---
title: "MARINE CTRL AS (924713828): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MARINE CTRL AS i Færder hadde 2,64 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ulf Filip Lundvall. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924713828-marine-ctrl-as"
---

# MARINE CTRL AS

Agenturhandel med maskiner, produksjonsutstyr, båter og luftfartøy · Færder

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 924 713 828
- Telefon: 90 08 49 60
- E-post: ulf@clubmarine.no
- Nettsted: [clubmarine.no](https://www.clubmarine.no)
- Daglig leder: Ulf Filip Lundvall (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,64 mill. kr (−4,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −58 047 kr (Margin −2,2 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −8,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 23,7 % i 2024
- Likviditet: 1,08 (tilfredsstillende). Ned fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 14,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 22,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,5 % | 5,9 % | 23,7 % | −8,2 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | −1,3 % | 1,3 % | 4,4 % | −2,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −7,5 % | 126,7 % | −53,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,08 | 1,29 | 1,08 |
| Soliditet | 6,1 % | 4,9 % | 8,5 % | 22,6 % | 14,7 % |
| Gjeldsgrad | 15,3 | 19,5 | 10,8 | 3,4 | 5,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 852 | 3 116 | 3 244 | 2 754 | 2 637 |
| Driftsresultat | 87 | −40 | 42 | 121 | −58 |
| Årsresultat | −37 | 5 | −4 | 101 | −62 |
| Driftsmargin | 2,3 % | −1,3 % | 1,3 % | 4,4 % | −2,2 % |
| Sum gjeld | - | 688 | 488 | 500 | 488 |
| Sum driftskostnader | 3 765 | 3 156 | 3 202 | 2 634 | 2 695 |
| Finansresultat | −47 | −14 | −45 | 1 | −3 |
| Resultat før skatt | - | - | −4 | 121 | −61 |
| Anleggsmidler | 22 | 0 | 6 | 0 | 48 |
| Omløpsmidler | - | - | 526 | 646 | 525 |
| Sum eiendeler | 719 | 999 | 533 | 646 | 573 |
| Egenkapital | 44 | 49 | 45 | 146 | 84 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 488 | 500 | 488 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Konsern

2 selskaper.

- MARINE CTRL AS (Denne bedriften)
  - CAGE CTRL AS

## Ledelse og styre

- Ulf Filip Lundvall: Daglig leder og styremedlem
- Kristin Skjold-Larsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ørsnesalleen 8, 3120 Nøtterøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.140 Agenturhandel med maskiner, produksjonsutstyr, båter og luftfartøy
- Etablert: 19.02.2020
- Tidligere navn: CLUB MARINE AS (2020 til 2021)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Størrelse: Nr. 43 av 94 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Agenturhandel, service og rådgivning og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 02.06.2026: Styret endret
- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000333069&sokeverdi=924713828&spraak=nb)
- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000232987&sokeverdi=924713828&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BILIUS AS](https://www.norscout.com/no/company/918751556-bilius-as) | Færder | - | 11,3 mill. kr | +10,3 % |
| [NORVERDI AS](https://www.norscout.com/no/company/912196976-norverdi-as) | Færder | - | 2,19 mill. kr | +20,2 % |
| [TUNSBERG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/928079147-tunsberg-invest-as) | Færder | - | 0 kr | - |
| [PRA1 AS](https://www.norscout.com/no/company/916566409-pra1-as) | Færder | - | 3,19 mill. kr | +4,1 % |
| [FOLLO VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/999533647-follo-vvs-as) | Færder | - | 2,62 mill. kr | −56 % |
| [ARTITEQ SKANDINAVIA AS](https://www.norscout.com/no/company/997821491-artiteq-skandinavia-as) | Færder | - | 3,23 mill. kr | +23,2 % |
| [M & F SYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/935880734-m-f-systemer-as) | Færder | - | 2,59 mill. kr | −51,5 % |
| [HJORT CONVEYOR AS](https://www.norscout.com/no/company/860806622-hjort-conveyor-as) | Færder | - | 3,36 mill. kr | −36,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
