---
title: "PRORAM AS (925327549): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PRORAM AS i Stavanger hadde 25,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Rafal Piotr Milczarski. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925327549-proram-as"
---

# PRORAM AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2020

- Org.nr: 925 327 549
- Daglig leder: Rafal Piotr Milczarski (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,4 mill. kr (+317,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −810 000 kr (Margin −3,2 %)
- Ansatte: 12 (Ned fra 16 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- oktober 2025: 13
- november 2025: 14
- desember 2025: 16
- februar 2026: 10
- mars 2026: 11
- april 2026: 13
- juli 2026: 12
- august 2026: 10
- september 2026: 9
- oktober 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −21,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 77,6 % i 2024
- Likviditet: 1,02 (tilfredsstillende). Ned fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 10,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 30,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −479,5 % | 77,6 % | −21,4 % |
| Driftsmargin | −5,2 % | - | - | 25,8 % | −3,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 270,7 % | −106,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,15 | 1,50 | 1,02 |
| Soliditet | 79,6 % | −366,8 % | −572,7 % | 30,2 % | 10,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | - | - | 2,3 | 8,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 415 | 0 | 0 | 6 075 | 25 355 |
| Driftsresultat | −22 | −246 | −41 | 1 568 | −810 |
| Årsresultat | −21 | −247 | −41 | 1 282 | −845 |
| Driftsmargin | −5,2 % | - | - | 25,8 % | −3,2 % |
| Sum gjeld | 57 | 28 | 74 | 2 818 | 3 147 |
| Sum driftskostnader | 436 | 246 | - | 4 507 | - |
| Finansresultat | −1 | −1 | - | −4 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −41 | 1 564 | −845 |
| Anleggsmidler | 14 | 0 | 0 | 60 | 406 |
| Omløpsmidler | - | - | 11 | 3 976 | 3 114 |
| Sum eiendeler | 282 | 6 | 11 | 4 036 | 3 520 |
| Egenkapital | 224 | −22 | −63 | 1 218 | 373 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 74 | 2 643 | 3 055 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 175 | 91 |

## Ledelse og styre

- Rafal Piotr Milczarski: Daglig leder og styrets leder
- Sveinung Medaas: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjørnøygeilen 8, 4085 Hundvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 14.06.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [MKE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/931136518-mke-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [MTA GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/919017805-mta-group-as)
- Størrelse: Nr. 481 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industrielle målingstjenester, profesjonell bemanning, ingeniørstøtte og annen teknisk konsultasjon.

## Siste endringer

- 24.09.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 24.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000759246&sokeverdi=925327549&spraak=nb)
- 21.09.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000753347&sokeverdi=925327549&spraak=nb)
- 10.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000676694&sokeverdi=925327549&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FIRECOM AS](https://www.norscout.com/no/company/997425871-firecom-as) | Stavanger | 12 | 48,1 mill. kr | +20 % |
| [WORLEY ORIGO PROCESS AS](https://www.norscout.com/no/company/984517858-worley-origo-process-as) | Stavanger | 12 | 20,1 mill. kr | −2,8 % |
| [SCANWELL TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/998426162-scanwell-technology-as) | Stavanger | 13 | 16,9 mill. kr | −11,8 % |
| [IKM WELL SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/828921932-ikm-well-services-as) | Stavanger | 11 | 39,9 mill. kr | +296,9 % |
| [SIGLAR CARBON AS](https://www.norscout.com/no/company/916560273-siglar-carbon-as) | Stavanger | 14 | 10,6 mill. kr | −24 % |
| [AMBIO AS](https://www.norscout.com/no/company/982222699-ambio-as) | Stavanger | 11 | 37,7 mill. kr | +17,3 % |
| [BRUNEL ENERGY NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993808881-brunel-energy-norge-as) | Stavanger | 14 | 83,2 mill. kr | +26,8 % |
| [ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/825677062-energy-as) | Stavanger | 11 | 32,5 mill. kr | −28 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
