---
title: "ELARIS ELEKTROTAVLER AS (924952393): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELARIS ELEKTROTAVLER AS i Randaberg hadde 41,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Geir Hegelstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924952393-elaris-elektrotavler-as"
---

# ELARIS ELEKTROTAVLER AS

Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · Randaberg · Etablert 2020

- Org.nr: 924 952 393
- Daglig leder: Geir Hegelstad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,2 mill. kr (+18,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,29 mill. kr (Margin 3,1 %)
- Ansatte: 24 (Opp fra 17 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- mars 2026: 18
- juli 2026: 20
- september 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 13,9 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Ned fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 20,2 % (god). Ned fra 27,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −14,7 % | 6,9 % | 13,9 % | 9,0 % |
| Driftsmargin | −2,4 % | −6,4 % | 2,1 % | 4,6 % | 3,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −91,0 % | 40,4 % | 59,6 % | 33,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,34 | 1,00 | 1,07 | 1,36 | 1,27 |
| Soliditet | 28,1 % | 9,8 % | 13,1 % | 27,3 % | 20,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 9,2 | 6,6 | 2,7 | 4,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 736 | 26 739 | 42 320 | 34 818 | 41 169 |
| Driftsresultat | −520 | −1 724 | 883 | 1 602 | 1 285 |
| Årsresultat | −437 | −1 449 | 492 | 1 108 | 887 |
| Driftsmargin | −2,4 % | −6,4 % | 2,1 % | 4,6 % | 3,1 % |
| Sum gjeld | 7 077 | 12 113 | 12 007 | 7 765 | 15 037 |
| Sum driftskostnader | - | - | 41 437 | 33 216 | 39 884 |
| Finansresultat | - | - | −252 | −196 | −156 |
| Resultat før skatt | −561 | −1 858 | 631 | 1 407 | 1 129 |
| Anleggsmidler | 345 | 1 330 | 969 | 90 | - |
| Omløpsmidler | 9 497 | 12 099 | 12 846 | 10 591 | 18 839 |
| Sum eiendeler | 9 842 | 13 429 | 13 815 | 10 681 | 18 839 |
| Egenkapital | 2 765 | 1 316 | 1 808 | 2 916 | 3 802 |
| Kortsiktig gjeld | 7 077 | 12 113 | 12 007 | 7 765 | 14 884 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 153 |

## Ledelse og styre

- Geir Hegelstad: Daglig leder og styremedlem
- Bjørn Rygg: Styrets leder
- Odd Ivar Mattingsdal: Styremedlem
- Olav Østhus: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tangen 7, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 27.120 Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler
- Etablert: 12.03.2020
- Tidligere navn: START UP 522 AS (2020)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [ADDVANT STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926956027-addvant-stavanger-as)
- Størrelse: Nr. 26 av 80 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Prosjektering, produksjon og salg av elektrotavler, styrepulter og skilt. Selskapets virksomhet innbefatter også eierskap og deltakelse i selskap innen samme virksomhetsområder som nevnt foran. Selskapets virksomhet innbefatter videre tilslektede virksomheter og bransjer som nevnt foran.

## Siste endringer

- 17.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 17.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000803588&sokeverdi=924952393&spraak=nb)
- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000663390&sokeverdi=924952393&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IKM HVAC EX EQUIPMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/936948081-ikm-hvac-ex-equipment-as) | Randaberg | - | - | - |
| [TECCON AS](https://www.norscout.com/no/company/992592273-teccon-as) | Randaberg | 41 | 372 mill. kr | +8,5 % |
| [TECCON HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/923948511-teccon-holding-as) | Randaberg | - | 2,06 mill. kr | −12,4 % |
| [VINTRALEÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/933064492-vintralea-as) | Randaberg | - | 449 900 kr | - |
| [ROGALAND INDUSTRI AUTOMASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/920325637-rogaland-industri-automasjon-as) | Stavanger | 27 | 62,5 mill. kr | +22,6 % |
| [A C SMITH & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/879946492-a-c-smith-co-as) | Oslo | 23 | 76,4 mill. kr | +6,0 % |
| [ELECTRIC CONTROL SYSTEM AUTOMATION AS](https://www.norscout.com/no/company/981210395-electric-control-system-automation-as) | Time | 33 | 93,3 mill. kr | +12,6 % |
| [MTS TAVLER & AUTOMASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/929080874-mts-tavler-automasjon-as) | Trondheim | 23 | 54,6 mill. kr | +11,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
