---
title: "FÆRDER DESIGN & PRODUKSJON AS (925032727): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FÆRDER DESIGN & PRODUKSJON AS i Øvre Eiker hadde 255 969 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Henning Torgersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925032727-faerder-design-produksjon-as"
---

# FÆRDER DESIGN & PRODUKSJON AS

Bygging av fritidsbåter · Øvre Eiker

- Org.nr: 925 032 727
- Daglig leder: Henning Torgersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 255 969 kr (−53,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 40 901 kr (Margin 16 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,5 % (svak). Opp fra 1,4 % i 2024
- Likviditet: 0,99 (svak). Opp fra 0,96 i 2024
- Soliditet: −1,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −4,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,4 % | 2,5 % |
| Driftsmargin | 4,8 % | 3,8 % | 16,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,94 | 0,96 | 0,99 |
| Soliditet | −6,3 % | −4,3 % | −1,4 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 873 | 548 | 256 |
| Driftsresultat | 42 | 21 | 41 |
| Årsresultat | 42 | 21 | 41 |
| Driftsmargin | 4,8 % | 3,8 % | 16 % |
| Sum gjeld | 1 448 | 1 592 | 1 710 |
| Sum driftskostnader | 831 | 527 | 215 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 42 | 21 | 41 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 1 362 | 1 527 | 1 686 |
| Sum eiendeler | 1 362 | 1 527 | 1 686 |
| Egenkapital | −86 | −65 | −24 |
| Kortsiktig gjeld | 1 448 | 1 592 | 1 710 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Henning Torgersen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Henning Torgersen, Kolkinn 53, 3322 Fiskum
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 30.120 Bygging av fritidsbåter
- Etablert: 23.03.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Størrelse: Nr. 57 av 68 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Design og produksjon av mekaniske komponenter, kjøp og salg av mekaniske komponenter, reparasjon av mekaniske komponenter, utleie- og konsulentvirksomhet som designer eller ingeniør mot firmaer, samt virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000601221&sokeverdi=925032727&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000587182&sokeverdi=925032727&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MYRA PLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/825288252-myra-plast-as) | Drangedal | - | 283 082 kr | - |
| [TECHNO MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/980530728-techno-marine-as) | Stavanger | - | 247 304 kr | - |
| [STORMER MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/995282941-stormer-marine-as) | Lier | - | 283 792 kr | - |
| [PERENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/922936846-perental-as) | Sandnes | - | 213 122 kr | - |
| [VENUS BOATS AS](https://www.norscout.com/no/company/984607164-venus-boats-as) | Lindesnes | - | 293 272 kr | −82,1 % |
| [PER IVAR FRANTZEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998161916-per-ivar-frantzen-as) | Overhalla | - | 109 505 kr | - |
| [LESTUM INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927135590-lestum-invest-as) | Overhalla | - | 311 724 kr | - |
| [BJØRKEDALSBÅT AS](https://www.norscout.com/no/company/917147191-bjorkedalsbat-as) | Volda | - | 80 500 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
