---
title: "XL-BYGG EIDSVOLL AS (924756268): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "XL-BYGG EIDSVOLL AS i Eidsvoll hadde 44,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Tore Andreas Gundersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924756268-xl-bygg-eidsvoll-as"
---

# XL-BYGG EIDSVOLL AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Eidsvoll · Etablert 2020

- Org.nr: 924 756 268
- Nettsted: [xleidsvoll.no](https://xleidsvoll.no)
- Daglig leder: Tore Andreas Gundersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 44,1 mill. kr (−0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,82 mill. kr (Margin −6,4 %)
- Ansatte: 17 (Opp fra 14 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 13
- november 2025: 14
- januar 2026: 16
- februar 2026: 17
- mars 2026: 16
- mai 2026: 15
- oktober 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −19,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −25,0 % i 2024
- Likviditet: 3,95 (meget god). Ned fra 5,74 i 2024
- Soliditet: −6,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 12,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,7 % | −8,1 % | −25,0 % | −19,7 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | 1,7 % | −3,6 % | −10,4 % | −6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,8 % | −33,1 % | −132,2 % | −533,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,89 | 5,50 | 5,36 | 5,74 | 3,95 |
| Soliditet | 27,2 % | 28,9 % | 23,3 % | 12,8 % | −6,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,5 | 3,3 | 6,8 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 64 967 | 66 069 | 52 260 | 44 229 | 44 102 |
| Driftsresultat | 1 795 | 1 138 | −1 869 | −4 603 | −2 816 |
| Årsresultat | 1 074 | 364 | −1 979 | −4 602 | −2 872 |
| Driftsmargin | 2,8 % | 1,7 % | −3,6 % | −10,4 % | −6,4 % |
| Sum gjeld | 17 691 | 17 181 | 16 442 | 13 437 | 14 116 |
| Sum driftskostnader | - | - | 54 130 | 48 832 | 46 919 |
| Finansresultat | - | - | −110 | 1 | −55 |
| Resultat før skatt | 1 379 | 597 | −1 979 | −4 602 | −2 872 |
| Anleggsmidler | 1 149 | 804 | 417 | 101 | 4 |
| Omløpsmidler | 23 146 | 23 345 | 21 013 | 15 310 | 13 215 |
| Sum eiendeler | 24 295 | 24 149 | 21 430 | 15 411 | 13 219 |
| Egenkapital | 6 603 | 6 968 | 4 988 | 1 974 | −898 |
| Kortsiktig gjeld | 4 736 | 4 243 | 3 918 | 2 667 | 3 346 |
| Langsiktig gjeld | 12 956 | 12 939 | 12 524 | 10 770 | 10 770 |

## Ledelse og styre

- Tore Andreas Gundersen: Daglig leder og styrets leder
- Eivind Fagerhus: Styremedlem
- Øystein Bamrud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Odalsvegen 99, 2080 Eidsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 13.02.2020
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [MAK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/933030989-mak-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 86 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive salg av byggevarer til privatmarked og proffmarked.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Regnskapsfører endret
- 02.03.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000447186&sokeverdi=924756268&spraak=nb)
- 02.03.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000087599&sokeverdi=924756268&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EIDSVOLL SKOG & HAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/979649207-eidsvoll-skog-hage-as) | Eidsvoll | - | 7,07 mill. kr | +0,6 % |
| [VESTLI INTERIØR & MALING AS](https://www.norscout.com/no/company/989030868-vestli-interior-maling-as) | Eidsvoll | - | 2 mill. kr | +44,2 % |
| [EXTEMPLO FARGEFORHANDLER AS](https://www.norscout.com/no/company/926204203-extemplo-fargeforhandler-as) | Eidsvoll | - | 1,34 mill. kr | - |
| [MALERGUTTA OG FRØKEN PERSTUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914073731-malergutta-og-froken-perstuen-as) | Eidsvoll | - | 214 381 kr | - |
| [NORDIKART AS](https://www.norscout.com/no/company/933748553-nordikart-as) | Eidsvoll | - | 18 461 kr | - |
| [VERONICA FLØTTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928651444-veronica-flotten-as) | Eidsvoll | 18 | 2,18 mill. kr | −0,9 % |
| [ENERGI 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/919849800-energi-1-as) | Eidsvoll | 17 | 15,4 mill. kr | +13,8 % |
| [SANDRA BRENNA AS](https://www.norscout.com/no/company/934647262-sandra-brenna-as) | Eidsvoll | 19 | 2,71 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
