---
title: "RAULAND MONTERING OG MEK AS (924911522): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAULAND MONTERING OG MEK AS i Vinje hadde 9,51 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Bård Magnus Dalen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924911522-rauland-montering-og-mek-as"
---

# RAULAND MONTERING OG MEK AS

Bearbeiding av metaller · Vinje · Etablert 2020

- Org.nr: 924 911 522
- Daglig leder: Bård Magnus Dalen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,51 mill. kr (−1,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,07 mill. kr (Margin 11,3 %)
- Ansatte: 6 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 6
- desember 2025: 5
- mai 2026: 5
- september 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 33,9 % (meget god). Opp fra 20,8 % i 2024
- Likviditet: 1,03 (tilfredsstillende). Opp fra 0,76 i 2024
- Soliditet: 41,1 % (meget god). Opp fra 20,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 20,8 % | 33,9 % |
| Driftsmargin | 12,5 % | 6,7 % | −11,4 % | 6,1 % | 11,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 124,3 % | 103,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,41 | 0,76 | 1,03 |
| Soliditet | - | - | 5,8 % | 20,6 % | 41,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 16,4 | 3,9 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 564 | 9 901 | 7 315 | 9 633 | 9 514 |
| Driftsresultat | 570 | 662 | −831 | 588 | 1 071 |
| Årsresultat | 417 | 460 | −852 | 489 | 839 |
| Driftsmargin | 12,5 % | 6,7 % | −11,4 % | 6,1 % | 11,3 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 436 | 2 462 | 1 974 |
| Sum driftskostnader | 3 994 | 9 238 | 8 147 | 9 045 | 8 443 |
| Finansresultat | −26 | −70 | −89 | −98 | −26 |
| Resultat før skatt | - | - | −921 | 489 | 1 045 |
| Anleggsmidler | - | - | 1 758 | 1 520 | 1 853 |
| Omløpsmidler | - | - | 828 | 1 580 | 1 499 |
| Sum eiendeler | - | - | 2 585 | 3 100 | 3 351 |
| Egenkapital | - | - | 149 | 638 | 1 377 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 008 | 2 076 | 1 454 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 386 | 520 |

## Ledelse og styre

- Bård Magnus Dalen: Daglig leder og styrets leder
- Gro-Kari Bratland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Raulandsvegen 1705, 3864 Rauland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 31.03.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [REVISORTEAM TINN OG VEST-TELEMARK](https://www.norscout.com/no/company/968407880-revisorteam-tinn-og-vest-telemark)
- Størrelse: Nr. 243 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med sveise og mekanisk arbeid i verksted. Utleie av arbeidskraft som mekaniker, tømrer og maskinfører samt alt som hører under dette.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 26.05.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000783144&sokeverdi=924911522&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593652&sokeverdi=924911522&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000477327&sokeverdi=924911522&spraak=nb)
- 26.05.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000297245&sokeverdi=924911522&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BEKHUS ANLEGGSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/933780597-bekhus-anleggsservice-as) | Vinje | - | 975 600 kr | - |
| [J.V.SVEIS OG MONTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/917120463-j-v-sveis-og-montering-as) | Vinje | - | - | - |
| [SLITASJETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/976160975-slitasjeteknikk-as) | Rana | 6 | 9,86 mill. kr | +6,1 % |
| [FERRO- AS](https://www.norscout.com/no/company/980379361-ferro-as) | Molde | 6 | 9,12 mill. kr | −1,4 % |
| [MONA MEK AS](https://www.norscout.com/no/company/831826592-mona-mek-as) | Indre Østfold | 6 | 10,3 mill. kr | −1,7 % |
| [UNIVERSELL SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/912612546-universell-service-as) | Nord-Aurdal | 6 | 8,84 mill. kr | −15 % |
| [PLUGGFABRIKKEN TOR AS](https://www.norscout.com/no/company/916809972-pluggfabrikken-tor-as) | Sula | 6 | 11,2 mill. kr | +20,8 % |
| [HALLERAKER SVEIS OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/928320529-halleraker-sveis-og-vedlikehold-as) | Bømlo | 6 | 8,63 mill. kr | +20,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
