---
title: "ANDREAS TOPPEN LARSEN INVEST AS (924959274): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ANDREAS TOPPEN LARSEN INVEST AS i Nore og Uvdal hadde 6,64 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Andreas Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/924959274-andreas-toppen-larsen-invest-as"
---

# ANDREAS TOPPEN LARSEN INVEST AS

Detaljhandel med motorvogner · Nore og Uvdal

- Org.nr: 924 959 274
- Daglig leder: Andreas Larsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,64 mill. kr (+66,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 459 361 kr (Margin 6,9 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,5 % (god). Opp fra −1,9 % i 2024
- Likviditet: 1,70 (god). Opp fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 42,2 % (meget god). Opp fra 41,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,3 % | 20,7 % | −1,9 % | 13,5 % |
| Driftsmargin | 9,7 % | 2,5 % | 6,3 % | −1,8 % | 6,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 31,8 % | −4,2 % | 26,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,05 | 1,68 | 1,70 |
| Soliditet | 75,3 % | 59,7 % | 71,0 % | 41,2 % | 42,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,7 | 0,4 | 1,4 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 409 | 7 568 | 7 350 | 3 981 | 6 644 |
| Driftsresultat | 914 | 190 | 466 | −71 | 459 |
| Årsresultat | 713 | 148 | 367 | −69 | 386 |
| Driftsmargin | 9,7 % | 2,5 % | 6,3 % | −1,8 % | 6,9 % |
| Sum gjeld | 377 | 875 | 679 | 2 277 | 2 715 |
| Sum driftskostnader | 8 494 | 7 378 | 6 884 | 4 052 | 6 185 |
| Finansresultat | 0 | 1 | 4 | 2 | 13 |
| Resultat før skatt | - | - | 470 | −69 | 472 |
| Anleggsmidler | 23 | 18 | 0 | 36 | 72 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 343 | 3 835 | 4 624 |
| Sum eiendeler | 1 526 | 2 172 | 2 343 | 3 872 | 4 695 |
| Egenkapital | 1 148 | 1 297 | 1 664 | 1 595 | 1 981 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 579 | 2 277 | 2 715 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 100 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Andreas Larsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sentrum 34, 3630 Rødberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 30.03.2020
- Tidligere navn: TOPPEN BIL AS (2020 til 2026)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [KOPSTAD OG KURE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922176647-kopstad-og-kure-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 1 194 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Detaljhandel med bil og lette motorvogner, investering aksjer.

## Siste endringer

- 18.03.2026: Navn endret

## Kunngjøringer

- 10.10.2026: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000794371&sokeverdi=924959274&spraak=nb)
- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000376035&sokeverdi=924959274&spraak=nb)
- 18.03.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000121310&sokeverdi=924959274&spraak=nb)
- 18.03.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000121309&sokeverdi=924959274&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKARPNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/923175792-skarpnor-as) | Nore og Uvdal | - | 9,94 mill. kr | +24,1 % |
| [BLI AS](https://www.norscout.com/no/company/911856255-bli-as) | Nore og Uvdal | - | 4,81 mill. kr | −43,8 % |
| [BL AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/928575829-bl-auto-as) | Nore og Uvdal | - | 17,4 mill. kr | +28,6 % |
| [NA SALG OG UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/983731937-na-salg-og-utleie-as) | Nore og Uvdal | - | 421 068 kr | −78,4 % |
| [PS AUTOTRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/929082109-ps-autotrading-as) | Nore og Uvdal | - | 37,9 mill. kr | +33,1 % |
| [NORE AUTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989232401-nore-auto-holding-as) | Nore og Uvdal | - | - | - |
| [TOPPEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/951225940-toppen-bil-as) | Nore og Uvdal | 6 | 33,1 mill. kr | +15,3 % |
| [MOBILE RØDBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/975951588-mobile-rodberg-as) | Nore og Uvdal | 8 | 41,2 mill. kr | +12,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.06.2026.
