---
title: "CURAL AS (925129372): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CURAL AS i Årdal hadde 1,13 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925129372-cural-as"
---

# CURAL AS

Dataprogrammeringstjenester · Årdal

- Org.nr: 925 129 372
- Styreleder: Ernst Ståle Øvstetun

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,13 mill. kr (+94,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 456 026 kr (Margin 40,3 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 42,6 % (meget god). Opp fra −43,1 % i 2024
- Likviditet: 1,68 (god). Opp fra 0,96 i 2024
- Soliditet: 43,5 % (meget god). Opp fra 5,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −43,1 % | 42,6 % |
| Driftsmargin | −13,4 % | −76,9 % | 40,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −159,9 % | 160,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 0,96 | 1,68 |
| Soliditet | 45,3 % | 5,8 % | 43,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 16,2 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 650 | 582 | 1 132 |
| Driftsresultat | −87 | −448 | 456 |
| Årsresultat | −86 | −448 | 457 |
| Driftsmargin | −13,4 % | −76,9 % | 40,3 % |
| Sum gjeld | 608 | 909 | 665 |
| Sum driftskostnader | 736 | 1 030 | 676 |
| Finansresultat | 1 | 0 | 1 |
| Resultat før skatt | −86 | −448 | 457 |
| Anleggsmidler | 117 | 88 | 59 |
| Omløpsmidler | 995 | 877 | 1 119 |
| Sum eiendeler | 1 112 | 965 | 1 178 |
| Egenkapital | 504 | 56 | 513 |
| Kortsiktig gjeld | 608 | 909 | 665 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Ernst Ståle Øvstetun: Styrets leder
- Frank Øvstetun: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Verksvegen 5, 6884 Øvre Årdal
- Postadresse: Postboks 216, 6882 Øvre Årdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 14.05.2020
- Aksjekapital: 730 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Regnskapsfører: [PARATA AS](https://www.norscout.com/no/company/991405518-parata-as)
- Størrelse: Nr. 2 323 av 4 916 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Driva utvikling, marknadsføring og omsetning av instrument og system for industrielle applikasjonar og det som høyrer inn under dette. Selskapet kan og delta som aksjonær, eller på anna måte ved investering i andre verksemder.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 19.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000807177&sokeverdi=925129372&spraak=nb)
- 13.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000266176&sokeverdi=925129372&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENDUSER AS](https://www.norscout.com/no/company/930811858-enduser-as) | Årdal | 6 | 4,89 mill. kr | +87,6 % |
| [VIVATEC AS](https://www.norscout.com/no/company/832910902-vivatec-as) | Årdal | - | 906 701 kr | - |
| [BIOAQUALYTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/930101400-bioaqualytics-as) | Årdal | - | 180 000 kr | - |
| [TRETRETO-IOT AS](https://www.norscout.com/no/company/928094618-tretreto-iot-as) | Årdal | - | 113 900 kr | - |
| [LYSSA AS](https://www.norscout.com/no/company/931923722-lyssa-as) | Årdal | - | 108 684 kr | - |
| [SIEQ AS](https://www.norscout.com/no/company/930630489-sieq-as) | Årdal | - | 0 kr | - |
| [VOKT AI AS](https://www.norscout.com/no/company/934881982-vokt-ai-as) | Årdal | - | 0 kr | - |
| [AGNITIO AS](https://www.norscout.com/no/company/937423322-agnitio-as) | Årdal | 20 | - | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.05.2026.
