57 | 1,63 | 2,54 | 2,10 |
| Soliditet | - | - | 30,8 % | 20,1 % | 13,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,2 | 4,0 | 6,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 707 | 19 509 | 16 699 | 20 594 | 19 673 |
| Driftsresultat | 133 | −3 702 | −2 141 | −219 | −645 |
| Årsresultat | −8 | −3 961 | −2 595 | −967 | −1 592 |
| Driftsmargin | 0,5 % | −19 % | −12,8 % | −1,1 % | −3,3 % |
| Sum gjeld | 7 205 | 8 871 | 11 156 | 15 884 | 16 007 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 840 | 20 812 | 20 318 |
| Finansresultat | - | - | −454 | −749 | −947 |
| Resultat før skatt | −8 | −3 961 | −2 595 | −967 | −1 592 |
| Anleggsmidler | 6 011 | 5 338 | 5 209 | 7 454 | 7 358 |
| Omløpsmidler | 12 708 | 11 087 | 10 907 | 12 423 | 11 050 |
| Sum eiendeler | 18 720 | 16 425 | 16 116 | 19 876 | 18 408 |
| Egenkapital | - | - | 4 959 | 3 992 | 2 401 |
| Kortsiktig gjeld | 3 738 | 4 314 | 6 680 | 4 884 | 5 251 |
| Langsiktig gjeld | 3 467 | 4 557 | 4 477 | 11 000 | 10 756 |

## Ledelse og styre

- Svein Rune Vedvik: Daglig leder og styremedlem
- Atle Eivind Vedvik: Styrets leder
- Astrid Olaug Skårbø: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nordfjordvegen 3850, 6774 Nordfjordeid
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 01.06.1975
- Aksjekapital: 4 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1975
- Revisor: [REVISORGRUPPEN FJORDANE AS](https://www.norscout.com/no/company/839223692-revisorgruppen-fjordane-as)
- Regnskapsfører: [ALFA NOR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/914813433-alfa-nor-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 61 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Omsetning av sand, grus og fyllmasse, samt å gjøre seg interessert i lignende foretak innen bransjen.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000649116&sokeverdi=924590300&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000675758&sokeverdi=924590300&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000587148&sokeverdi=924590300&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DALSET EID AS](https://www.norscout.com/no/company/898321452-dalset-eid-as) | Stad | - | 638 012 kr | - |
| [FRODE NAUSTDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/998256402-frode-naustdal-as) | Stad | - | 507 157 kr | - |
| [VIKEN PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/936803288-viken-pukkverk-as) | Hustadvika | 14 | 23,6 mill. kr | −6,8 % |
| [MOBILGRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/996727300-mobilgrus-as) | Tynset | 12 | 46,9 mill. kr | +3,1 % |
| [A. STORHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/913018516-a-storhaug-as) | Nes | 14 | 44,3 mill. kr | +14,3 % |
| [VALDRES PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/944189521-valdres-pukkverk-as) | Nord-Aurdal | 12 | 26 mill. kr | −1,1 % |
| [BERGNESET PUKK & GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/997612760-bergneset-pukk-grus-as) | Balsfjord | 14 | 79,7 mill. kr | +93,3 % |
| [SAGLI GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/958960980-sagli-grus-as) | Kongsvinger | 12 | 23,4 mill. kr | +3,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
