---
title: "ZOUQ STAVANGER AS (924925035): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ZOUQ STAVANGER AS i Stavanger hadde 22,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 43 ansatte. Daglig leder er Rizwan Rafiq. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924925035-zouq-stavanger-as"
---

# ZOUQ STAVANGER AS

Drift av restauranter · Stavanger · Etablert 2020

- Org.nr: 924 925 035
- Nettsted: [zouq.no](https://zouq.no)
- Daglig leder: Rizwan Rafiq (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,8 mill. kr (−2,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,9 mill. kr (Margin 8,3 %)
- Ansatte: 43 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 42
- november 2025: 50
- desember 2025: 43
- januar 2026: 49
- februar 2026: 45
- mars 2026: 46
- april 2026: 49
- mai 2026: 47
- juni 2026: 33
- juli 2026: 37
- august 2026: 42
- september 2026: 48
- oktober 2026: 43

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,3 % (meget god). Opp fra 17,2 % i 2024
- Likviditet: 0,72 (svak). Opp fra 0,61 i 2024
- Soliditet: 21,8 % (god). Opp fra 16,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,3 % | 20,2 % | 17,2 % | 22,3 % |
| Driftsmargin | 20,9 % | 5,2 % | 8,7 % | 7,7 % | 8,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 96,8 % | 116,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,93 | 0,26 | 0,20 | 0,61 | 0,72 |
| Soliditet | - | - | 18,0 % | 16,6 % | 21,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 4,5 | 5,0 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 528 | 24 588 | 23 869 | 23 370 | 22 810 |
| Driftsresultat | 4 492 | 1 272 | 2 065 | 1 799 | 1 904 |
| Årsresultat | 3 495 | 984 | 1 580 | 1 367 | 1 476 |
| Driftsmargin | 20,9 % | 5,2 % | 8,7 % | 7,7 % | 8,3 % |
| Sum gjeld | 4 771 | 5 740 | 9 154 | 8 173 | 5 884 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 804 | 21 571 | 20 907 |
| Finansresultat | - | - | −34 | −36 | −5 |
| Resultat før skatt | 4 481 | 1 262 | 2 031 | 1 763 | 1 899 |
| Anleggsmidler | 4 389 | 8 089 | 9 531 | 6 924 | 3 699 |
| Omløpsmidler | 4 029 | 1 311 | 1 639 | 2 876 | 3 821 |
| Sum eiendeler | 8 418 | 9 400 | 11 170 | 9 800 | 7 520 |
| Egenkapital | - | - | 2 016 | 1 627 | 1 636 |
| Kortsiktig gjeld | 4 348 | 5 006 | 8 214 | 4 739 | 5 313 |
| Langsiktig gjeld | 423 | 734 | 940 | 3 434 | 571 |

## Ledelse og styre

- Rizwan Rafiq: Daglig leder og styrets leder
- Mehvish Imtiaz: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nytorget 18, 4013 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 12.03.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Revisor: [EI REVISJON OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/933771059-ei-revisjon-og-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [DELTA REGNSKAP VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/983609716-delta-regnskap-vest-as)
- Størrelse: Nr. 488 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av restaurant, take away, og cateringvirksomhet, med tilhørende aktiviteter som naturlig faller sammen med dette. Samt alle former for investeringer, herunder aksjer, eiendommer, løsøre, etc. og alt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskap med samme eller lignende formål.

## Siste endringer

- 10.06.2026: Regnskapsfører endret
- 19.03.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000233003&sokeverdi=924925035&spraak=nb)
- 19.03.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000127276&sokeverdi=924925035&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [POSTHUSGÅRDEN RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/992766166-posthusgarden-restaurant-as) | Stavanger | 43 | 62,7 mill. kr | +10 % |
| [KUSINEN AS](https://www.norscout.com/no/company/935620236-kusinen-as) | Stavanger | 42 | - | - |
| [DD HILLEVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/930668540-dd-hillevag-as) | Stavanger | 45 | 5,92 mill. kr | +97 % |
| [OSTEHUSET ØST AS](https://www.norscout.com/no/company/991270574-ostehuset-ost-as) | Stavanger | 37 | 24,5 mill. kr | +11,3 % |
| [PHILEAS FOGG STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/979667337-phileas-fogg-stavanger-as) | Stavanger | 51 | 22 mill. kr | +4,1 % |
| [BEDRE BURGER 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/921568320-bedre-burger-2-as) | Stavanger | 37 | 15,9 mill. kr | −9,1 % |
| [SUMO HALL TOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/922720312-sumo-hall-toll-as) | Stavanger | 57 | 41,8 mill. kr | −0,9 % |
| [DD HUNDVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/934240588-dd-hundvag-as) | Stavanger | 36 | 3,49 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
