---
title: "NORSKE MOSEPRODUKTER AS (924876344): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORSKE MOSEPRODUKTER AS i Rendalen hadde 47,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Ola Sverre Moen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924876344-norske-moseprodukter-as"
---

# NORSKE MOSEPRODUKTER AS

Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Rendalen · Etablert 2020

- Org.nr: 924 876 344
- Nettsted: [mose.no](https://mose.no)
- Daglig leder: Ola Sverre Moen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 47,3 mill. kr (−8,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,76 mill. kr (Margin 10,1 %)
- Ansatte: 26 (Ned fra 33 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 78
- oktober 2025: 72
- november 2025: 42
- desember 2025: 33
- januar 2026: 23
- mars 2026: 24
- juli 2026: 28
- august 2026: 35
- september 2026: 24
- oktober 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,8 % (god). Opp fra 6,6 % i 2024
- Likviditet: 1,30 (tilfredsstillende). Ned fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 24,1 % (god). Opp fra 22,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,1 % | 8,4 % | 6,6 % | 10,8 % |
| Driftsmargin | 8,4 % | 10,9 % | 6,7 % | 4,9 % | 10,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 41,3 % | 20,5 % | 12,6 % | 26,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,20 | 1,67 | 1,50 | 1,36 | 1,30 |
| Soliditet | 25,8 % | 19,3 % | 21,9 % | 22,2 % | 24,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,9 | 4,2 | 3,6 | 3,5 | 3,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 48 675 | 53 285 | 51 398 | 51 542 | 47 301 |
| Driftsresultat | 4 090 | 5 785 | 3 454 | 2 529 | 4 757 |
| Årsresultat | 3 955 | 3 563 | 1 678 | 956 | 2 221 |
| Driftsmargin | 8,4 % | 10,9 % | 6,7 % | 4,9 % | 10,1 % |
| Sum gjeld | 34 734 | 43 269 | 35 943 | 35 971 | 35 592 |
| Sum driftskostnader | - | - | 47 944 | 49 013 | 42 543 |
| Finansresultat | - | - | −1 355 | −1 247 | −1 874 |
| Resultat før skatt | 5 017 | 4 636 | 2 099 | 1 281 | 2 883 |
| Anleggsmidler | 25 995 | 25 779 | 25 049 | 23 410 | 22 911 |
| Omløpsmidler | 20 822 | 27 852 | 20 977 | 22 820 | 23 990 |
| Sum eiendeler | 46 817 | 53 630 | 46 026 | 46 230 | 46 902 |
| Egenkapital | 12 083 | 10 361 | 10 083 | 10 259 | 11 310 |
| Kortsiktig gjeld | 6 506 | 16 655 | 13 955 | 16 751 | 18 393 |
| Langsiktig gjeld | 28 228 | 26 614 | 21 988 | 19 220 | 17 199 |

## Ledelse og styre

- Ola Sverre Moen: Daglig leder
- Bjørn Dingstad: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Engerdalsveien 151, 2485 Rendalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.990 Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted
- Etablert: 20.02.2020
- Tidligere navn: NORSKE MOSEPRODUKTER 2 AS (2020)
- Aksjekapital: 6 180 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Revisor: [PEDERSEN & SKOGHOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/987562765-pedersen-skogholt-as)
- Regnskapsfører: ØKORÅD ØSTERDALEN SA
- Størrelse: Nr. 7 av 143 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av egne produkter.

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000708279&sokeverdi=924876344&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000587169&sokeverdi=924876344&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.09.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 6 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GIAX PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/919301805-giax-produksjon-as) | Ringebu | 33 | 27,8 mill. kr | +12,2 % |
| [HERDE KOMPOSITT AS](https://www.norscout.com/no/company/936968449-herde-kompositt-as) | Ullensvang | 26 | - | - |
| [NORASPORT INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/915361048-norasport-industri-as) | Lillestrøm | 25 | 36,5 mill. kr | +5,9 % |
| [OPTIMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/918074597-optimek-as) | Gjerstad | 23 | 50,5 mill. kr | −0,9 % |
| [KORTMANS LYSFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/831821132-kortmans-lysfabrikk-as) | Levanger | 20 | 17,7 mill. kr | −0,2 % |
| [TYRILYS AS](https://www.norscout.com/no/company/920767079-tyrilys-as) | Drammen | 17 | 30,6 mill. kr | −21,1 % |
| [NORSK DEKOR AS](https://www.norscout.com/no/company/979410786-norsk-dekor-as) | Skiptvet | 17 | 26,9 mill. kr | +10,9 % |
| [FLAMRO NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/990590079-flamro-norway-as) | Verdal | 15 | 28,4 mill. kr | −12,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
