---
title: "NYE SPORTSHUSET MO AS (924781416): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NYE SPORTSHUSET MO AS i Rana hadde 40 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924781416-nye-sportshuset-mo-as"
---

# NYE SPORTSHUSET MO AS

Detaljhandel med sportsvarer · Rana · Etablert 2020

- Org.nr: 924 781 416
- Styreleder: Stein Kyrre Ulstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 40 mill. kr (+6,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,55 mill. kr (Margin 6,4 %)
- Ansatte: 18

## Ansatte

- oktober 2025: 17
- januar 2026: 18
- februar 2026: 19
- mars 2026: 16
- juni 2026: 15
- juli 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,3 % (god). Opp fra 4,0 % i 2024
- Likviditet: 1,86 (god). Ned fra 2,15 i 2024
- Soliditet: 45,5 % (meget god). Ned fra 47,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,7 % | 17,8 % | 4,0 % | 11,3 % |
| Driftsmargin | 10,1 % | 5,7 % | 8,9 % | 2,1 % | 6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 24,5 % | 34,7 % | 7,0 % | 21,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,78 | 1,61 | 1,94 | 2,15 | 1,86 |
| Soliditet | 45,0 % | 47,0 % | 52,7 % | 47,9 % | 45,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,1 | 0,9 | 1,1 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 36 238 | 33 941 | 36 286 | 37 575 | 40 039 |
| Driftsresultat | 3 667 | 1 939 | 3 233 | 807 | 2 547 |
| Årsresultat | 4 555 | 1 435 | 2 471 | 565 | 1 756 |
| Driftsmargin | 10,1 % | 5,7 % | 8,9 % | 2,1 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | 8 878 | 9 139 | 9 126 | 11 713 | 12 583 |
| Sum driftskostnader | - | - | 33 053 | 36 768 | 37 491 |
| Finansresultat | - | - | −56 | −76 | −290 |
| Resultat før skatt | 5 347 | 1 882 | 3 177 | 731 | 2 257 |
| Anleggsmidler | 1 837 | 2 495 | 2 404 | 5 454 | 4 911 |
| Omløpsmidler | 14 318 | 14 757 | 16 906 | 17 007 | 18 176 |
| Sum eiendeler | 16 155 | 17 251 | 19 310 | 22 461 | 23 087 |
| Egenkapital | 7 277 | 8 112 | 10 184 | 10 748 | 10 504 |
| Kortsiktig gjeld | 8 028 | 9 139 | 8 693 | 7 897 | 9 746 |
| Langsiktig gjeld | 851 | 0 | 433 | 3 815 | 2 837 |

## Ledelse og styre

- Stein Kyrre Ulstad: Styrets leder
- Jan Ove Ulstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Verkstedveien 6, 8624 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 11.02.2020
- Aksjekapital: 330 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 62 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og service innen sport og fritid.

## Kunngjøringer

- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000439140&sokeverdi=924781416&spraak=nb)
- 18.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000839971&sokeverdi=924781416&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000539431&sokeverdi=924781416&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RANA SPORT & LANDBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/915016618-rana-sport-landbruk-as) | Rana | - | 175 350 kr | - |
| [PRIMALGEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/937201117-primalgear-as) | Rana | - | - | - |
| [SELMA DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993536342-selma-drift-as) | Rana | 19 | 150 mill. kr | +3,1 % |
| [MULTIMIX MO AS](https://www.norscout.com/no/company/981479858-multimix-mo-as) | Rana | 18 | 8,64 mill. kr | +23,8 % |
| [HEFRA DAGLIGVARE OG KAFE AS](https://www.norscout.com/no/company/820447522-hefra-dagligvare-og-kafe-as) | Rana | 20 | 21,8 mill. kr | +5,2 % |
| [BUNNPRIS BÅSMOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/964578435-bunnpris-basmoen-as) | Rana | 17 | 50,8 mill. kr | +2,5 % |
| [BILALLIANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980394786-bilalliansen-as) | Rana | 22 | 123 mill. kr | +27,7 % |
| [LANGNESET AUTOSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986214917-langneset-autosenter-as) | Rana | 16 | 52,6 mill. kr | −19,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
