---
title: "A. IDSØE AS (925178853): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "A. IDSØE AS i Stavanger hadde 127 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 48 ansatte. Daglig leder er Albert Idsøe. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925178853-a-idsoe-as"
---

# A. IDSØE AS

Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · Stavanger · Etablert 2020

- Org.nr: 925 178 853
- Nettsted: [idsoe.no](https://idsoe.no)
- Daglig leder: Albert Idsøe (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 127 mill. kr (−5,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 15,1 mill. kr (Margin 11,9 %)
- Ansatte: 48 (Opp fra 38 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 36
- oktober 2025: 37
- desember 2025: 38
- januar 2026: 40
- februar 2026: 42
- mars 2026: 43
- april 2026: 44
- mai 2026: 45
- juni 2026: 46
- juli 2026: 44
- august 2026: 46
- oktober 2026: 48

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 34,1 % (meget god). Ned fra 37,9 % i 2024
- Likviditet: 1,48 (tilfredsstillende). Opp fra 1,21 i 2024
- Soliditet: 42,3 % (meget god). Opp fra 31,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 36,9 % | 37,4 % | 37,9 % | 34,1 % |
| Driftsmargin | 10,0 % | 8,2 % | 10,0 % | 11,8 % | 11,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 193,9 % | 130,8 % | 133,2 % | 88,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,01 | 1,08 | 1,30 | 1,21 | 1,48 |
| Soliditet | 4,7 % | 32,8 % | 25,1 % | 31,7 % | 42,3 % |
| Gjeldsgrad | 20,1 | 2,0 | 3,0 | 2,2 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 92 234 | 115 248 | 127 647 | 133 622 | 126 978 |
| Driftsresultat | 9 251 | 9 466 | 12 761 | 15 763 | 15 077 |
| Årsresultat | 7 212 | 7 480 | 9 901 | 12 506 | 11 840 |
| Driftsmargin | 10 % | 8,2 % | 10,0 % | 11,8 % | 11,9 % |
| Sum gjeld | 24 670 | 17 834 | 32 227 | 28 709 | 29 175 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 117 858 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 296 | - |
| Resultat før skatt | 9 264 | 9 627 | 12 764 | 16 059 | 15 293 |
| Anleggsmidler | 857 | 7 197 | 8 327 | 7 238 | 7 415 |
| Omløpsmidler | 25 038 | 19 342 | 34 707 | 34 783 | 43 132 |
| Sum eiendeler | 25 895 | 26 539 | 43 033 | 42 021 | 50 548 |
| Egenkapital | 1 225 | 8 705 | 10 806 | 13 312 | 21 373 |
| Kortsiktig gjeld | 24 670 | 17 834 | 26 638 | 28 709 | 29 175 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 5 589 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Albert Idsøe: Daglig leder og styremedlem
- Anbjørn Øglend: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Verksgata 3, 4013 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.130 Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Etablert: 30.04.2020
- Tidligere navn: A. IDSØE STAVANGER AS (2021 til 2025); A. IDSØE PROFF AS (2020 til 2021)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2020
- Revisor: [FORUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986352945-forus-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 123 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, kjøp og salg av næringsmidler, samt drift av restaurant, catering og andre tilknyttede tjenester, herunder virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 29.04.2026: Regnskapsfører endret
- 24.12.2025: Formål endret
- 24.12.2025: Navn endret

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000693669&sokeverdi=925178853&spraak=nb)
- 24.12.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000898254&sokeverdi=925178853&spraak=nb)
- 24.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000898253&sokeverdi=925178853&spraak=nb)
- 24.12.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000898252&sokeverdi=925178853&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000887656&sokeverdi=925178853&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000792027&sokeverdi=925178853&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000669586&sokeverdi=925178853&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GABBAS AS](https://www.norscout.com/no/company/979890087-gabbas-as) | Stavanger | 26 | 86,8 mill. kr | +4,7 % |
| [A. IDSØE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912943194-a-idsoe-holding-as) | Stavanger | 5 | 6,47 mill. kr | +14,5 % |
| [SKRETTING AS](https://www.norscout.com/no/company/988044113-skretting-as) | Stavanger | 347 | 12,3 mrd. kr | −4,0 % |
| [VAALAND DAMPBAKERI OG CONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/994908588-vaaland-dampbakeri-og-conditori-as) | Stavanger | 38 | 26 mill. kr | −2,4 % |
| [AM NUTRITION AS](https://www.norscout.com/no/company/987651059-am-nutrition-as) | Stavanger | 30 | 224 mill. kr | −17,5 % |
| [BUØY BAKERI & KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/984633718-buoy-bakeri-konditori-as) | Stavanger | 21 | 16,3 mill. kr | +17,3 % |
| [MOLINO AS](https://www.norscout.com/no/company/928692949-molino-as) | Stavanger | 21 | 7,61 mill. kr | +52,4 % |
| [HILLEVÅG PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/919664762-hillevag-pizza-as) | Stavanger | 17 | 6,7 mill. kr | +12 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
