---
title: "FIZ PHARMA AS (925321397): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FIZ PHARMA AS i Rauma hadde 19,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925321397-fiz-pharma-as"
---

# FIZ PHARMA AS

Detaljhandel med apotekvarer · Rauma · Etablert 2020

- Org.nr: 925 321 397
- Styreleder: Muhammad Faizan Iqbal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,8 mill. kr (+4,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,04 mill. kr (Margin 10,3 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- desember 2025: 5
- juli 2026: 6

### Per sted

- Isfjorden: 6 ansatte
- Åndalsnes: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 35,3 % (meget god). Opp fra 34,7 % i 2024
- Likviditet: 1,98 (god). Opp fra 1,82 i 2024
- Soliditet: 56,3 % (meget god). Opp fra 55,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,7 % | 34,7 % | 34,7 % | 35,3 % |
| Driftsmargin | 24,8 % | 9,5 % | 11,1 % | 11,1 % | 10,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 73,8 % | 101,0 % | 88,2 % | 63,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,46 | 1,86 | 1,20 | 1,82 | 1,98 |
| Soliditet | 39,5 % | 48,3 % | 24,7 % | 55,3 % | 56,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,1 | 3,0 | 0,8 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 556 | 13 966 | 16 637 | 19 040 | 19 849 |
| Driftsresultat | 1 875 | 1 332 | 1 848 | 2 105 | 2 041 |
| Årsresultat | 1 464 | 1 034 | 1 458 | 1 665 | 1 997 |
| Driftsmargin | 24,8 % | 9,5 % | 11,1 % | 11,1 % | 10,3 % |
| Sum gjeld | 2 278 | 2 274 | 4 818 | 2 620 | 3 487 |
| Sum driftskostnader | - | - | 14 789 | 16 935 | 17 809 |
| Finansresultat | - | - | 21 | 22 | 403 |
| Resultat før skatt | 1 875 | 1 332 | 1 870 | 2 127 | 2 443 |
| Anleggsmidler | 450 | 160 | 628 | 1 102 | 1 082 |
| Omløpsmidler | 3 316 | 4 236 | 5 770 | 4 762 | 6 898 |
| Sum eiendeler | 3 766 | 4 396 | 6 398 | 5 865 | 7 980 |
| Egenkapital | 1 488 | 2 123 | 1 580 | 3 245 | 4 494 |
| Kortsiktig gjeld | 2 278 | 2 274 | 4 818 | 2 620 | 3 487 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Muhammad Faizan Iqbal: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Raumasenteret, Øran Øst, 6300 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.730 Detaljhandel med apotekvarer
- Etablert: 18.06.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2021
- Revisor: [SKI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/984638531-ski-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ECO FINANS AS](https://www.norscout.com/no/company/915714641-eco-finans-as)
- Størrelse: Nr. 107 av 218 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge apotekprodukter til apotekkjede eller til apotek, og helseprodukter til sykehus eller andre helseinstitusjon.

## Siste endringer

- 11.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 20.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000705315&sokeverdi=925321397&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000563278&sokeverdi=925321397&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FIZ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927764938-fiz-holding-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [TORVETS FRUKT OG TOBAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/919060603-torvets-frukt-og-tobakk-as) | Rauma | 7 | 3,93 mill. kr | +8,3 % |
| [VERMA NÆRBUTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/981698886-verma-naerbutikk-as) | Rauma | 6 | 4,18 mill. kr | +16,8 % |
| [ISTAD UR & OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/954966208-istad-ur-optikk-as) | Rauma | 8 | 5,98 mill. kr | +3,4 % |
| [VIA ROMSDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/935378079-via-romsdal-as) | Rauma | 5 | 15,8 mill. kr | - |
| [INTERSPORT ÅNDALSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/972405752-intersport-andalsnes-as) | Rauma | 8 | 6,9 mill. kr | −3,6 % |
| [KROKEN GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924654872-kroken-gruppen-as) | Rauma | 5 | 8,49 mill. kr | +7,5 % |
| [SENTRUM BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/845693722-sentrum-bilverksted-as) | Rauma | 8 | 16 mill. kr | −2,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.08.2026.
