---
title: "J2 HOLDING AS (924721588): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "J2 HOLDING AS i Bømlo hadde 212 939 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ole Jørgen Legård. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924721588-j2-holding-as"
---

# J2 HOLDING AS

Uoppgitt · Bømlo

- Org.nr: 924 721 588
- Daglig leder: Ole Jørgen Legård (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 212 939 kr (+100,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6 569 kr (Margin 3,1 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,1 % (tilfredsstillende). Opp fra −48,3 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Ned fra 20,05 i 2024
- Soliditet: −1,0 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −3,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −48,3 % | 6,1 % |
| Driftsmargin | 47,9 % | 6,4 % | 3,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −218,2 % | - |
| Likviditetsgrad | 5,31 | 20,05 | 0,99 |
| Soliditet | 36,3 % | −3,3 % | −1,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 207 | 106 | 213 |
| Driftsresultat | 99 | 7 | 7 |
| Årsresultat | 77 | −125 | 5 |
| Driftsmargin | 47,9 % | 6,4 % | 3,1 % |
| Sum gjeld | 210 | 187 | 48 |
| Sum driftskostnader | 108 | 99 | 206 |
| Finansresultat | 0 | −130 | 0 |
| Resultat før skatt | 99 | −124 | 7 |
| Anleggsmidler | 172 | 42 | 0 |
| Omløpsmidler | 157 | 139 | 47 |
| Sum eiendeler | 329 | 181 | 47 |
| Egenkapital | 119 | −6 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 30 | 7 | 48 |
| Langsiktig gjeld | 180 | 180 | 0 |

## Ledelse og styre

- Ole Jørgen Legård: Daglig leder og styremedlem
- Jens Inge Ingvaldsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Espelandsmyra 2, 5440 Mosterhamn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 20.02.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 21.09.2022
- Størrelse: Nr. 2 898 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringer i aksjer og eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000577294&sokeverdi=924721588&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000676391&sokeverdi=924721588&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEGSTAD LØNNING HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/829352052-vegstad-lonning-holding-as) | Bømlo | - | 400 000 kr | - |
| [TOR EGIL LØNNING HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930732532-tor-egil-lonning-holding-as) | Bømlo | - | 135 300 kr | - |
| [KVARVEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/916257856-kvarven-holding-as) | Bømlo | - | 713 138 kr | −50,1 % |
| [ALFSVÅG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/830462562-alfsvag-holding-as) | Bømlo | - | 131 648 kr | - |
| [EIDE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/980409171-eide-eiendom-as) | Bømlo | - | 735 000 kr | −40 % |
| [MÆLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/926102621-maeland-as) | Bømlo | - | 99 931 kr | - |
| [OCTAVIAN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/916313616-octavian-holding-as) | Bømlo | - | 760 000 kr | −56,3 % |
| [KTI AS](https://www.norscout.com/no/company/931301128-kti-as) | Bømlo | - | 51 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.10.2026.
