---
title: "ZENZORAMA AS (925179000): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ZENZORAMA AS i Oslo hadde 34,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Rune Haraldsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925179000-zenzorama-as"
---

# ZENZORAMA AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Oslo · Etablert 2020

- Org.nr: 925 179 000
- Daglig leder: Rune Haraldsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 34,8 mill. kr (+41,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,16 mill. kr (Margin 6,2 %)
- Ansatte: 15 (Opp fra 14 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 12
- november 2025: 14
- februar 2026: 13
- mars 2026: 9
- april 2026: 10
- mai 2026: 12
- juni 2026: 13
- september 2026: 14
- oktober 2026: 15

### Per sted

- Oslo: 15 ansatte
- Sandnes: Ingen oppgitt
- Trondheim: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,3 % (meget god). Opp fra −38,3 % i 2024
- Likviditet: 1,32 (tilfredsstillende). Opp fra 1,02 i 2024
- Soliditet: 32,5 % (god). Opp fra −19,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,6 % | −14,1 % | −38,3 % | 23,3 % |
| Driftsmargin | −1,3 % | −0,7 % | −3,5 % | −14,4 % | 6,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −353,8 % | −1 518,0 % | 208,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,13 | 2,22 | 1,58 | 1,02 | 1,32 |
| Soliditet | −2,8 % | −11,4 % | 19,6 % | −19,7 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 4,1 | - | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 752 | 26 246 | 41 158 | 24 555 | 34 809 |
| Driftsresultat | −314 | −188 | −1 449 | −3 524 | 2 157 |
| Årsresultat | −697 | −842 | −1 883 | −3 598 | 2 050 |
| Driftsmargin | −1,3 % | −0,7 % | −3,5 % | −14,4 % | 6,2 % |
| Sum gjeld | 11 205 | 11 223 | 8 434 | 9 383 | 7 274 |
| Sum driftskostnader | - | - | 42 606 | 28 078 | 32 652 |
| Finansresultat | - | - | −158 | −351 | −107 |
| Resultat før skatt | −714 | −822 | −1 607 | −3 874 | 2 050 |
| Anleggsmidler | 1 460 | 1 414 | 2 351 | 1 795 | 1 714 |
| Omløpsmidler | 9 441 | 8 663 | 8 138 | 6 044 | 9 067 |
| Sum eiendeler | 10 901 | 10 077 | 10 489 | 7 839 | 10 780 |
| Egenkapital | −304 | −1 146 | 2 054 | −1 544 | 3 506 |
| Kortsiktig gjeld | 4 424 | 3 898 | 5 158 | 5 906 | 6 847 |
| Langsiktig gjeld | 6 781 | 7 325 | 3 276 | 3 477 | 427 |

## Ledelse og styre

- Rune Haraldsen: Daglig leder og styrets leder
- Glenn Ulverud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Brobekkveien 80, 0582 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 26.05.2020
- Aksjekapital: 301 301 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2020
- Revisor: [NORVIK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823191022-norvik-revisjon-as)
- Regnskapsfører: SANDAR REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 121 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikk og engroshandel med varer innenfor bygg og anlegg, herunder konsulent og kursvirksomhet, til private og profesjonelle aktører, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 02.07.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 24.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000759797&sokeverdi=925179000&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000839427&sokeverdi=925179000&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000838956&sokeverdi=925179000&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000839428&sokeverdi=925179000&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000800186&sokeverdi=925179000&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OSLO VVS SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/974698250-oslo-vvs-senter-as) | Oslo | 18 | 57,7 mill. kr | +17 % |
| [THORSTENSEN JERN OG FARGE AS](https://www.norscout.com/no/company/886368712-thorstensen-jern-og-farge-as) | Oslo | 14 | 19,3 mill. kr | +14,2 % |
| [COMFORTBUTIKKEN SKØYEN AS](https://www.norscout.com/no/company/963173784-comfortbutikken-skoyen-as) | Oslo | 20 | 41,5 mill. kr | +13,4 % |
| [CHRIST ENGEBRETSEN & SØN AS](https://www.norscout.com/no/company/961409616-christ-engebretsen-son-as) | Oslo | 14 | 16,2 mill. kr | +0,4 % |
| [RIGHT PRICE TILES AS](https://www.norscout.com/no/company/988210641-right-price-tiles-as) | Oslo | 81 | 302 mill. kr | +17,7 % |
| [AKER LÅS OG NØKKEL AS](https://www.norscout.com/no/company/922228965-aker-las-og-nokkel-as) | Oslo | 13 | 28,3 mill. kr | −7,6 % |
| [FLÜGGER NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/928380173-flugger-norway-as) | Oslo | 166 | 408 mill. kr | +4,7 % |
| [LØVENSKIOLD-VÆKERØ AS](https://www.norscout.com/no/company/910947052-lovenskiold-vaekero-as) | Oslo | 12 | 8,88 mill. kr | −67,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
