---
title: "CFLOW AS (924898259): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CFLOW AS i Sula hadde 570 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 125 ansatte. Daglig leder er Stig Olav Bjørkedal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924898259-cflow-as"
---

# CFLOW AS

Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri · Sula · Etablert 2020

- Org.nr: 924 898 259
- E-post: office@cflow.com
- Nettsted: [cflow.com](https://cflow.com)
- Daglig leder: Stig Olav Bjørkedal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 570 mill. kr (+38,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −10,6 mill. kr (Margin −1,9 %)
- Ansatte: 125 (Opp fra 121 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 117
- oktober 2025: 116
- november 2025: 119
- desember 2025: 121
- januar 2026: 118
- april 2026: 120
- mai 2026: 122
- juli 2026: 123
- september 2026: 124
- oktober 2026: 125

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,4 % i 2024
- Likviditet: 0,93 (svak). Ned fra 0,95 i 2024
- Soliditet: 10,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,4 % | 1,1 % | 1,4 % | −0,9 % |
| Driftsmargin | 0,8 % | 1,3 % | −0,7 % | −0,7 % | −1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,6 % | 0,9 % | −13,3 % | −18,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,81 | 0,95 | 0,95 | 0,95 | 0,93 |
| Soliditet | 19,8 % | 15,6 % | 19,9 % | 14,6 % | 10,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,0 | 5,4 | 4,0 | 5,9 | 8,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 608 396 | 554 505 | 424 001 | 410 429 | 570 203 |
| Driftsresultat | 5 136 | 7 152 | −2 784 | −2 823 | −10 623 |
| Årsresultat | 3 765 | 747 | −835 | −7 793 | −7 270 |
| Driftsmargin | 0,8 % | 1,3 % | −0,7 % | −0,7 % | −1,9 % |
| Sum gjeld | 217 107 | 294 338 | 216 246 | 269 103 | 326 464 |
| Sum driftskostnader | - | - | 426 785 | 413 252 | 580 827 |
| Finansresultat | - | - | 3 283 | −3 794 | 2 633 |
| Resultat før skatt | 4 853 | 5 713 | 499 | −6 617 | −7 990 |
| Anleggsmidler | 103 179 | 78 527 | 72 823 | 63 691 | 69 290 |
| Omløpsmidler | 167 641 | 270 272 | 197 048 | 251 244 | 295 736 |
| Sum eiendeler | 270 820 | 348 799 | 269 871 | 314 935 | 365 026 |
| Egenkapital | 53 713 | 54 460 | 53 625 | 45 832 | 38 562 |
| Kortsiktig gjeld | 207 366 | 284 284 | 207 263 | 263 692 | 318 839 |
| Langsiktig gjeld | 9 742 | 10 055 | 8 983 | 5 411 | 7 626 |

## Ledelse og styre

- Stig Olav Bjørkedal: Daglig leder og styremedlem
- Knut Christian Hovland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Holsneset 25, 6030 Langevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.930 Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri
- Etablert: 27.03.2020
- Tidligere navn: CFLOW FISH HANDLING AS (2020 til 2022); CFLOW NEWCO AS (2020); STARTFASE 1069 AS (2020)
- Aksjekapital: 645 160 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av engineerings- og konsulenttjenester samt varesalg og produksjon av utstyr rettet mot fiskerinæringen.

## Siste endringer

- 19.10.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 19.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000806765&sokeverdi=924898259&spraak=nb)
- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000689801&sokeverdi=924898259&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000014541&sokeverdi=924898259&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000623253&sokeverdi=924898259&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENFLOW HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/998858445-enflow-holding-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [FLOW HOLDCO AS](https://www.norscout.com/no/company/927996588-flow-holdco-as) | Sula | - | - | - |
| [FLOW NEWCO AS](https://www.norscout.com/no/company/927996642-flow-newco-as) | Sula | - | - | - |
| [ENFLOW AS](https://www.norscout.com/no/company/998406854-enflow-as) | Sula | - | - | - |
| [OPTIMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/985426813-optimar-as) | Giske | 180 | 478 mill. kr | +27 % |
| [DYNATEC SMV AS](https://www.norscout.com/no/company/950392290-dynatec-smv-as) | Indre Østfold | 91 | 142 mill. kr | +28,4 % |
| [MMC FIRST PROCESS AS](https://www.norscout.com/no/company/979329903-mmc-first-process-as) | Herøy | 263 | 1,1 mrd. kr | +65,2 % |
| [MELBU SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/994443739-melbu-systems-as) | Hadsel | 40 | 86,6 mill. kr | −3,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
