---
title: "SABRURA HERBARIUM AS (924689404): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SABRURA HERBARIUM AS i Stavanger hadde 14 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Mourad Oumansour. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924689404-sabrura-herbarium-as"
---

# SABRURA HERBARIUM AS

Drift av restauranter · Stavanger · Etablert 2020

- Org.nr: 924 689 404
- Daglig leder: Mourad Oumansour (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14 mill. kr (+4,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 510 767 kr (Margin 3,6 %)
- Ansatte: 19 (Ned fra 22 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 19
- november 2025: 21
- desember 2025: 22
- februar 2026: 21
- mars 2026: 20
- mai 2026: 16
- juli 2026: 18
- oktober 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,3 % (meget god). Opp fra −27,8 % i 2024
- Likviditet: 0,51 (svak). Opp fra 0,29 i 2024
- Soliditet: −7,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −30,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −36,5 % | −27,8 % | 24,3 % |
| Driftsmargin | 0,8 % | −17,7 % | −11,9 % | −6,0 % | 3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −564,1 % | - | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,71 | 0,29 | 0,51 |
| Soliditet | −6,7 % | 6,3 % | 7,4 % | −30,3 % | −7,4 % |
| Gjeldsgrad | - | 14,8 | 12,6 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 379 | 10 597 | 13 196 | 13 497 | 14 040 |
| Driftsresultat | 99 | −1 880 | −1 576 | −815 | 511 |
| Årsresultat | 62 | −1 490 | −1 291 | −885 | 434 |
| Driftsmargin | 0,8 % | −17,7 % | −11,9 % | −6,0 % | 3,6 % |
| Sum gjeld | 3 288 | 4 441 | 3 596 | 2 576 | 2 398 |
| Sum driftskostnader | 12 279 | 12 477 | 14 772 | 14 311 | 13 529 |
| Finansresultat | −20 | −30 | −79 | −66 | −77 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 655 | −881 | 434 |
| Anleggsmidler | 1 875 | 1 515 | 1 313 | 1 382 | 1 134 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 569 | 595 | 1 099 |
| Sum eiendeler | 3 082 | 4 742 | 3 882 | 1 977 | 2 233 |
| Egenkapital | −207 | 301 | 286 | −598 | −164 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 596 | 2 072 | 2 140 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 504 | - |

## Ledelse og styre

- Mourad Oumansour: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Lars Hertervigs gate 6, 4005 Stavanger
- Postadresse: c/o Ast Regnskap AS, Olav Tryggvasons gate 40, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 31.01.2020
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2020
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [AST REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/977498651-ast-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 036 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Serveringsvirksomhet, og dermed alt som står i den forbindelse.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000672813&sokeverdi=924689404&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000617719&sokeverdi=924689404&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DEJA VU STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/937023278-deja-vu-stavanger-as) | Stavanger | 20 | - | - |
| [SABRURA MADLA AS](https://www.norscout.com/no/company/925851647-sabrura-madla-as) | Stavanger | 19 | 12,2 mill. kr | +1,7 % |
| [BEDRE BURGER 8 AS](https://www.norscout.com/no/company/932984113-bedre-burger-8-as) | Stavanger | 20 | - | - |
| [MELK OG ØL AS](https://www.norscout.com/no/company/930075159-melk-og-ol-as) | Stavanger | 19 | 8,75 mill. kr | +4,0 % |
| [SKAGEN21 RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/936139108-skagen21-restaurantdrift-as) | Stavanger | 20 | 819 641 kr | - |
| [SUNDE PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/935004101-sunde-pizza-as) | Stavanger | 19 | 7,86 mill. kr | - |
| [SKARTVEIT GJESTEHAVN AS](https://www.norscout.com/no/company/924703822-skartveit-gjestehavn-as) | Stavanger | 20 | 1,6 mill. kr | +23,6 % |
| [KOKKO KAFFEBAR AS](https://www.norscout.com/no/company/914234018-kokko-kaffebar-as) | Stavanger | 19 | 3,65 mill. kr | +0,4 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
