---
title: "MARBIO AS (925251313): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MARBIO AS i Levanger hadde 1,43 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Erlend Standal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925251313-marbio-as"
---

# MARBIO AS

All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Levanger

- Org.nr: 925 251 313
- Telefon: 454 54 687
- Nettsted: [marbio.no](https://marbio.no)
- Daglig leder: Erlend Standal (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,43 mill. kr (−6,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 347 691 kr (Margin 24,3 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,8 % (meget god). Ned fra 52,0 % i 2024
- Likviditet: 2,67 (meget god). Ned fra 3,26 i 2024
- Soliditet: 67,1 % (meget god). Ned fra 69,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 52,0 % | 26,8 % |
| Driftsmargin | 16,1 % | 31,4 % | 24,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 79,7 % | 39,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,35 | 3,26 | 2,67 |
| Soliditet | 58,3 % | 69,5 % | 67,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,4 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 170 | 1 532 | 1 431 |
| Driftsresultat | 188 | 480 | 348 |
| Årsresultat | 147 | 383 | 291 |
| Driftsmargin | 16,1 % | 31,4 % | 24,3 % |
| Sum gjeld | 303 | 354 | 538 |
| Sum driftskostnader | 982 | 1 051 | 1 084 |
| Finansresultat | 0 | 10 | 26 |
| Resultat før skatt | 188 | 491 | 374 |
| Anleggsmidler | 17 | 8 | 200 |
| Omløpsmidler | 711 | 1 153 | 1 437 |
| Sum eiendeler | 728 | 1 161 | 1 637 |
| Egenkapital | 425 | 807 | 1 099 |
| Kortsiktig gjeld | 302 | 354 | 538 |
| Langsiktig gjeld | 1 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Erlend Standal: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Erlend Standal, Bjørnangvegen 29, 7620 Skogn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
- Etablert: 16.06.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Størrelse: Nr. 596 av 1 437 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bidra til kunnskapsbasert forvaltning og bruk av hav og sjø og øke kunnskap om liv under vann, ved å tilby profesjonelle formidlings- og rådgivningstjenester innen marinbiologi og akvakultur, og det som måtte stå i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 21.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000192858&sokeverdi=925251313&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EH TAKSTTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929451945-eh-taksttjenester-as) | Levanger | - | 4,1 mill. kr | +105,6 % |
| [COLLEGE SPORTS PROSPECTS AS](https://www.norscout.com/no/company/936226604-college-sports-prospects-as) | Levanger | - | 137 067 kr | - |
| [CONSERTO AS](https://www.norscout.com/no/company/822053742-conserto-as) | Levanger | 7 | 4,61 mill. kr | +28,4 % |
| [KIM STÅLE BJØRGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929461665-kim-stale-bjorgen-holding-as) | Levanger | - | 0 kr | - |
| [BYGG OG EIENDOMSTAKST AS](https://www.norscout.com/no/company/934052129-bygg-og-eiendomstakst-as) | Levanger | - | 0 kr | - |
| [LESS LAYERS AS](https://www.norscout.com/no/company/933613437-less-layers-as) | Levanger | - | 2,04 mill. kr | - |
| [VIRA MEDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/917403902-vira-media-as) | Levanger | - | 384 210 kr | - |
| [NAYS AS](https://www.norscout.com/no/company/930183571-nays-as) | Levanger | - | 309 935 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
