---
title: "STRAND GUITARS AS (924698284): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRAND GUITARS AS i Stavanger hadde 822 154 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Odd Egeland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924698284-strand-guitars-as"
---

# STRAND GUITARS AS

Produksjon av musikkinstrumenter · Stavanger

- Org.nr: 924 698 284
- Daglig leder: Odd Egeland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 822 154 kr (+17,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 40 291 kr (Margin 4,9 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,2 % (god). Opp fra 5,1 % i 2024
- Likviditet: 3,16 (meget god). Opp fra 2,98 i 2024
- Soliditet: 68,4 % (meget god). Opp fra 66,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,1 % | 12,2 % |
| Driftsmargin | 3,6 % | 2,3 % | 4,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,3 % | 18,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,17 | 2,98 | 3,16 |
| Soliditet | 55,4 % | 66,6 % | 68,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 615 | 701 | 822 |
| Driftsresultat | 22 | 16 | 40 |
| Årsresultat | 22 | 16 | 40 |
| Driftsmargin | 3,6 % | 2,3 % | 4,9 % |
| Sum gjeld | 150 | 102 | 112 |
| Sum driftskostnader | 593 | 685 | 782 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 22 | 16 | 40 |
| Anleggsmidler | 11 | 1 | 0 |
| Omløpsmidler | 326 | 304 | 356 |
| Sum eiendeler | 337 | 305 | 356 |
| Egenkapital | 187 | 203 | 243 |
| Kortsiktig gjeld | 150 | 102 | 112 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Odd Egeland: Daglig leder og styremedlem
- Bjørn Simonsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Erfjordgata 8, 4014 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.200 Produksjon av musikkinstrumenter
- Etablert: 12.02.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Størrelse: Nr. 11 av 16 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og reperasjon av strenginstrumenter (mussisering).

## Kunngjøringer

- 20.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000568817&sokeverdi=924698284&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVANGER TANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/921269676-stavanger-tannteknikk-as) | Stavanger | - | 1,69 mill. kr | −4,8 % |
| [MARTIN FELDMANN TANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/995689421-martin-feldmann-tannteknikk-as) | Stavanger | - | 563 835 kr | - |
| [SEEKER AS](https://www.norscout.com/no/company/885142842-seeker-as) | Stavanger | - | 2,8 mill. kr | +1,0 % |
| [STRAEN NO70 AS](https://www.norscout.com/no/company/931020374-straen-no70-as) | Stavanger | - | 378 418 kr | - |
| [GULLSMED CHRISTENSEN TASTA AS](https://www.norscout.com/no/company/998619882-gullsmed-christensen-tasta-as) | Stavanger | 5 | 5,11 mill. kr | −2,9 % |
| [BEA JEWELLERY AS](https://www.norscout.com/no/company/928105199-bea-jewellery-as) | Stavanger | - | 269 109 kr | - |
| [STAVANGER MARKISE OG PERSIENNE FABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/981531035-stavanger-markise-og-persienne-fabrikk-as) | Stavanger | 8 | 18,1 mill. kr | −14,4 % |
| [TONE TANDREVOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/918166416-tone-tandrevold-as) | Stavanger | - | 181 540 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.07.2026.
