---
title: "GHL FJERNVARME AS (925145653): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GHL FJERNVARME AS i Skien hadde 423 384 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Roar Kjendalen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925145653-ghl-fjernvarme-as"
---

# GHL FJERNVARME AS

Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning · Skien

- Org.nr: 925 145 653
- Daglig leder: Roar Kjendalen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 423 384 kr (+9,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −20 728 kr (Margin −4,9 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −20,4 % i 2024
- Likviditet: 1,33 (tilfredsstillende). Ned fra 4,82 i 2024
- Soliditet: −44,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −32,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −20,4 % | −0,7 % |
| Driftsmargin | −134,3 % | −172,2 % | −4,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,99 | 4,82 | 1,33 |
| Soliditet | −29,4 % | −32,1 % | −44,3 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 302 | 387 | 423 |
| Driftsresultat | −405 | −667 | −21 |
| Årsresultat | −701 | −952 | −296 |
| Driftsmargin | −134,3 % | −172,2 % | −4,9 % |
| Sum gjeld | 4 489 | 4 031 | 4 150 |
| Sum driftskostnader | 707 | 1 054 | 444 |
| Finansresultat | −295 | −286 | −275 |
| Resultat før skatt | −701 | −952 | −296 |
| Anleggsmidler | 2 873 | 2 692 | 2 534 |
| Omløpsmidler | 595 | 361 | 342 |
| Sum eiendeler | 3 468 | 3 052 | 2 875 |
| Egenkapital | −1 021 | −979 | −1 275 |
| Kortsiktig gjeld | 603 | 75 | 258 |
| Langsiktig gjeld | 3 886 | 3 956 | 3 892 |

## Ledelse og styre

- Roar Kjendalen: Daglig leder og styremedlem
- Egil Aaltvedt: Styrets leder
- Thomas Kristoffersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Replevegen 174, 3739 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.300 Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning
- Etablert: 23.05.2020
- Aksjekapital: 536 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Regnskapsfører: [ONE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/820585402-one-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 157 av 170 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å utvikle, eie og drive fjernvarmesystemer.

## Kunngjøringer

- 27.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000306901&sokeverdi=925145653&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000508699&sokeverdi=925145653&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKOGENERGI VARME AS](https://www.norscout.com/no/company/991020551-skogenergi-varme-as) | Skien | - | 1,25 mill. kr | −27,2 % |
| [PROSOLAR AS](https://www.norscout.com/no/company/929265157-prosolar-as) | Skien | - | 248 381 kr | −87,6 % |
| [LØVENSKIOLD-FOSSUM KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/994200682-lovenskiold-fossum-kraft-as) | Skien | - | 51,3 mill. kr | +13,8 % |
| [RESERVOIR FARADAY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925239712-reservoir-faraday-holding-as) | Skien | - | 53 492 kr | - |
| [RESERVOIR NEWTON AS](https://www.norscout.com/no/company/922177953-reservoir-newton-as) | Skien | - | 109 mill. kr | +0,4 % |
| [LF PIPES AS](https://www.norscout.com/no/company/931253662-lf-pipes-as) | Skien | - | 38 376 kr | - |
| [RESERVOIR FARADAY AS](https://www.norscout.com/no/company/925239739-reservoir-faraday-as) | Skien | - | 246 mill. kr | +7,9 % |
| [T-GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929069889-t-gruppen-as) | Skien | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.05.2026.
