---
title: "INDUSTRI SERVICE NORD AS (924597739): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INDUSTRI SERVICE NORD AS i Alta hadde 5,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924597739-industri-service-nord-as"
---

# INDUSTRI SERVICE NORD AS

Bearbeiding av metaller · Alta · Etablert 2020

Heleid av [ROMSDAL-INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923858008-romsdal-invest-as)

- Org.nr: 924 597 739
- Styreleder: Steven Romsdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,5 mill. kr (+19,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −160 485 kr (Margin −2,9 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- april 2026: 5
- juli 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −12,9 % i 2024
- Likviditet: 3,21 (meget god). Opp fra 2,83 i 2024
- Soliditet: 74,7 % (meget god). Opp fra 71,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 49,9 % | 75,8 % | −12,9 % | −7,0 % |
| Driftsmargin | 19,4 % | 21,0 % | 32,3 % | −7,3 % | −2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 115,7 % | −19,4 % | −9,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,55 | 2,83 | 3,21 |
| Soliditet | 37,2 % | 67,1 % | 64,6 % | 71,4 % | 74,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 903 | 2 837 | 5 027 | 4 597 | 5 498 |
| Driftsresultat | 369 | 597 | 1 624 | −337 | −160 |
| Årsresultat | 290 | 460 | 1 264 | −342 | −199 |
| Driftsmargin | 19,4 % | 21 % | 32,3 % | −7,3 % | −2,9 % |
| Sum gjeld | 689 | 427 | 1 061 | 637 | 471 |
| Sum driftskostnader | 1 534 | 2 240 | 3 402 | 4 934 | 5 658 |
| Finansresultat | −2 | −3 | −3 | −5 | 17 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 621 | −342 | −143 |
| Anleggsmidler | 151 | 133 | 303 | 425 | 353 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 691 | 1 802 | 1 511 |
| Sum eiendeler | 1 098 | 1 296 | 2 994 | 2 228 | 1 863 |
| Egenkapital | 409 | 869 | 1 933 | 1 591 | 1 392 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 054 | 637 | 471 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 7 | 0 | 0 |

## Konsern

2 selskaper.

- [ROMSDAL-INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923858008-romsdal-invest-as) (Morselskap)
  - INDUSTRI SERVICE NORD AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Steven Romsdal: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Skomakerberget 33, 9537 Tverrelvdalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 01.02.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2020
- Størrelse: Nr. 312 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industrielle løsninger, metallarbeid, sveising, service, vedlikehold og virksomhet som faller naturlig sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000468749&sokeverdi=924597739&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ALTA MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/991438041-alta-mekaniske-verksted-as) | Alta | 8 | 9,27 mill. kr | +97,5 % |
| [ALTA MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/925472999-alta-maskinering-as) | Alta | 5 | 4,58 mill. kr | +34,2 % |
| [ROMSDAL-INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923858008-romsdal-invest-as) | Alta | - | 0 kr | - |
| [T-N HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/934609018-t-n-holding-as) | Alta | - | 0 kr | - |
| [ALTA STÅL & CNC MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/993866296-alta-stal-cnc-maskinering-as) | Alta | 7 | 7,74 mill. kr | −32 % |
| [RØKENES EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/919097361-rokenes-eiendom-as) | Alta | - | 679 997 kr | - |
| [RØKENES AS](https://www.norscout.com/no/company/966550015-rokenes-as) | Alta | 10 | 11,6 mill. kr | +37,6 % |
| [JON RØKENES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/889142472-jon-rokenes-holding-as) | Alta | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
