---
title: "LASERWASH AS (925173541): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LASERWASH AS i Øvre Eiker hadde 52,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 27 ansatte. Daglig leder er Martin Stenshorne. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925173541-laserwash-as"
---

# LASERWASH AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Øvre Eiker · Etablert 2020

- Org.nr: 925 173 541
- E-post: post@laserwash.no
- Daglig leder: Martin Stenshorne (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 52,2 mill. kr (+19,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,06 mill. kr (Margin 11,6 %)
- Ansatte: 27 (Opp fra 26 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 25
- desember 2025: 26
- april 2026: 25
- mai 2026: 26
- juni 2026: 28
- juli 2026: 26
- oktober 2026: 27

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 4,06 (meget god). Ned fra 5,38 i 2024
- Soliditet: 47,0 % (meget god). Opp fra 44,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 47,9 % | 14,6 % | 11,2 % | - |
| Driftsmargin | 13,9 % | 25,7 % | 13,1 % | 9,5 % | 11,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 148,8 % | 25,8 % | 16,3 % | - |
| Likviditetsgrad | - | 3,74 | 4,86 | 5,38 | 4,06 |
| Soliditet | 16,0 % | 37,9 % | 43,0 % | 44,0 % | 47,0 % |
| Gjeldsgrad | 5,2 | 1,6 | 1,3 | 1,3 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 38 695 | 54 641 | 40 158 | 43 836 | 52 196 |
| Driftsresultat | 5 381 | 14 070 | 5 271 | 4 146 | 6 064 |
| Årsresultat | 3 615 | 10 016 | 2 999 | 2 228 | 4 481 |
| Driftsmargin | 13,9 % | 25,7 % | 13,1 % | 9,5 % | 11,6 % |
| Sum gjeld | 20 118 | 22 016 | 21 802 | 23 690 | 26 121 |
| Sum driftskostnader | 33 315 | - | 34 887 | 39 691 | 46 133 |
| Finansresultat | −745 | - | −1 420 | −1 289 | −319 |
| Resultat før skatt | - | 12 844 | 3 851 | 2 857 | - |
| Anleggsmidler | 2 886 | 3 518 | 5 082 | 3 514 | 13 583 |
| Omløpsmidler | - | 31 926 | 33 148 | 38 818 | 35 661 |
| Sum eiendeler | 23 958 | 35 445 | 38 229 | 42 333 | 49 244 |
| Egenkapital | 3 840 | 13 429 | 16 428 | 18 643 | 23 124 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 542 | 6 826 | 7 215 | 8 783 |
| Langsiktig gjeld | - | 13 474 | 14 975 | 16 475 | - |

## Ledelse og styre

- Martin Stenshorne: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Aasveien 41, 3320 Vestfossen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 25.05.2020
- Tidligere navn: NYE LASERWASH AS (2020)
- Aksjekapital: 40 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [A-Å REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/918398252-a-a-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 349 av 1 771 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handelsvirksomhet, service av bilvaskeanlegg, salg av bilvaskeanlegg, vaskeutstyr og vaskemidler, deltagelse i racingkonsepter av ulike slag, og det som naturlig hører sammen med forannevnte virksomheter.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Aksjekapital endret
- 06.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 05.10.2026: Revisor endret
- 23.06.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000780355&sokeverdi=925173541&spraak=nb)
- 06.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000780356&sokeverdi=925173541&spraak=nb)
- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000776074&sokeverdi=925173541&spraak=nb)
- 23.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000415316&sokeverdi=925173541&spraak=nb)
- 16.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000387834&sokeverdi=925173541&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ELBA AS](https://www.norscout.com/no/company/859772382-elba-as) | Øvre Eiker | 10 | 29,8 mill. kr | −2,4 % |
| [BINZEL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/975843378-binzel-norge-as) | Øvre Eiker | 5 | 27,2 mill. kr | +13,7 % |
| [PARLOCK AS](https://www.norscout.com/no/company/927057093-parlock-as) | Øvre Eiker | - | 25,5 mill. kr | −3,7 % |
| [KÅRE BESSEBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/925299286-kare-besseberg-as) | Øvre Eiker | - | 11,5 mill. kr | +15,9 % |
| [MESTERVARME GREEN ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/920440495-mestervarme-green-energy-as) | Øvre Eiker | - | 4,37 mill. kr | −15 % |
| [PV SOLAR AS](https://www.norscout.com/no/company/921058691-pv-solar-as) | Øvre Eiker | - | 1,82 mill. kr | −26 % |
| [ELBA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988860751-elba-holding-as) | Øvre Eiker | - | 132 160 kr | - |
| [SMART PARKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/989615572-smart-parkering-as) | Øvre Eiker | - | 17 145 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
