---
title: "G-MILJØ AS (925330698): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "G-MILJØ AS i Nord-Fron hadde 145 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 70 ansatte. Daglig leder er Geir Havn. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925330698-g-miljo-as"
---

# G-MILJØ AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Nord-Fron · Etablert 2020

- Org.nr: 925 330 698
- Telefon: 61 29 60 00
- E-post: post@gmiljo.no
- Nettsted: [gmiljo.no](https://www.gmiljo.no)
- Daglig leder: Geir Havn (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 145 mill. kr (+19,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 19,7 mill. kr (Margin 13,6 %)
- Ansatte: 70 (Opp fra 54 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 47
- oktober 2025: 48
- november 2025: 53
- desember 2025: 54
- januar 2026: 56
- mars 2026: 58
- april 2026: 59
- mai 2026: 60
- juli 2026: 61
- august 2026: 71
- september 2026: 75
- oktober 2026: 70

### Per sted

- Vinstra: 46 ansatte
- Hjelset: 24 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,5 % (meget god). Ned fra 19,5 % i 2024
- Likviditet: 1,51 (god). Ned fra 1,72 i 2024
- Soliditet: 20,2 % (god). Ned fra 21,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,7 % | 24,7 % | 19,5 % | 16,5 % |
| Driftsmargin | 10,4 % | 16,3 % | 19,5 % | 14,8 % | 13,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 84,5 % | 95,7 % | 67,6 % | 61,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 1,52 | 1,69 | 1,72 | 1,51 |
| Soliditet | 54,2 % | 19,3 % | 25,1 % | 21,5 % | 20,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 4,2 | 3,0 | 3,7 | 3,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 45 374 | 62 050 | 95 292 | 121 111 | 145 161 |
| Driftsresultat | 4 715 | 10 095 | 18 618 | 17 882 | 19 688 |
| Årsresultat | 3 654 | 6 977 | 12 682 | 12 123 | 12 147 |
| Driftsmargin | 10,4 % | 16,3 % | 19,5 % | 14,8 % | 13,6 % |
| Sum gjeld | 6 892 | 54 333 | 62 856 | 88 245 | 103 652 |
| Sum driftskostnader | - | - | 76 673 | 103 230 | 125 473 |
| Finansresultat | - | - | −2 357 | −2 610 | −4 103 |
| Resultat før skatt | 4 685 | 8 931 | 16 261 | 15 272 | 15 585 |
| Anleggsmidler | 4 619 | 51 092 | 55 826 | 81 034 | 94 141 |
| Omløpsmidler | 10 444 | 16 198 | 28 069 | 31 373 | 35 820 |
| Sum eiendeler | 15 063 | 67 290 | 83 895 | 112 407 | 129 961 |
| Egenkapital | 8 171 | 12 957 | 21 039 | 24 162 | 26 309 |
| Kortsiktig gjeld | 5 942 | 10 692 | 16 624 | 18 215 | 23 763 |
| Langsiktig gjeld | 950 | 43 642 | 46 232 | 70 030 | 79 889 |

## Ledelse og styre

- Geir Havn: Daglig leder og styremedlem
- Ole Kristian Qvale: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Servicevegen 52, 2640 Vinstra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 14.06.2020
- Tidligere navn: GUDBRANDSDAL MILJØ AS (2020 til 2023); GUDBRANDSDAL MILJØ OG ENTREPRENØR AS (2020)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Revisor: [ORKLA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925180386-orkla-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppsamling og behandling av avløpsvann, ADR samt inspeksjon av vann og avløp og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000577413&sokeverdi=925330698&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000520746&sokeverdi=925330698&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.10.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 600 000 kr
- 18.09.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,23 mill. kr
- 22.08.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,56 mill. kr
- 03.01.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,32 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEAS SELVKOST AS](https://www.norscout.com/no/company/920171540-veas-selvkost-as) | Asker | 109 | 498 mill. kr | +1,4 % |
| [ØYVAR AS](https://www.norscout.com/no/company/985345899-oyvar-as) | Øygarden | 66 | 306 mill. kr | +6,7 % |
| [NORVA24 VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/971057440-norva24-vest-as) | Gulen | 216 | 562 mill. kr | +6,8 % |
| [BR. STENSKJÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/963597185-br-stenskjaer-as) | Nord-Odal | 65 | 126 mill. kr | +1,6 % |
| [NORVA24 SØRMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/915684092-norva24-sormiljo-as) | Kristiansand | 54 | 120 mill. kr | −5,5 % |
| [STOKLANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/916288824-stoklands-as) | Hamarøy | 51 | 72,2 mill. kr | −8,3 % |
| [ARNKVÆRN MILJØ OG RENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/942874618-arnkvaern-miljo-og-renovasjon-as) | Ringsaker | 44 | 91 mill. kr | −16,3 % |
| [NORVA24 GRAVCO AS](https://www.norscout.com/no/company/998586259-norva24-gravco-as) | Oslo | 42 | 98,3 mill. kr | −11,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
