---
title: "HYDRA TEKNIKK AS (924691441): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HYDRA TEKNIKK AS i Alta hadde 38,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Bjørn Ove Thomassen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924691441-hydra-teknikk-as"
---

# HYDRA TEKNIKK AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Alta · Etablert 2020

- Org.nr: 924 691 441
- Nettsted: [hydrateknikk.no](https://hydrateknikk.no)
- Daglig leder: Bjørn Ove Thomassen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 38,4 mill. kr (+19,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,16 mill. kr (Margin 13,4 %)
- Ansatte: 14 (Opp fra 10 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 10
- januar 2026: 11
- april 2026: 12
- juni 2026: 14
- september 2026: 15
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 41,0 % (meget god). Opp fra 32,2 % i 2024
- Likviditet: 1,07 (tilfredsstillende). Ned fra 2,33 i 2024
- Soliditet: 8,4 % (svak). Ned fra 57,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,4 % | 19,3 % | 32,2 % | 41,0 % |
| Driftsmargin | 5,0 % | 2,5 % | 6,0 % | 8,9 % | 13,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,2 % | 58,4 % | 67,4 % | 154,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,46 | 2,20 | 2,33 | 1,07 |
| Soliditet | 23,9 % | 26,9 % | 35,4 % | 57,8 % | 8,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 2,7 | 1,8 | 0,7 | 10,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 634 | 28 437 | 25 902 | 32 227 | 38 411 |
| Driftsresultat | 1 122 | 700 | 1 546 | 2 882 | 5 159 |
| Årsresultat | 849 | 507 | 1 154 | 2 211 | 4 022 |
| Driftsmargin | 5,0 % | 2,5 % | 6,0 % | 8,9 % | 13,4 % |
| Sum gjeld | 4 658 | 5 341 | 5 697 | 3 900 | 14 758 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 29 346 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −31 | - |
| Resultat før skatt | 1 092 | 655 | 1 485 | 2 851 | 5 161 |
| Anleggsmidler | 1 375 | 1 175 | 855 | 868 | 512 |
| Omløpsmidler | 4 744 | 6 133 | 7 963 | 8 364 | 15 600 |
| Sum eiendeler | 6 119 | 7 309 | 8 819 | 9 232 | 16 113 |
| Egenkapital | 1 461 | 1 968 | 3 122 | 5 333 | 1 354 |
| Kortsiktig gjeld | 3 833 | 4 191 | 3 613 | 3 585 | 14 598 |
| Langsiktig gjeld | 825 | 1 150 | 2 084 | 315 | 161 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Ove Thomassen: Daglig leder og styremedlem
- Fredrik Olsen: Styrets leder
- Karl Ivar Olsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Maurveien 12A, 9514 Alta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 22.01.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2020
- Revisor: [ENTER REVISJON FINNMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/997397649-enter-revisjon-finnmark-as)
- Regnskapsfører: [JUST PRESIS AS](https://www.norscout.com/no/company/928177564-just-presis-as)
- Størrelse: Nr. 424 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og imøtekommelse av nye og etablerte energikilder, vedlikehold og reparasjoner på energikilder samt salg av tilhørende komponenter.

## Siste endringer

- 19.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000663363&sokeverdi=924691441&spraak=nb)
- 19.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000067670&sokeverdi=924691441&spraak=nb)
- 20.11.2025: [Godkjent mellombalanse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000844911&sokeverdi=924691441&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [METAREK AS](https://www.norscout.com/no/company/889039752-metarek-as) | Alta | - | 8,09 mill. kr | +18 % |
| [ARKTISK ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/923262237-arktisk-energi-as) | Alta | - | 0 kr | - |
| [LUBERA AS](https://www.norscout.com/no/company/938575843-lubera-as) | Alta | - | - | - |
| [PEDERSENS VARMESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/984318286-pedersens-varmeservice-as) | Alta | 23 | 259 mill. kr | +12,5 % |
| [TNB ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/986295992-tnb-alta-as) | Alta | 10 | 31,6 mill. kr | +13,7 % |
| [XL-BYGG MATHISEN & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/997645359-xl-bygg-mathisen-co-as) | Alta | 31 | 154 mill. kr | +20,6 % |
| [STEIN DESIGN SKIFER AS](https://www.norscout.com/no/company/997716442-stein-design-skifer-as) | Alta | 10 | 8,76 mill. kr | +17,8 % |
| [STÅL OG GUMMI AS](https://www.norscout.com/no/company/918277986-stal-og-gummi-as) | Alta | 9 | 23,3 mill. kr | +13,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
